Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: BMW 1er e81/e87 lift

Awatar Piotraso
    Auto
    Skośnooka ;)

Domyślnie BMW 1er e81/e87 lift

Witam, po długiej nieobecności na tym forum powracam, gdyż nadszedł czas na zakup własnego autka. Z tego co pamiętam było tu trochę właścicieli bmw więc prosiłbym o rady i uwagi dotyczące tej marki.
    Generalnie interesuje mnie auto po liftingu, lepsze wykonanie wnętrza (lubiło poskrzypieć), większa zbieżność konstrukcji z e90, martwią mnie natomiast kwestie techniczne.
    Głownie chodzi mi o silniki, w grę wchodzą 2 opcje 118d i 120d, szczególnie naczytałem się różnych opinii o 120d 177KM i nietrwałym łańcuchu. Chętnie wysłucham wszystkich za i przeciw obu motorów.
    Co do wyposażenia interesuje mnie tylko czy każdy zestaw audio miał wejście aux, czy tylko professional? Zresztą jedną z ważniejszych rzeczy w aucie jest dla mnie audio i poszukuję egzemplarz z najwyższą opcją czyli właśnie pro.
    Dzięki za info i mam nadzieję, że dowiem się od was jakichś ciekawych rzeczy.
    "I can accept failure, but I can't accept not trying." - MJ
    Cannabis, whisky, a na nas jeszcze będzie czas by odpoczywać.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Z łańcuchem rozrządu który zaczyna szurać jest duży problem po lifcie, bo go zabudowali od strony skrzyni i za wymianę całości mogą nawet zaśpiewać 4000zł, albo 10 000(!!! w ASO)

Awatar Piotraso
    Auto
    Skośnooka ;)

Domyślnie

no wiem właśnie, on jest jakoś połączony ze skrzynią i wałem (dobrze to sobie bmw wymyśliło), ale to się tyczy głównie wersji 177 KM, czy 118d to ta sama konstrukcja czyli M47N2, tylko z innym osprzętem (mniejsza moc-słabsze materiały) i oprogramowaniem?

- - - Aktualizacja - - - -

Ponownie witam i ogromnie proszę o komentarze i opinie dotyczące tego autka. Z miłą chęcią poczytam również o alternatywach dla 1er, gdyż nie wykluczam kupna czegoś innego, jednak nic nie przychodzi mi na myśl.
    Jednak, cechy które musi ono mieć to: napęd na tył (to wiadomo czemu- klasyczny napęd to klasyczny), cena 40-50 tyś. zł. , koniecznie fajny, dynamiczny diesel (jeżdżę w 80% po autobanach), nie za duże (większość to jazda w 2 osoby), dobre audio, klima i przy dość sporych przebiegach nie chciałbym wydawać mnóstwa pieniędzy na utrzymanie (przeglądy, części, awarie, ubezpieczania itd.)
    Wyjeżdżam na 2 tygodnie ale po powrocie mam nadzieję na dyskusję i fajne propozycje

Awatar janekj
    Auto
    gt86

Domyślnie

Napęd na tył w tej klasie to chyba tylko w jedynce.

Domyślnie

Audio sobie lepiej sam zrób, BMW nie ma specjalnie czym się tutaj popisać

Cóż, niestety nie ma wielkiego wyboru aut z napędem na tylną ośkę. Poza BMW myślę że warto żebyś zobaczył Mercedesa CLK W209, w Merolach elektronika lubi szwankować, ale w wersji 270cdi i manualną skrzynią byłaby to ciekawa i względnie bezpieczna propozycja, sam silnik jest bardzo trwały i ma dobrą dynamikę, spalanie też jest w porządku przy autostradowych prędkościach. Przy Twoim użytkowaniu (głównie autostrady w 2 osoby) - byłby to bardzo komfortowy samochód. O czymś takim mówię: http://otomoto.pl/mercedes-benz-clk-...C35028575.html

A pewny jesteś tego RWD? Rozumiem Cię bo też jestem zdecydowanym zwolennikiem tylnej ośki, ale skoro jeździsz głównie po autostradach to i tak dużej różnicy nie odczujesz, a w tych pieniądzach znalazłbyś z pewnych rąk jeszcze młodą Megane GT z bardzo dobrym 2.0 dci i byłby to bezpieczniejszy, tańszy w utrzymaniu wybór. (http://otomoto.pl/renault-megane-iii...C34954982.html) Jest też np. Alfa Brera

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Z jedynek najfajniejszy silnik to 3.0 benzyna - miałem i byłem bardzo zadowolony Swoje spali, ale z drugiej strony jest to bardzo dobry (mało awaryjny) silnik. Jeśli dużo śmigasz po autostradach (również w DE ) to docenisz możliwość długotrwałej jazdy z wysokimi prędkościami - przy 2.0d nie odważyłbym się na jazdę przez kilkaset km np. 200 km/h na tempomacie, taka wolnossąca, trzylitrowa benzyna dużo lepiej znosi taką autostradową jazdę. Nie wiem tylko, jak z budżetem (ja moją '06 sprzedałem w tym roku za 57), ale to był też wyjątkowy okaz.
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Ja miałem aux w E87 z podstawowym audio (buisness). Z tym, że to nie ma związku z typem audio tylko czy kupujący sobie dokupił czy nie. Widziałem jedynki z najwyższym audio bez aux. Jeśli liczysz na fajerwerki w tym nagłośnieniu to żebyś się nie rozczarował.
    Miałem 118i i byłem zadowolony. Z łańcuchem akurat nie było żadnych problemów. Były za to z przepustnicą i wiązką silnika. Ogólnie auto ok ale bez szału. Plusem RWD.

Awatar vako
    Auto
    z turbo, bo daje ludziom nadzieję;)

Domyślnie

W tej kwocie to się trochę naszukasz Ja próbuje znaleźć dla brata jakiś sensowny egzemplarz 1-ki z produkcji od 2009 w górę i jest...bardzo ciężko.

Ja mam wprawdzie e90, ale e87 też sporo jeździłem - głównie 118d w automacie. Zależy z jakimi prędkościami jeździsz na tych autobanach, do 100ki nie ma jakiejś oszałamiającej różnicy między 118d, a 320d.
    Mam 320d - 177KM i automat, produkcja po 04.2009, czyli po pierwszej poprawce tego motoru (poprawiali łańcuch) polski salon, mam w tej chwili 94k km i jeździ
    Polecam automat - najlepiej z manetkami, w manualu na postoju drży lewarek zmiany zbiegów i ten typ tak ma! 18d w rankingach jest niby mniej awaryjna niż 20d, nie wiem skąd to się bierze bo konstrukcyjnie to ten sam motor (ale inne turbo, inny intercooler) Naczytałem się ile to mnie czeka wydatków i jaki ten motor jest zły, ale nie chce się zepsuć Jeśli jednak padnie na Ciebie to cała zabawa kosztuje około 3500zł na oryginalnych częściach. Tyle krzyku

Co do audio, ja mam radio professional (dwie gałki), gra zdecydowanie lepiej niż wersja bussines - inny wzmacniacz w środku, ale szału oba nie robią. Jeśli jesteś fanem basu to będziesz zawiedziony. Można dołożyć fabryczny "upgrejd" w postaci zestawu alpine (wzmacniacz + twittery) i już jest całkiem przyzwoicie. Około 1700 zł + montaż. HK nie testowałem. Zestaw doposażeniowy wygląda tak

Aux jak i usb jest akcesorium dodatkowym i zawsze można dołożyć.

Z innych całkiem fajnych samochodów, mazda 3 z dieslem 2.2 (też szukam, tylko z racji podwyższonej akcyzy sprawdzaj dwa razy, czy Niemiec faktycznie płakał jak sprzedawał

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Jeśli już rozbudowywać audio to na pewno nie o fabryczne zestawy tylko zmontować coś samemu, żeby przyzwoicie grało. Jeśli ktoś się trochę na audio zna to HK czy inne B&O szału nie robią.
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Awatar Piotraso
    Auto
    Skośnooka ;)

Domyślnie

Panowie dzięki za wszystkie informacje, myślę, że przydadzą się one w przyszłości bo kupno pierwszej BMW wciąż przede mną. Na ten moment doszedłem jednak do wniosku, że na ten moment to za duży wydatek a auto nie będzie wykorzystane w 100%. Wybór padł na Merca W203 z rodziny, także nie popłynę finansowo, wiem co mam i nie ma tragedii na razie. Motorek to 220 cdi nieśmiertelne OM611, oby się spisywał jak najdłużej bez problemów. Pozdro.

Uprawnienia umieszczania postów