Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 34 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 335

Wątek: Nowa mocna benzyna z napędem na 4 i wyższym zawieszeniem...

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie Nowa mocna benzyna z napędem na 4 i wyższym zawieszeniem...

Jako, że na 99% na przełomie roku będę prawdopodobnie zmieniał "generator kosztów" jakim jest samochód oraz iż mam lekkie rozdwojenie jaźni zakładam temat.
    Zmieniam Swifta Sport, następca ma być lepiej wyposażony oraz szybszy.

Wymagania MUST HAVE:
    - bixenon
    - klima automat
    - tempomat
    - 4WD
    - minimum 6 cylindrów, najlepiej 8, najlepiej wolnossące
    - automat
    - elektryczna klapa bagażnika
    - bagażnik większy niż w S-Cross (czyli 430 litrów i więcej)
    - mam 190 cm, mam usiąść na tylnej kanapie "za sobą"
    - tylko nowe, nie demo.

Auto ma być nie wolniejsze niż Swift (mowa o prostej, na zakrętach to wiem, że będzie gorzej) - nie do wyścigów ale po prostu lubię mieć zapas mocy.
    Zawieszenie wygodne: myślałem przez chwilę o usportowionym zawiasie ale ani to nie będzie sportowe ani terenowe.
    Spalanie nie odgrywa większego znaczenia ale zasięg owszem. W Vitarze na autostradzie robiłem około 500 km i taki dystans na tą chwilę jest dla mnie odpowiedni. Spalanie przy tych 150 km/h załadowanego auta niech będzie circa 13-15 litrów (tak paliła Vitara).

Pierwszeństwo mają auta, które cokolwiek potrafią w terenie.

Mile widziane:
    - brązowe wnętrze
    - aktywna wentylacja foteli przednich
    - nawigacja
    - dobre audio
    - adaptacyjny tempomat

Spełniają wymagania:
    - Jeep Grand Cherokee 5.7 Overland Summit
    - Toyota Land Cruiser V8
    - Toyota Land Cruiser 4.0 V6

Nie wszystkie wymogi spełniają ale nie wykluczyłem (wiem, nie jestem konsekwentny):
    - Infiniti QX70 (za mały bagażnik, słabo w terenie)
    - Forester XT (za mało cylindrów, turbo)

Jakieś inne propozycje? Od razu piszę, że VAG odpada z powodów ideologicznych, BMW wizerunkowych. Lexusy są brzydkie.

Budżet to MINIMUM 150 tysięcy brutto, MAX to 300-320 tysięcy.

Na razie oglądałem Jeepa Grand Cherokee, jeździłem klekotem, w środę jadę SRT (nikt nie ma 5,7 do jazd próbnych…).
    Dzisiaj obejrzę pewnie Infiniti, Subaru i Toyotę "zwykłą" Land Cruiser.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Przy tak skrojonych wymaganiach, pisanych jak zamówienie publiczne na Skodę Superb , nie ma alternatyw.

Nie skreślałbym nowej X5 35i ale w BMW stosunkowo trudno o rabaty nawet przy 'firmowych' zakupach i doposażaniu auta. Większa jakość i sprawność na asfalcie kosztem terenu.

Odnośnie LC V8 Toyota daje aż tak duże rabaty bo cena wyjściowa auta to 400k zł ? Jeśli budżet starcza na V8 to nie zastanawiałbym się nad innymi propozycjami. Takich aut będzie coraz mniej i po 3-4 letnim leasingu zostałoby w garażu na zawsze

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Kubus z LC V8 są trzy problemy:
    1) wykracza poza budżet ale to przeżyję, bo auto faktycznie mogłoby zostać na zawsze
    2) nie ma tych aut a ja potrzebuję de'facto kupić to w tym roku (1 wpłata do leasingu wchodzi w całości w koszty…)
    3) nowe X5 mi się nie podoba

Lece do Skody

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Land Rover Discovery i Range Rover Sport - oba z V6 340 km.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Range Rover jest za drogi w stosunku do tego co oferuje, to takie moje skromne zdanie. Świetnie wypada Grand Cherokee, na równi z land Cruiserem, chociaż Land to taki bardziej mamut, ale żadne drogi mu nie straszne. Ogólnie to jak tak człowiek ogląda to chyba stosunkiem ceny do tego co oferuje najlepiej wypada Jeep. Plusem są świetne właściwości terenowe.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Wiem co na pewno odpada - Cayenne Koszty serwisu przyprawiają o przedwczesną starość. Szkoda, że tylko nowe, bo można wyrwać czasem świetne XC90 4.4V8, a jeśli chodzi o nowe to Grand Cherokee, po liftingu prowadzenie znacznie się poprawiło jak i samo wykończenie, gorzej z wyglądem, ale to już indywidualna kwestia. Z nowych jest jeszcze nadal produkowane XC70 Cross Country T6, zobacz go także
    Ostatnio edytowane przez Grey ; 07-11-2014 o 11:29
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jeżeli chcesz żeby był dobry w terenie to Jeep Grand Cherokee 5.7 Summit, a jeżeli chcesz żeby był dobry na drodze to SRT. Moim zdaniem to w sumie jedyny właściwy wybór.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Jest jeszcze Freemont 3.6 V6 W tej wersji na pewno ciekawe autko, a i koszty serwisu będą niższe niż w przypadku marek premium, tylko pytanie czy ktoś jest skłonny wydać na Fiata 130 tys., ale z drugiej strony jak na tak wielki wóż z V6 to cena okazyjna
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Każdy będzie się kładł w zakrętach. Toyota nie mniej niż Jeep. Najlepiej chyba SRT.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Szkoda że vag odpada, bo a6 allroad 3.0 tfsi jest świetny. Zostaje jeszcze merc GLK 350 o ile nie jest za mały.

Uprawnienia umieszczania postów