Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 34 z 34 PierwszyPierwszy ... 1819202122232425262728293031323334
Pokaż wyniki od 331 do 335 z 335

Wątek: Nowa mocna benzyna z napędem na 4 i wyższym zawieszeniem...

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

vadeRR, Twój Forek był dodatkowo wyciszany, czy tylko nagłośnienie dokladano? Bo pamiętam, że miałeś coś w nim modzone.

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

tylko nagłośnienie, tj. wymiana wszystkich głośników, dołożenie wzmacniacza i porządnego okablowania. Wyciszenie drzwi miałem w planach, ale doszedłem do wniosku, że jakością dźwięku jestem usatysfakcjonowany. Jeszcze tylko muszę radio zmienić, bo te z wersji Comfort słabiutkie, albo stację multimedialną..
    były: almera 1.4 1998, corolla 1.4 htb 2003, rav4 2.2 D4d 2008, Auris 1.6 TS 2014
    obecnie: Subaru Forester XT 2014

https://www.youtube.com/watch?v=gC43i7Xlqqw

https://www.youtube.com/watch?v=cBaUCHiJxxs

Auto
    Toyota Avensis -> Mazda 6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Największą wadą forestera jest wnętrze. Słabe materiały, marna stylistyka. Ale jeśli jeździsz Avensis to jesteś przyzwyczajony
    W moim Avensisie z 2006 r. nie jest wcale źle. Materiały są jak najbardziej OK. Późniejsze Avensisy miały znacznie gorsze materiały co mnie zresztą mocno zaskoczyło.

Poczytałem o Forku i faktycznie są narzekania na wnętrze. Jak znajdę czas to wybiorę się do Wrocka pooglądać i przejechać się. Na Autocentrum opinie są dobre, zużycie paliwa akceptowalne, tj. ok. 10 litrów.

Na razie jestem umówiony na kolejną jazdę CX-5 ale od razu zastrzegłem że nie miasto tylko szybka trasa. Zobaczę jak z tym wyciszeniem przy prędkościach rzędu 140-150 km/h.

Poczytałem o Volvo T6 na Autocentrum, średnie zużycie paliwa to ok. 17-18 litrów. Trochę dużo

Gdzieś można znaleźć pomiary przyśpieszeń, elastyczności silnika? Same fabryczne dane przyspieszenia do 100 km/h to trochę mało żeby porównać auta. Dla Mazdy znalazłem szczegółowe wyniki ale Volvo czy Subaru tam brakuje: http://www.automobile-catalog.com/ca...g_i-eloop.html

Auto
    Toyota Avensis -> Mazda 6

Domyślnie

Wczoraj miałem okazję przetestować Volvo XC60 i Mazdę CX-5, niestety diesle. Obydwa automaty, Volvo 181 KM, Mazda 175 KM. Obydwa salony dzieliło dosłownie 100 m była więc okazja żeby sprawdzić jedno auto zaraz po drugim.

Najpierw Volvo - z tym silnikiem i automatem nie było jakieś rewelacyjnej dynamiki. Auto prowadzi się komfortowo, w szybciej pokonywanych zakrętach czuć tą wysoko zawieszoną masę ale wszystko pod kontrolą. Auto znakomicie wygłuszone, ani silnika ani szumu wiatru ani zawieszenia nie słychać. Przy 140 km/h cisza. Jazda po dziurach bardzo komfortowa. Świetne wykonane wnętrze, plastiki, skóra, metal wszystko to robi wrażenie. Jednym słowem widać, słychać i czuć że to „premium”.

Mazda – mimo słabszego o 5 KM silnika wrażenie znacznie większej dynamiki, jak już wcześniej zauważyłem pewnej lekkości w jeździe. To ewidentnie kwestia mniejszej o ok. 400 kg masy. Skrzynia biegów też jakby nowocześniejsza i szybsza. Ale w środku różnice na minus. Fotele już nie tak wygodne, materiały już nie takiej jakości. Nie jest źle ale do Volvo widać różnicę. Na dziurach nie ma takiego komfortu, słychać zawieszenie, plastiki trzeszczą. No i najsłabsza rzecz wygłuszenie. W mieście jest jeszcze OK, ale na trasie powyżej 130 km/h zaczyna mocno szumieć. Przy 160 już ciężko rozmawiać, szumy porównywalne jak jeżdżę z bagażnikiem dachowym i uchwytami rowerowymi.

Oczywiście jest dość duża różnica w cenie między tymi autami, w Mazdzie upusty symboliczne 2-3% a w Volvo znacznie ciekawiej. Egzemplarz wystawowy z 2014 r. dobrze wyposażony D5 z silnikiem 215 KM z ceną katalogową 238 tys. zł do wzięcia za 199 tys. i jeszcze minus 6% za grupę zawodową i pewnie jeszcze coś by się urwało.

Na tą chwilę jednak bardziej podobało mi się Volvo tylko koniecznie z mocniejszym silnikiem. Benzyna T5 lub T6 powinna być OK

Domyślnie

Próbuj jeszcze Subaru(przejedź się koniecznie w wersji XT), jeżeli chodzi o wykończenie we wnętrzu będzie najsłabszy, ale jest przestronny, a wrażenia z jazdy mogą Ci się bardzo spodobać

Uprawnienia umieszczania postów