Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Poratuje ktoś ?

Auto
    Toyota Carina E

Domyślnie Poratuje ktoś ?

Witam,

Mam problem bo nie mogę nigdzie znaleźć pola powierzchni czołowej wg producenta dotyczący FIATA 126p (może być BIS) a potocznie zwanego Maluchem. Wiem, iż taki parametr można obliczyć tylko jest to czasochłonne a poza tym trzeba wiedzieć dokładniej jak to zrobić. Może ktoś się spotkał z takim parametrem albo ma go obliczonego gdyż potzebne jest mi to do pracy inżynierskiej... Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w uzyskaniu tej informacji.

Pozrawiam.

Auto
    Toyota Carina E

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez svonston Zobacz posta
    owszem, tutaj jesy opisany współczynnik doskonalosci kszaltu inaczej zwany wspolczynnikiem oporu (Cx) a mi jest potrzebne pole powierzchni czołowej oznaczane czesto jako A. Tutaj tego nie ma chyba że na to jest jakiś wzór albo coś ?

Domyślnie

Akurat parę dni szukałem czegoś takiego do auta. Nie znalazłem żadnego konkretnego, dokładnego wzoru. Wygląda to raczej tak: PPC=A*B*~0,85. Liczysz pole z szerokości i wysokości i mnożysz razy wskaźnik(zazwyczaj wynosi właśnie ok. 0,85), który oznacza ile procent z wyliczonego pola A*B zajmuje rzeczywiście to pole czołowe, bo odejmujesz np. pochyłość lini bocznej, jakieś załamania linii itd.

W Maluchu ten wskaźnik będzie raczej stosunkowo wysoki, gdyż ma proste kształty, dałbym raczej ok. 90%. No a jak chcesz dokładnie, to znajdź Malucha, 'meter' w rękę i zmierz Myślę że karoserie wystarczyłoby podzielić na 2 części, prostokąt od podwozia do linii okien, no i trapez równoramienny od linii okien do dachu. Dodaj powierzchnię lusterek, opon pod podwoziem i masz

Auto
    Audi A3

Domyślnie

czy to jest aktualne? bo strona mi nie działa
    Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

Uprawnienia umieszczania postów