Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84

Wątek: Hot hatch B

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

jogi - Mountune to nie box. Wgrywają swój soft.

Auto
    wygodne

Domyślnie

tu nie chodzi o to czy podrzędny technik w ASO to wykryje przy przeglądzie tylko, że w momencie jak będą chcieli szukać (np. w przypadku poważnej, podejrzanej awarii) to znajdą. Wiadomo, że podrzędny technik co zna się na wymianie oleju i klocków tego nie ogarnie, ale jeżeli będą podejrzenia, że coś było dłubane to nie odpuszczą już na pewno.
    Można na forum BMW przeczytać historię osoby, która straciła w taki sposób gwarancję, bo uznali, że auto za dobrze idzie i zaczęło się "węszenie". W jego przypadku wysłali soft do Monachium i po 2h mieli info, że jest po gwarancji.
    I o to właśnie się rozchodzi. Też jak planuję z początkiem roku kupno Cupry to pojechałbym najchętniej po program do Compsporta, ale utrata 4-letniej gwarancji w razie awarii no i sam koszt naprawy tej awarii powodują, że odpuszczę.
    Po to stworzono boxy, które w większości przypadków ominąłbym szerokim łukiem. Jednak widziałem kilka 2.0TSI zrobionych przez stage 0.5 i pomiary z hamowni wyglądają bardzo dobrze.
    Można wejść na tematyczne fora i poczytać choćby o kierowcy Golfa R, który praktycznie pojechał po box do Compota zaraz po dotarciu silnika i teraz bezawaryjnie użytkuje ok.370+KM. Na YT są filmiki gdzie czas 0-200 ulega znacznemu skróceniu więc nie powiedziałbym, że box nic nie daje.

Domyślnie

Nie wypytywałem dokładnie, ale z tego co słyszałem od osoby zajmującej się tym, to szczegółowo analizując idzie wykryć także podpiętego wcześniej boxa, zapisuje się jakaś historia zmian czy tam parametrów i jak będzie ASO zależało, to dojdą do tego.

Domyślnie

I jak zdecydowałeś się na Fiestę czy na coś innego?

Uprawnienia umieszczania postów