Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74

Wątek: Szybkie kombi 200 KM z turbo

Auto
    wygodne

Domyślnie

Mówicie, że Insignia nie jedzie, ale jak patrzę na dane techniczne nowego Mondeo to też nie jedzie. 7,9s do 100km/h przy 240KM ? Słabiutko. Uważam, że nie ma sensu przeznaczać takiego budżetu na auto niepremium segmentu D, lepiej brać kompakta w kombi jak Focus ST lub Octavię RS. W przyszłym roku prawdopodobnie ma pojawić się też Leon Cupra w wersji kombi.

Auto
    -

Domyślnie

No a czego się spodziewać... Automat, w dodatku przeniesienie takiej mocy na przednią oś to też problem. Buta nie zjesz. Insignia mimo 4x4 i tak jest wolniejsza.
    Osobiście uważam, że w takich autach nie chodzi o sprint do setki, a o ogólnie pojmowaną elastyczność, świadomość "że ma się pod maską". Jak ktoś chce się podniecać nad danymi papierkowymi swojego samochodu, to niech się uda lepiej po jakiegoś Focusa ST albo do BMW/Audi/Mercedesa.
    Jak dla kogoś 250KM w Insigni nie jedzie, to powinien się udać do lekarza...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Chelini Zobacz posta
    Głównie przez opinie znajomych co mają(2)że się psuje
    Teraz jest już w sprzedaży Insignia po liftingu, a lifting ma to do siebie, że pod przykrywką zmiany świateł czy pierdół we wnętrzu (tu akurat na duży plus zmiany w kokpicie) eliminuje większość błędów modelu sprzed liftingu. Nie bałbym się na Twoim miejscu tego auta.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

250 km w insigni nie jedzie tak jak sugerowałaby to moc.

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

jeśli mogę dodać dwa zdania w kontekście "liftingów" - jednym z celów liftingu jest "optymalizacja" kosztów wytworzenia na jednostkę - wiem z autopsji - pracuje w firmie która dostarcza do OEM'ów i Tier 1 w motoryzacji. Przykład - tylna półka do Fiata Pandy - przed liftem - 7 warstw różnych materiałów - po lifcie zeszli do 2 - 3 (zależy na jaki rynek...). inny przykład wykładziny podłogowe do Volvo - przed liftem - dużo droższy materiał - po już dużo cieńszy - czytaj tańszy. Oczywiście lift eliminuje też problemy jak napisał DJ, ale nie oszukujmy się - firmy motoryzacyjne też muszą zarabiać .
    PS: co do Insigni - nie wiem jak jedzie 250 KM ale 160 nie jedzie - mimo, że to przecież nie 100 czy 120 KM. taki urok auta - zresztą to rodzinne kombi a nie sportowy roadster .

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

W astrze H też, po lifcie zabrali na przykład moduł rec z modeli które go nie potrzebowały(przed liftem ładowali do wszystkich, nawet biedawersji) przez co nie można dołożyć tempomatu albo domykania szyb dwoma kliknięciam komputera: p

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Insignia 160ps w dislu jezdziła słabiej od Mondeo 140ps i to naprawdę sporo słabiej stąd moja opinia.
    Co do liftu DJ masz rację może być lepiej,trzeba się jej ponownie przypatrzyć.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Auto
    wygodne

Domyślnie

spojrzałem na stronie zeperfs.com na porównanie Mondeo z Insignią i wychodzi na to, że w każdej kategorii Insignia jest szybsza także dziwią mnie Twoje wnioski. Od 0 do 160km/h jest różnica ponad 4 sekund na korzyść Insignii.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

150 tys to budżet pozwalający pomyślec o Forku XT.
    Ja wiem że nie ma manuala (ale ten CVT jest ponoć świetny), ale jest 4x4, 240 KM z turbo benzyny. Ni ejest to hothatch, ani auto segmentu D, ale chyba warto się nim zainteresować. Minus to wnetrze.
    http://otomoto.pl/subaru-forester-2-...C33514688.html
    http://otomoto.pl/subaru-forester-xt...C32441366.html
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez wtf Zobacz posta
    spojrzałem na stronie zeperfs.com na porównanie Mondeo z Insignią i wychodzi na to, że w każdej kategorii Insignia jest szybsza
    Można też porównać insignię 2.0T 220KM z mondeo 2.5T 220KM, mondeo jest odrobinę szybsze (0.3s do setki i 1.5s do 160) a prawie 200kg lżejsze i chyba z krótszą skrzynią bo maksymalną ma dużo niższą (223 kontra 240), więc nie wiem gdzie tu przepaść pt. insignia nie jedzie

Uprawnienia umieszczania postów