Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik Komórkowy

VIP Awatar Puszek
    Auto
    Constanza Lupita Consuela di Fuego Mendoza

Domyślnie

Ok, telefon mam od wczoraj, trochę zdążyłem się z nim zaprzyjaźnić.
    To, jakie ma parametry, główne wady i zalety, można poczytać w testach i prezentacjach, więc sobie daruję i przejdę do czysto subiektywnych wrażeń.
    Jestem zachwycony czystością i spójnością designu. Nie ma żadnego (nawet najmniejszego) zbędnego elementu, czy krawędzi. Samsung może się uczyć. S6 przy P8 wygląda IMO na przestarzałe i przekombinowane (pomijam bebechy, które w Samsungu są po prostu lepsze i nie ma co dyskutować).
    Cieszy też bardzo estetyczna hujajejowa nakładka na andka. Nie wszystkim się pewnie spodoba, ale dla mnie jest idealna (bo prosta i konsekwentna). Wszystko ze sobą ładnie współgra, nie ma mowy o jakichś estetycznych zgrzytach.
    Jakość wykonania też napawa radością. Unibody jest wykonane bardzo precyzyjnie, odnoszę również wrażenie, że trwale i solidnie (duży plus).
    Ekran bardzo fajny. To nie amoled, ale jest dość gęsty (441 ppi), ma duży kontrast, głębokie czernie i bardzo przyjemnie się na nim wszystko ogląda.
    Ogólnie rzecz biorąc bardzo polecam ten model jako tańszą alternatywę dla flagowców Samsunga, Apple'a, czy Sony. To jeszcze nie do końca ta sama półka, ale P8 jest bardzo przyjemnym telefonem za rozsądne pieniądze.
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Domyślnie

Pecam fajna funkcje tego telefonu. Jezeli chcesz zrobic szybko zdjecie telefonem a telefon jest zablokowany wystarczy nacisnac dwa razy szybko przycisk vol -

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Huawei
    Trzeci na świecie, po samsungu i apple producent smartfonów, a to coś znaczy. Myślę, że ich flagowce nie ustępują niczym konkurencji, są chwalone, a do tego sporo tańsze.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Jeśli dobrze pamiętam to na trzecim miejscu było Miui. Też chińskie i tez bardzo dobre

Auto
    D-4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ahmed1425 Zobacz posta
    Samsung zwiększył cene tylko po to żeby dorównać ceną IPhona.
    To chyba zrobił tak dawno temu bo już S4 kosztował w Polsce ... 2999zł czyli tyle samo co S6.
    Cytat Zamieszczone przez Puszek Zobacz posta
    To wszystko już wiem, ale dzięki za odpowiedzi Chodziło mi raczej o bardziej długofalowe wrażenia z użytkowania poprzednich modeli. No ale i tak już zamówiłem i czekam na kuriera
    To nie byłoby specjalnie miarodajne bo Chińczycy się bardzo szybko rozwijają i ich obecne produkty są o kilka klas wyżej niż te sprzed np. dwóch lat. Są droższe, ale i wykonane z lepszych materiałów, mają lepsze podzespoły.
    Cytat Zamieszczone przez mariobull Zobacz posta
    Plusem dla Huawei jest w miarę czysty soft co dla telefonów z androidem ma znaczenie!
    W miarę czysty soft? Co najwyżej jeśli chodzi o bloatware czy fakt, że nawet operatorzy nie wgrywają swoich śmieci. Ale sama nakładka jest dość ciężka i mocno modyfikuje Androida. Z zamulaniem w dłuższym okresie czasu bywało przez to różnie.
    Cytat Zamieszczone przez genesis Zobacz posta
    Trzeci na świecie, po samsungu i apple producent smartfonów, a to coś znaczy. Myślę, że ich flagowce nie ustępują niczym konkurencji, są chwalone, a do tego sporo tańsze.
    Ustępują bebechami. Konkurencja ma 32GB pamięci, P8 16GB. P8 ma też wyraźnie gorszy aparat niż S6 czy G4, czasami nie dorównuje nawet dla Z3+. Ekran jest dobry, ale to jeszcze nie poziom AMOLEDa. Kirin też nie jest mocną stroną - grafika jest bardzo słaba, na poziomie dwuletniego Galaxy S4. To nie jest telefon do gier - na dziś starczy na styk, za rok trzeba będzie zmniejszać detale. Optymalizacja jest tylko przeciętna - bateria mimo nie najgorszej pojemności trzyma dość krótko, nawet krócej niż w S6. A to "sporo tańsze" to na dziś ~500zł. 500zł za które u konkurencji masz wyraźnie lepsze parametry. Także Huawei dogonił czołówkę jakością wykonania, ale wciąż jej ustępuje w kilku istotnych kwestiach.

PS. 'Puszek', zainteresuj się szkłem TouchPlus. Raczej kiepsko z dostępnością w Polsce, ale jak będzie to wg mnie jest to świetny dodatek. Dodaje ono dodatkowe przyciski - trzy w dolnej ramce (która "leży odłogiem" - masa niewykorzystanej przestrzeni), które przestają kraść cenne miejsce na ekranie oraz dwa konfigurowalne na górze (po obu stornach głośnika/kamerki). No i oczywiście chroni ekran.

VIP Awatar Puszek
    Auto
    Constanza Lupita Consuela di Fuego Mendoza

Domyślnie

W ofercie operatorów S6 jest ok 1000 złotych droższy, a iPhone 6 nawet ponad przy tym samym abonamencie. Chciałem w tym roku uderzyć właśnie w apple'a po premierze iPhone 6S (czy jak by go teraz nazwali), ale widzę, że nie ma co czekać, bo i tak nie stanieje jakoś mocno. Skąd wziąłeś to 500 złotych?
    Touch plus to dobry patent, ale na razie nigdzie nie widziałem, żeby był dostepny. Może na ebayu trzeba by sprawdzić.
    Mi telefon służy do dzwonienia i przegladania internetów, dlatego przestałem się nasadzać na iPhone'a, który jest znacznie droższy, a służyłby mi do dokladnie tego samego z dokładnie takim samym powodzeniem. Drugi bardzo ważny aspekt to jakość wykonania i wyświetlacz i tu Huawei nie ma się zupełnie czego wstydzić.
    Design też od razu do mnie przemówił. S6 nawet przez chwilę nie brałem pod uwagę, a iPhone mógłby być od biedy.
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Auto
    D-4D

Domyślnie

Operatorzy od zawsze mają ceny oderwane od tych rynkowych. Obecnie S6 kosztuje ok. 2500zł, a P8 2000zł.S6 będzie dalej taniał, a P8 niekoniecznie - Huaweie na starcie mają niską marżę i zeszłoroczny Huawei Honor 6 dalej kosztuje tyle samo co na starcie.

Telefon do dzwonienia i internetu z dobrym ekranem i wykonaniem da się kupić sporo taniej niż P8. Np oszczędzając 500zł można mieć udanego Samsunga A7 - świetne wykonanie, cieniutki profil, bardzo dobry AMOLED.

Design to kwestia gustu więc nie wnikam. Mnie osobiście iP6 w ogóle nie rusza, S6 czy P8 (czarny) wyglądają świetnie.

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Witam
    zastanawiam sie nad xperią m4 aqua badz z1 copmact. macie jakies doswiadczenia z tymi telefonami? co bedzie lepszym wyborem? a moze jakies alternatywy w tym budżecie?

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Na telepolis.pl był niedawno test m4 aqua i szału nie było.
    Z1 compact jest starszy ale ja chyba bym wybrał go. A dużo dopłaty do z3 compact? Ten będzie najlepszy imo

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Dopłata 400-500. zależy mi głównie na jakości zdjec/ekranie/baterii. wiec nie zamirzam przepłacac...

Uprawnienia umieszczania postów