Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik Komórkowy

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Dziękuję. Właśnie gdzieś czytałem, że problem leży po stronie oprogramowania Huawei, nie wiem czy można to zmienić.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

VIP Awatar Puszek
    Auto
    Constanza Lupita Consuela di Fuego Mendoza

Domyślnie

Huawei dorzuca do andka swoją dość mocno zmienioną nakładkę. Jest ładna i nie przysparza problemów, ale być może w kwestii polskich znaków nie pozwala na zmianę ustawień. Chwilę pogrzebałem, zmieniłem w ustawieniach klawiaturę systemową (nic innego się w tej kwestii chyba nawet nie da zrobić) i nic to nie dało. To obcinanie polskich znaków jest pewnie tak, jak ktoś wcześniej wspomniał po to, żeby nie obcinać znaków w smsie do 60, jeśli zachodzi potrzeba zakodowania w treści polskich ą ę. Przy pisaniu w komunikatorach, czy tam innych internetach tego nie robi.
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez chudy16 Zobacz posta
    Ma to zapobiec naliczaniu dodatkowych opłat za większą ilość smsów. Przy pisaniu polskich znaków wielkość jednego smsa, zmniejsza się do bodajże 60 znaków.
    Nie wiem jaki to ma sens w czasach, kiedy w praktycznie każdym abonamencie mamy pakiet smsów bez limitu, a na smartfonie wszystko pokazuje nam się w jednej wiadomości Miałem tak w którymś telefonie i mnie to mocno irytowało.

Auto
    -

Domyślnie

Ja akurat mam u siebie smsy darmowe do swojej sieci tylko, więc uznaję to za przydatne.

Domyślnie

Gdy ktoś dawno podpisywał umowę to może tak, ale aktualnie Chudy w każdej sieci za te 30zł masz wszystko bez limitu, a jeżeli ktoś wydaje >1000zł na smartfona, to raczej nie ma byle byle najtańszego abonamentu czy też karty za 10zł miesięcznie. O telefonie branym w abo nie wspominam, bo naturalnie że wtedy ma wszystko nonlimit. Niech to występuje jako opcja, ale zdecydowanie powinno być to łatwo odłączalne i nie ustawione domyślnie.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Octavia 3 Combi ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Jest łatwo odłączalne, kwestia poszukania:-P
    IMHO lepiej gdy domyślnie ustawienia są wybrane pod kątem optymalizacji.

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Nie wiem jaki to ma sens w czasach, kiedy w praktycznie każdym abonamencie mamy pakiet smsów bez limitu, a na smartfonie wszystko pokazuje nam się w jednej wiadomości Miałem tak w którymś telefonie i mnie to mocno irytowało.
    Ale Polska nie jest jedynym krajem... zresztą w roamingu ilość SMSów już ma znaczenie. Dlatego większość telefonów wysyła smsy w kodowaniu 7bitowym.
    Tryb wprowadzania powinien być w Ustawienia->Wiadomości->SMS ewentualnie w ustawieniach wiadomości trzeba wyłączyć optymalizacje 7-bitową

Jak tego nie ma... no cóż... przeoczenie producenta, ale z dwojga złego lepiej 7bitów na stałe niż 16. Ja miałem okres w swoim S5, że ktoś po zmianie systemu zapomniał zostawić funkcje "wycisz wibracje i dźwięk".
    Jak kogoś mocno boli brak polskich znaków to można wiadomości wysyłać jako MMSy - te też praktycznie są "no limit";-) A duża część telefonów na androidzie po przekroczeniu pewnej ilości znaków, przechodzi z SMSa na MMS.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

W ofercie żółte papiery II , wyjazdy do sanatorium w Bananlandzie oraz NISZCZENIE PLANET

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Jako nowy użytkownik Huawei P8 mogę potwierdzić że nie mam żadnego problemu z polskimi znakami w sms. Po prostu ta opcja jest domyślnie wyłączona w ustawieniach zaawansowanych sms.

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Ja dalej nie jestem pewien co z telefonem dla kobiety :P

Cos ktos wie czy warta grzechu jest ostatnia moto g?
    Mind Full of Colors.

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Warta grzechu? To nie wiem ale warta swojej ceny widziałem, że jeden ze sklepów sprzedaje ja ją za 699 pln. W necie pewnie będzie jeszcze mniej.

Uszczelnienia, czysty w miarę system i dobry ekran, aparat foto no i obsługuje karty pamięci w wydaniu z 2015 r.
    Ostatnio edytowane przez mariobull ; 04-01-2016 o 22:36

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

My tu gadu-gadu a kobita zamowila p8 lite ;p Mam nadzieje, ze nie bedzie tragedii
    Mind Full of Colors.

Uprawnienia umieszczania postów