Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516171819202122
Pokaż wyniki od 211 do 216 z 216

Wątek: 2000 Peugeot 406 Coupe 3.0 V6

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Mogło być gorzej, bo reflektor cudem nietknięty, halogen też cały. Trzeba to tylko jakoś posklejać, bo mam w bagażniku brakujący kawałek.

Sytuacja z Meganką nie do pozazdroszczenia... Ale coś w tym musi być. Jak sprzedawałem Corollę, to dwie godziny przed odbiorem jej przez kupującego przepaliła się żarówka kierunkowskazu. A jak kupowałem Puga, to dzień wcześniej sprzedający raportował, że właśnie padła cewka zapłonowa.
    Oczywiście do zerwania paska rozrządu tym moim przypadkom daleeeko. Życzę pozytywnego zakończenia sprawy.

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

Współczuję, bo takie uszkodzenie samochodu przez samego siebie boli zdecydowanie bardziej niż jak wjedzie w nas jakiś baran - kiedyś wgiąłem tylny zderzak, bo nie zauważyłem słupka przy parkowaniu równoległym, chodziłem zły przez dwa dni - a jak mi się w górach jakiś baran wbił w tylne drzwi na parkingu, to się tym nawet specjalnie nie przejąłem, bo chociaż auto uszkodzone zdecydowanie mocniej, to nie było to z mojej winy i właściwie nie mogłem zapobiec takiemu obrotowi spraw.

Swoją drogą umiesz może powiedzieć, ile prawdy w tym, że za części karoseryjne do 406 Coupe trzeba płacić jakieś chore pieniądze? Czytałem kiedyś taką właśnie opinię, że o ile mechaniczne utrzymanie tego pięknego samochodu jest stosunkowo niedrogie, o tyle rozbicie go oznacza niezły drenaż dla kieszeni.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

No właśnie, boli tym bardziej, bo można było tego uniknąć przy trochę większym skupieniu. Fakt, było tam koszmarnie ciasno, ale nie, "nie będę wjeżdżał na dwa razy, bo siara - wykręcę od razu". I teraz mam.

A części karoseryjne do 406 Coupe są rzeczywiście dość drogie. Nie mam porównania, jak wygląda to w innych autach z podobnego rocznika i podobnej klasy, ale jak sprawdziłem sobie na szybko cenę przedniego zderzaka w ASO, to jest to ponad 9 tysięcy. Jak na początku roku naprawiałem tylny zderzak, to ściągnięty właśnie z ASO kosztował ok. 8 tysięcy, ale wtedy naprawiałem z OC sprawcy, więc fruwało mi to koło nosa. :P
    Swoją drogą trochę to niepoważne, że całe auto jest teraz warte mniej, niż sam przedni zderzak do niego...

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

Oczywiście do zerwania paska rozrządu tym moim przypadkom daleeeko. Życzę pozytywnego zakończenia sprawy.
    No coz, niestety motor do wymiany, na szczescie silniki serii K4M kosztuja na allegro w granicach 800pln wiec da sie przezyc, do tego obowiazkowo nowy rozrzad, oleje , plyny tak wiec auto zostaje z nami co najmniej do przyszlego roku. Lubie francuzy, nie winie go za to ;D

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Swoją drogą trochę to niepoważne, że całe auto jest teraz warte mniej, niż sam przedni zderzak do niego...
    Pamiętam, jak się dziwiłem, że lekki strzał w tył Alfy 156 kolegi oznaczał orzeczenie szkody całkowitej, ale jak widać, w 406 szkodą całkowitą może się okazać pęknięty zderzak... chore to trochę :/ Załatwiaj używaną część i naprawiaj maszynę, bo to bardzo piękny samochód, i aż żal patrzeć na taką "ranę postrzałową".

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Robię trochę odkop własnego tematu, ale gdyby się ktoś interesował - tak, dalej trzymam swojego Puga.
    Za trzy tygodnie miną cztery lata, odkąd go nabyłem. Do tej pory przelatałem nim prawie 40,000 km, a licznik pokazuje dzisiaj 327,604 km.

Akurat wracam od mechanika, bo trafił się trochę grubszy serwis, tj.:
    - wymiana półosi napędowych
    - wymiana przewodów hamulcowych
    - wymiana pompki spryskiwaczy
    - naprawa zapalniczki
    - naprawa odbijacza drzwi kierowcy (czy jak tam się nazywa ten element)

W lipcu tego roku regenerowałem alternator i wymieniałem akumulator z 60 na 73 Ah.

A prócz tego to... leję paliwo i jeżdżę.

Uprawnienia umieszczania postów