Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 16 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 216

Wątek: 2000 Peugeot 406 Coupe 3.0 V6

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Dla podwójnej mocy pomocy (hehe) temat poruszyłem też w 406 Klubie. Tam sugerują łożysko oporowe w skrzyni biegów (to całe ćwierkanie). Czyli trop podjąłeś dobry (skrzynia / sprzęgło).

Potestuję jutro i posłucham, czy na zimnym silniku też hałasuje albo przy wciśniętym pedale sprzęgła.

Spróbuję też nagrać ten ciężarówkowy warkot / charczenie. Ktoś kiedyś sugerował spalanie stukowe, ale nie wiem, jakie może być na to remedium prócz lepszego paliwa (a od kilku miesięcy zalewam V-Powerem Nitro+). Ani tym bardziej jakie będą tego skutki, jeśli oleję temat.

BTW, na 31.05 jestem ustawiony na wymianę kompletnego rozrządu, wreszcie. Może przy okazji chłopaki rzucą okiem na ten regulator faz rozrządu, ewentualnie po prostu zaleją go jakimś dobrym syntetykiem (może to pomoże na charakterystyczny klekot - bo śmierdzi mi tu wariatorem z TwinSparka Alfy).

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Nie wiem jak to jest rozwiązane w tym silniku, ale tak jak w Alfach tak i w Renówkach F4R i F4P i K4M Koło zmiennych faz jak jest uszkodzone powoduje hałas podobny do klekotu diesla na wolnych obrotach, podobny dźwiękiem i charakterystyką do 2.5 TDI R5

Tak abstrachując, ten silnik miał kilka wersji i np w Lagunie IPHII nie miał zmiennych faz, a w Lagunie II już miał Nie wiem jak to jest w przypadku Peugeota/Citroena.

- - - Aktualizacja - - - -

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Koło pasowe jest po drugiej stronie silnika, więc raczej nie - może to być skrzynia. Sprawdzałeś/wymieniałeś w niej olej? Co do klekotu - faktycznie przypomina to objawy z Alfy, więc może to być wariator. Zmiana oleju nie da niestety żadnego efektu, poza tym skoro tak klepie, to znaczy, że system zmiennych faz rozrządu może przestać działać.
    The weak must kneel!

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Z tego, co wiem, ES9J4S ma już zmienne fazy rozrządu i chyba nawet nietypowe koło zamachowe - coś pomiędzy jedno- a dwumasowym (Peugeot nazywał je "elastycznym").

Oleju w skrzyni nie zmieniałem od zakupu. Nie wiem, czy poprzedni właściciele go zmieniali.

Testowałem dzisiaj silnik pod kątem tego ćwierkania. Rzeczywiście, przestaje hałasować, kiedy wcisnę pedał sprzęgła.

Z kolei NA TYM FILMIE udało mi się nagrać ten charakterystyczny półsekundowy warkot po krótkim kopnięciu w gaz. Co kilka przegazowań wyraźnie słychać takie charczenie.
    Natomiast NA TYM FILMIE słychać to charknięcie podczas ruszania na zbyt niskich obrotach (0:01) i podczas jazdy (0:03 i 0:06 - trzeba się wsłuchać, bo warczenie ginie wśród podmuchów wiatru).

Tak brzmi spalanie stukowe?

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Byłem u mechaniorów, ale stwierdzili, że nie słyszą nic podejrzanego lub takiego, czym trzeba by się na szybko zająć. Więc na razie olewam temat.

Z (naj)ważniejszych rzeczy, dzisiaj odebrałem auto po wymianie kompletnego rozrządu, do czego zbierałem się od miesięcy. Za całość z robocizną, tj. wymianę rolek, napinaczy, paska (cholernie długi), pompy wody, płynu chłodzącego, a przy okazji paska osprzętu, zawołali bardzo przyzwoite 2166 zł, z czego jestem bardzo zadowolony, bo nastawiałem się raczej na koszt rzędu 2,5-3 tysięcy.

Teraz pozostaje mi w najbliższym czasie nabić klimę, dokonać delikatnych korekt w zbieżności i liczyć, że będzie to koniec wydatków co najmniej do następnego przeglądu.

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Czyli Twój mechanik nie zauważył, że cicha z natury jednostka V6 klepie jak Ursus?
    The weak must kneel!

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Jak byłem u nich, to akurat nie klepał. Swoją drogą od dnia, w którym nagrałem tamten film z ćwierkaniem, już nie wydaje podejrzanych odgłosów. To dziwne, bo nic w międzyczasie nie robiłem.

Zresztą to auto ma ostatnio jakąś dziwną tendencję do samonaprawy. Może niecały miesiąc temu zaświecił mi się check engine, a błąd po wyczytaniu na kompie brzmiał "czujnik położenia pedału gazu" albo "przepustnica". Istotnie, autem trochę szarpało na niskich biegach, zwłaszcza jak toczyłem się w korku na dwójce. Ze 4 albo 5 dni później przestało szarpać silnikiem, a kolejnego dnia check zgasł i nie zapalił się ponownie do teraz.

Domyślnie

To ogólnie przypadłości francuzów. Ile to ludzi przyjeżdża się diagnozować lexią do mnie z jakimiś dziwnymi problemami, które raz są, raz nie. Gościa kiedyś w C4 Picasso holowali ze Słowenii do domu (powrót z wakacji). Samochód zrzucili w warsztacie, gdzie bez problemu odpalił i nic ciekawego nie znaleziono . Kompletny hit to losowo skaczący komunikat "depollution system faulty".

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Mój jeszcze czasem wyrzuca ostrzeżenie "STOP! Engine temperature too high" nawet minutę po odpaleniu silnika, a czasem piszczy na zaciągniętym ręcznym z informacją, iż "Brake fluid level too low".
    Ale już się przyzwyczaiłem.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Zresztą to auto ma ostatnio jakąś dziwną tendencję do samonaprawy.
    Sześć lat jeździłem pugiem i uważam że te samochody są jak windows - często wystarczy wysiąść i wsiąść ponownie i problem znika
    Taka natura Lwów (i pewnie nie tylko).

Uprawnienia umieszczania postów