Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 20 z 22 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 216

Wątek: 2000 Peugeot 406 Coupe 3.0 V6

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Na pewno przed zakupem jakiegoś używanego auta, warto wejść w internet i popatrzeć na ceny podstawowych części zamiennych, żeby później nie było zaskoczenia.
    Zakładając, że przekładnia kierownicza to "podstawowa część zamienna".
    Na ceny tych rzeczywiście podstawowych części nie narzekam - elementy zawieszenia czy układu wydechowego są tanie, bo niektóre pasują z innych odmian silnikowych i nadwoziowych 406-tek. Gorzej z elementami dedykowanymi do samego Coupe (karoseria) czy wersji V6 (zarówno sam silnik, jak i np. hamulce Brembo) - tu jest drogo, ale tego akurat byłem świadomy.

Słuchaj, peżotów 406 naklepali zapewne jeszcze więcej niż fiatów grande punto
    406-tek Coupe z poliftowym V6 powstało dokładnie 11,409 sztuk. Zakładając, że jakiś procent jest już na złomowisku, to tych aut nie zostało szczególnie dużo. Ale co ja tam wiem. To Grande Punto 1.4 ma szansę zostać kiedyś youngtimerem, w końcu "peżotów 406 naklepali więcej".

Już dawno nie miałem okazji z Tobą podyskutować, Agent. Zdążyłem zapomnieć, że i tak zawsze masz w rękawie niepodważalne argumenty na każdy temat motoryzacyjno-ekonomiczny.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Zakładając, że przekładnia kierownicza to "podstawowa część zamienna".
    Tego nie napisałem, to była ogólna dygresja co do zakupu używanego auta. Dostępność i ceny części zamiennych.

Pisałem w odniesieniu do Peżotów 406, jako modelu, bez rozgraniczania na silnik i typ nadwozia. Jak chcesz być uczciwy, to nie porównuj do Grande Punto 1.4 77KM tylko do Abartha Grande Punto. No ale tak: abrth i zwykłe punto to to samo, nie? Natomiast peżo 406 i peżo 406 kupe to już dwa odmienne auta? Taką logikę prezentujesz.

Poza tym chodziło mi tylko o to, że do aut francuskich (do włoskich też) części zamienne powinny być tanie, nie sądzisz? Jak pokazuje życie, nie zawsze jednak tak jest. Z mojej strony koniec tego durnego wątku porównywania aut z 2 światów. Życzę Tobie i sobie mniej przygód z parchem
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Jak chcesz być uczciwy, to nie porównuj do Grande Punto 1.4 77KM tylko do Abartha Grande Punto. No ale tak: abrth i zwykłe punto to to samo, nie? Natomiast peżo 406 i peżo 406 kupe to już dwa odmienne auta? Taką logikę prezentujesz.
    Weź się ogarnij, Agent. Zacząłeś porównanie, że znajdziesz nową przekładnię kierowniczą do Punciaka za 450 zł, chcąc udowodnić, że cena regeneracji mojej była absurdalna. Pomyliłeś się, i to dość grubo. Zacząłeś temat, że części do Peżota są za drogie, w domyśle porównując do swojego Punciaka. To też kiepskie porównanie, skoro naprzeciw siebie postawiłeś Punto 1.4 i Peugeota 3.0. Stwierdziłeś, że 406-tek wyprodukowali od groma. No to Ci odpowiedziałem, że akurat Coupe V6 było niewiele. Z jakiej racji mam to teraz przyrównywać do Abartha (skąd go wziąłeś w tej historii?), skoro temat (który sam zacząłeś) od początku kręci się wokół "Twoje Punto vs mój Pug"? Masz Abartha? To daj go na warsztat, też porównamy ceny części i wielkość produkcji. Nie masz? No to o czym my rozmawiamy...? Prezentujesz tak zawiłą logikę, że ceny części porównujesz "Punto 1.4 vs Peugeot 3.0", ale całą resztę na zasadzie "Abarth GP vs jakikolwiek 406", byle tylko racja była po Twojej stronie. Kaman, men.

Poza tym chodziło mi tylko o to, że do aut francuskich (do włoskich też) części zamienne powinny być tanie, nie sądzisz?
    A z jakiej racji? Na podstawie czego tak uważasz?
    Bo ja na przykład uważam, że części zamienne do wszystkich samochodów powinny być tanie, wówczas wszystkim zmotoryzowanym ludziom żyłoby się przyjemniej. Handluj z tym!

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cóż pozostaje powiedzieć, NO SORRY :-)

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Jak czytam twoje żale....Każdy kupuje fure na jaką go stać. Nie jeźdze V6, ale nadal Astrą diesel bo jeśli chodzi o bezawaryjność i części mój budżet potrafi to udźwignąć bez problemu. Biorąc pod uwagę, że zbieram na mieszkanie, opłacam rachunki i znajdzie się trochę wydatków itp. Stare V6, któremu nie można zaufać (potrafi coś się wydarzyć nieoczekiwanie), a naprawa i części kosztują grubo to nie dla mnie. Odrazu bym wystawił na Alledrogo lub na tablicy i pozbył się jak najdalej. Po co mi jeżdżąca skarbonka? Nawet jak jest piękna, wyglądem się nie jeździ, a życie to nie GTA. Jeśli czujesz, że utrzymanie samochodu to dla ciebie mordęga, a ten się odwdzięcza kolejnym awariami no to czas pomyśleć o czymś innym. Kocham samochody, ale to jest jak z piękną kobietą u twojego boku. Co z tego, że ładna i wszyscy koledzy ci zazdroszczą jeśli to babochłop. Klnie, pije na umór, jest leniwa do bólu, wywołuje sztuczne awantury, jest nieznośna itp. Po co komu taka kobieta? Zmienić. Tak samo z samochodem, który najlepiej się sprawuje jak stoi na parkingu.

Moja Astra raz mnie zawiodła, padła pompa paliwa, kosztowało mnie dużo naprawa, 2 tyg bez auta itp. Zdenerwowałem się, wystawiłem na sprzedaż, kilka miesięcy jeździłem z kartką przyklejoną do szyby, że jest do kupienia. Wystawiłem na Allegro, olx itp. Nie znalazła kupca więc odpuściłem. Chyba się przestraszyła bo od trzech lat jak zdarzy się jakaś awaria to taka, że nie unieruchamia samochodu. Pfu, pfu, odpukać jeździ, jeździ i chyba do ostatnich dni będzie u mnie.
    Polecam tobie zastanowić się jeśli dalej będzie kaprysić twój francuz V6. Amen.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Myślałem o tym, żeby Francuz siedział u mnie jako auto "rekreacyjno-weekendowe", a na dojazdy do pracy sprawiłbym sobie jakieś prostsze urządzenie. Ale niewykluczone, że za kilka miesięcy będę się przeprowadzał, więc na razie nie będzie to miało sensu. Dziewczyna jeździ Corollą E11 i nie narzeka - pewnie zacznę ją sobie czasem pożyczać.

Tak jak pisałem wcześniej, udało mi się ogarnąć Puga tuż przed kolejną długą trasą. I tym razem nie zawiódł. Zrobiłem prawie 2800 km w dziesięć dni, w bardzo różnych, często trudnych warunkach (kręte i strome górskie drogi, a nawet off-road się czasem trafił). I ani razu nie jęknął. Więc mam nadzieję, że się uspokoił na dłuższą chwilę.

Mimo stromizn i zmiennych warunków spalanie trzymało się w granicach 8,7-9,1 litra, więc bardzo przyzwoicie.

Dorzucam kilka fotek:

I wspomniany off-road:

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

off-road powiadasz?
    mam wrażenie cały czas, że te felgi są za duże do tego auta.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Dla tego samochodu to był off-road.
    Jadąc LC to pewnie byś nawet nie poczuł, że skończył się asfalt.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    off-road powiadasz?
    mam wrażenie cały czas, że te felgi są za duże do tego auta.
    Auto ma standardowe zawieszenie i stoi jak koza co daję złudzenie za dużej felgi jak by było obniżone i koło by się bardziej wpasowało w nadkole to nie robiły by takiego wrażenia

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Kocham samochody,
    Jakby tak było, to byś nie jeździł klekotem
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Uprawnienia umieszczania postów