Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 216

Wątek: 2000 Peugeot 406 Coupe 3.0 V6

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96

Domyślnie

Tylko pędziłbyś po tanie LPG do Rassiji
    '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring / ex '93 Opel Frontera A Sport, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD, '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra Caravan 1.6 16V Elegance

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Auto ma standardowe zawieszenie i stoi jak koza co daję złudzenie za dużej felgi jak by było obniżone i koło by się bardziej wpasowało w nadkole to nie robiły by takiego wrażenia
    Obniżanie takiego samochodu powinno być karane 400h robót w kamieniołomie Przecie świetnie wygląda to po co psuć. Poza tym takie perełki zostawia się w oryginale - materiał na przyszłego klasyka więc IMHO wieśtuning raczej można sobie odpuścić. Obniży tylko jego wartość za 5 - 10 lat.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Tak jak pisałem wcześniej, udało mi się ogarnąć Puga tuż przed kolejną długą trasą. I tym razem nie zawiódł. Zrobiłem prawie 2800 km w dziesięć dni, w bardzo różnych, często trudnych warunkach (kręte i strome górskie drogi, a nawet off-road się czasem trafił). I ani razu nie jęknął. Więc mam nadzieję, że się uspokoił na dłuższą chwilę.
    No i super, ze jezdzi i wszystko ok . Tak to jest z nietuzinkowymi autami - albo wkurzaja, albo daja duzo radosci.
    A pomysl z pozyczaniem Corolli zly nie jest - sam pozyczalem od Zony 1.9tdi

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Dzięki po raz kolejny za miłe słowa.

Szczerze to zaczynam wątpić, czy 406 Coupe ma szansę zostać youngtimerem. Wprawdzie są stare Peugeoty, które w tym momencie osiągają astronomiczne ceny (choćby nieśmiertelny 205 T16), ale rynek i tak rządzi się swoimi prawami. Mnóstwo jest starszych, pięknych i rzadko spotykanych aut, które do tej pory nie zostały docenione i nie zanosi się na to, żeby ich ceny kiedykolwiek wzrosły. Nawet takie perełki, jak niektóre stare Aston Martiny, Maserati czy Lancie kosztują nadal grosze, i to pomimo faktu, że powstało ich bardzo niewiele sztuk.

No bo czym wyróżnia się 406 Coupe? Zdecydowanie wyglądem zewnętrznym - auto jest niepodważalnie piękne i ponadczasowe. Miał też fajne silniki, które w dobie downsizingu mogą u starszych ludzi wzbudzić sentyment (3.0 V6 207 KM i jeszcze bardziej charyzmatyczna wersja 194 KM). Ale ani wnętrze, ani technologia, ani rozmiar produkcji jakoś chyba nie wróżą wzrostu cen. Nie wiem, czy nawet 15-20 lat wystarczy, żeby pułap cenowy za zadbane i oryginalnie utrzymane sztuki przekroczył 20-25 tysięcy złotych. To tak, jakby mieć nadzieję, że Alfa 159 będzie kiedyś youngtimerem. Piękna niezaprzeczalnie, ale pod maską silniki GM (V6) i mnóstwo wyprodukowanych egzemplarzy.

Do statusu młodego klasyka przyda się nie tylko oryginalność i poziom zadbania, ale też stosunkowo mały przebieg. Mój Pug już się zbliża do 310 tysięcy przejechanych kilometrów...

A co do obniżania zawieszenia, nie będę tego robił z kilku powodów:
    - auto i tak jest dość niskie (wyższe krawężniki = wiecznie urwana listwa pod zderzakiem)
    - wsiada się do niego wystarczająco niewygodnie, żeby miał jeszcze iść w dół o 3-4 cm
    - jak go z powrotem posadzę na zimowych 16-tkach, to obniżenie w niczym nie pomoże, jeśli chodzi o wygląd
    - to nadal jest daily car: drogi w swojej okolicy mam w kiepskim stanie, żeby się zacząć martwić o wydech czy osłony podwozia
    - i najważniejsze - po prostu uważam, że i tak wygląda spoko

Jedyna modyfikacja, jaka może wpadnie przy nadmiarze gotówki (hah, na to się nie zanosi), to wymiana tłumika końcowego i samej końcówki na trochę większą, bo ten wiszący bojler i filigranowa końcówka wyglądają bardzo słabo.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Ktoś wystawił na mobilu 405 T16 za ponad 40 koła, przebieg prawie 300k, więc myślę że pug 406 coupe też będzie miał swoje pięć minut
    wystarczy spojrzeć ile kosztuje zadbane bmw e30 z silnikiem R6 (już nie mówiac o m3), albo ile niemcy wołają za w124 coupe

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

No właśnie - Niemcy. Stare Mercedesy to ikona solidności i prestiżu tamtych lat. Stare BMW - pionier z dziedziny frajdy z jazdy, i to w niepozornych nadwoziach. Nawet niektóre stare Audi trzymają zaporowe ceny dzięki połączeniu silnik R5 + napęd Quattro.
    Z wyższych sfer trudno nie wspomnieć o Porsche 911, które chyba z każdej generacji i w każdej wersji jest lub prędzej czy później będzie kosztować więcej niż w dniu zakupu.

Niektóre włoskie auta też nieźle się cenią, jak Lancia Delta Integrale (nie mówiąc o Stratosie) czy np. Alfa 33. Ta druga była wybitnie kapryśna, powstało jej tysiące egzemplarzy i nie miała jakichś nieziemskich silników (może poza bokserem 1.7), a też zaczyna przybierać na wartości.
    No i oczywiście są superauta pokroju Lambo Countacha, ale to już totalnie inne pieniądze.

Tylko te francuskie nie mają za dużo szczęścia (prócz takich rodzynków, jak właśnie Pugi T16 albo fikuśne Citroeny typu DS/SM). Podobnie z japończykami - są chyba zbyt... poprawne. Na szybko to jedynie Honda NSX i niebawem zapewne S2000 przychodzą mi do głowy.

Nie wiem, czy 406 Coupe, nawet i z V6 pod maską, ma w tym świecie klasyków jakieś argumenty. To nadal tylko karoseria Pininfariny postawiona na podzespołach pospolitego sedana/kombi, które właśnie osiągnęły totalne dno cenowe. Co prawda widziałem kilka Coupe na sprzedaż za niezłe pieniądze (okolice 17 tysięcy), ale to były limitowane wersje typu Settant'anni.

Ale co tam. Mogę się cieszyć, że mam fajne auto w dość rzadkiej konfiguracji "kolor nadwozia + wnętrze". Może jak kiedyś sprzedam je za 15 tysięcy to i tak będzie 2 razy więcej, niż za nie dałem.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Wiesz, auto jest warte tyle, ile ktos chce za nie dac.
    Moze jak bedziesz sprzedawal to znajdziesz maniaka, ktory da wiecej, bo akurat o takim kolorze marzyl

Mi marzy sie garaz klasyki JDM - NSX, S2000, R33 GT-R, 350Z...

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Jak dla mnie to klasyką jdm są bardziej fury jdm niż takie amerykańce jak 350z: p takie niedorzeczne fury jak toyota blade 3.5 czy mazda eunos cosmo

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Dziewczyna jeździ Corollą E11 i nie narzeka - pewnie zacznę ją sobie czasem pożyczać.
    No to już nie będę pożyczać - ułamał się kawałek świecy i wleciał do cylindra. Zrobił sporą sieczkę w silniku, więc na ten moment Corolla uziemiona.

Ja zresztą też nie miałem dobrego dnia. Jak nie tylny zderzak połamany, to teraz przedni. Niestety tym razem z mojej winy - głupio przyznać, ale nie zmieściłem się w bramie wjazdowej u wulkanizatora i zaryłem dziobem w betonowy filar...

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

glowa do gory, ja wystawilem moja megane cabrio o 14 na sprzedaz, a o 15 zerwal sie pasek rozrzadu ;D
    Shit happens

Uprawnienia umieszczania postów