Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 216

Wątek: 2000 Peugeot 406 Coupe 3.0 V6

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Credt, gdybyś usłyszał prawdę to szybko byś z zakupu zrezygnował. Kupiec zawsze oczekuje cudeńka. Jak sprzedawałem Skodę to mówiłem kupującym, że bierze olej 100g/1000 km i bardzo wielu nabywców skutecznie to zniechęciło. Mimo, że brały praktycznie wszystkie auta z tym silnikiem. Inni sprzedawcy po prostu nie wspominali o tym

Weź wydruk z pomiarem zbieżności i jedź do dobrego warsztatu - powiedzą Ci co trzeba wymienić. Może to po prostu jakiś wahacz zgięty na dziurze.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Wolałbym w dniu ewentualnego zakupu usłyszeć całą prawdę, docenić szczerość i mieć wiedzę na temat tego, co jest do zrobienia.
    ale w koncu sprzedajacy sam byl w Twojej obecnej w sytuacji:

Co się działo z tym samochodem od momentu wyjechania z salonu - tego nie dowiem się nigdy. Przez 14 lat mógł mieć całe mnóstwo przygód.
    ..Usiluje teraz sprzedac auto bedac jego drugim wlascicielem i np. wczoraj dzwonila do mnie pani, zawiedziona, ze nie moze po numerze VIN sprawdzic calej historii blisko 10 letniego auta i czy moglbym jej podac numer telefonu do mechanika bo chcialaby sie upewnic czy wszystko z nim bylo ok bo inaczej to nie ma sensu..odpowiedzialem, ze czym wiecej bylo wymienione tym mniej ona bedzie musiala wymieniac i zaproponowalem poszukac czegos od 1 wl.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Taaa, dzięki, pasjonat, rada cenna jak żadna inna.

Micrus, nie oczekiwałem "cudeńka" w tej cenie. Przymknąłem oko na parę elementów, o których sprzedający wspomniał. Jechałem po niego do Rawy, co daje jakieś 700 km w obie strony. Dla takiej wycieczki oczekiwałbym od sprzedającego szczerości. Ot, zszedłby z ceną jeszcze parę stówek, a przynajmniej bym wiedział, co jest do zrobienia.
    Wiem, wiem. Kasa ponad wszystko.

Kedirak, taka niestety prawda - ludzie nie mają zaufania do sprzedających, ale nie bierze się to znikąd. Kręcone przebiegi, ukryte wady, garażowe naprawy... Tak naprawdę nigdy nie wiesz, czym jeździsz, jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem. Oczywiście, że ryzyko trzeba wliczyć w cenę, ale szczerość ze strony sprzedawcy chyba nic nie kosztuje...

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Oczywiście, że ryzyko trzeba wliczyć w cenę, ale szczerość ze strony sprzedawcy chyba nic nie kosztuje...
    Pewnie, że kosztuje. Co najmniej te kilkaset złotych, które chciałbyś utargować

To jest generalnie ciężki temat. Kiedyś sprzedawaliśmy auto po wypadku (w stanie rozbicia). Kupił je właściciel warsztatu. Podobno dla siebie, ale z drugiej strony mógł je wyklepać i po jakimś czasie puścić dalej jako bezwypadek (i pewnie tak zrobił albo dopiero zrobi). Czy z naszej strony jest ok sprzedawanie takiego auta? Czy należałoby wyrzucić do kosza kilkadziesiąt tysięcy i oddać je na złom?

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Kwestię ściągania auta zostawię sobie na przyszły sezon, bo nie jest to jakoś przesadnie upierdliwe. Zresztą przy wyższych prędkościach (>120 km/h) jedzie prosto (tylko że wtedy kierownica lekko drży).

Zalałem go ponownie, tym razem średnie spalanie w jeździe wyłącznie miejskiej na dystansie trochę ponad 530 km wyszło 12,7 litra na setkę. Całkiem nieźle jak na grudniowe warunki, myślałem, że będzie w granicach piętnastu.
    Pewnie 15 też będzie osiągalne, wszak największe mrozy dopiero przed nami.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Trochę bym się bał śmigać >120 samochodem który ściąga na bok: P

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Miałem kiedyś podobnie jak mi koła nie dokręcili. Przy mniejszych prędkościach coś pukało, przy większych, zwłaszcza jak się przyspieszało, było ok :P

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Ja z ostatniego 1000 km mam średnie spalanie 10,3. Mocno polecam Ci sprawdzenie/wymianę kabli, cewek, świec, filtra powietrza ( z K&N będzie jeszcze lepiej brzmiał) i wyczyszczenie silnika przy wymianie oleju - http://www.liqui-moly.pl/produkty/do...sh-2640-detail
    The weak must kneel!

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Tak czytam i czytam ten wątek, po cichu zazdroszczę pieknej 406 coupe z V6, a jeszcze nie Ci nie pogratulowałem!
    No więc, Gratulacje Credt jednego z najfajniejszych modeli Peugeota ostatnich lat! Oby Twoje problemy z nim związane okazały się jak najprostsze i najtańsze w rozwiązaniu

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Pierwsza długa trasa za mną. Zrobione 1,200 km, bez żadnych nieprzyjemnych przygód - Krążownik spisał się bez zarzutu.

Średnie spalanie z trasy Gdańsk-Kraków (60% autostrady na tempomacie 140 km/h, 30% trasa do 120 km/h, 10% miasto) według komputera: 9,7 litra przy śr. prędkości 89 km/h.
    Średnie spalanie z trasy Kraków-Gdańsk (60% autostrady na tempomacie 140 km/h + kilka zrywów do ok. 200 km/h, 30% trasa do 110 km/h, 10% zakorkowane miasto) według komputera: 10,0 litra przy śr. prędkości 90 km/h.
    Sumarycznie według komputera: 9,9 litra przy śr. prędkości 88 km/h.

Jestem zadowolony.

PS W samym Krakowie w poniedziałek rano (ok. 7:30) spotkałem jakiegoś dżentelmena w Citroenie C5 kombi. W pierwszej chwili pomyślałem o Grześku, ale raczej poznałby zielone Coupe na gdańskich blachach, które jechało przed nim przez kilka minut.

Uprawnienia umieszczania postów