Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 216

Wątek: 2000 Peugeot 406 Coupe 3.0 V6

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Przygód ciąg dalszy. W drodze do pracy silnik zaczął się krztusić standardowymi objawami. I niestety znowu cewka.
    Szybka analiza wskazała na tę, ulokowaną na 2. cylindrze. Zakupiłem nową firmy Beru w InterCars, wyłożyłem 211 zł. Zamontowałem i... nie widać różnicy w pracy silnika. Więc dokonałem wycieczki do serwisu na podpięcie do kompa.
    Wynik zaskakujący i smutny zarazem: nie dość, że prawdopodobnie kupiłem już uszkodzoną cewkę (jest szansa na zwrot kasy?), to jeszcze padła następna, tym razem na 5. cylindrze, a więc z tyłu silnika.
    Szacowany koszt naprawy to jakieś 500-600 zł. V6-tka zaczyna boleć.
    Jestem ciekaw, czy ES9J4S ma jeszcze jakieś stałe bolączki oprócz tych zakichanych cewek...

Domyślnie

Jeśli kupiłeś oryginał Beru, to są naprawdę małe szanse że masz uszkodzoną, choć oczywiście się to zdarza. Dziwny jest fakt że masz wypadanie zapłonów na tylu cylindrach. Sprawdź sygnał jaki dochodzi na wszystkie cewki ( oscyloskopem ). Takie wypadanie zapłonów na różnych cylindrach może powodować wiele rzeczy, od usterek układu zapłonowego, czyli świece, cewki, przewody po dmuchniętą uszczelkę pod głowicą i niedrożny wydech ( jakiś problem z katalizatorem ). Jeśli cewka okaże się sprawna, to zająłbym się wydechem i zmierzył kompresję.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Domyślnie

Myślę że nie powinieneś mieć większych problemów z odzyskaniem pieniędzy w ICarsie.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Dobrze, że się wstrzymałem z reklamowaniem tej cewki, bo okazało się, że jest sprawna. Chociaż to dziwne, bo wcześniej jej montaż i demontaż nie zmieniał w żaden sposób pracy silnika, co sugerowałoby, że jest walnięta.

Ale nieważne. Pug już sprawny, wymienione wszystkie trzy cewki z tyłu silnika (cylindry 4-6), tak zapobiegawczo. Dostęp do nich jest czaso- i pracochłonny, więc nie było sensu rozbierać silnika, żeby za miesiąc znowu to robić dla kolejnej cewki. Sumarycznie zostały mi teraz trzy sprawne cewki w zapasie, więc przydadzą się na czarną godzinę.
    Oby się takowa nie przydarzyła, bo elektryka tego samochodu to jest zawiła zagadka.

W pewnej chwili miałem dość tego auta, ale kiedy znów jest sprawny, to ogromna radocha z jazdy wróciła.

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96

Domyślnie

Najważniejsze, to w tych kulminacyjnych punktach się nie poddawać i przypomnieć sobie ile radości daje gdy wszystko jest ok. A awarie? Niestety ale w dzisiejszym świecie, będzie to coraz częstsze i coraz bardziej kosztowne, nawet w zwykłych dupowozach.
    '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring / ex '93 Opel Frontera A Sport, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD, '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra Caravan 1.6 16V Elegance

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Pierwsze 5 tysięcy kilometrów zrobione. Idzie bardzo powoli, bo stosunkowo niewiele jeżdżę.
    Średnie spalanie, jak widać w sygnaturze, trzyma się poniżej 11,5 litra na setkę, co w perspektywie nadchodzącego sezonu letniego, powinno jeszcze spaść.

Przy okazji ostatnio udało mi się pogonić go trochę po obwodnicy. Redukcja z piątki na trójkę i wlepienie pełnego gazu daje nie tylko fajny dźwięk V6, ale i banana na mordce. Przy okazji dowiedziałem się, że odcięcie zapłonu ma przy 6,600 obrotów.

Co w najbliższym czasie do zrobienia? W lipcu przegląd techniczny, a prędzej w maju wezmę się za klimatyzację, bo mam wrażenie, że nie jest skora do współpracy (przy ustawionych 14 stopniach powinna wiać arktycznym chłodem, a tu po pół godzinie jazdy jak było gorąco, tak jest nadal, z niewielką tylko różnicą).

BTW, z ciekawostek - auto stoi już na letnich Continentalach. Na zimówkach lekko ściągało w prawo. A tu uwaga - na letnich ciągnie w lewo. Badum-bum, magia. Nie mam pojęcia, o co biega.

Domyślnie

Załóż dwie zimówki i dwie letnie, będzie git Klima do nabicia i sprawdzenia szczelności, zajmij się zbieżnością.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta

BTW, z ciekawostek - auto stoi już na letnich Continentalach. Na zimówkach lekko ściągało w prawo. A tu uwaga - na letnich ciągnie w lewo. Badum-bum, magia. Nie mam pojęcia, o co biega.
    Dawałeś koła do wyważenia?
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Tak, były wyważane podczas zmiany opon. Stąd cała zagwozdka, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy, niż koła... Wcześniej mógłbym obstawiać złą geometrię, krzywy wahacz albo jeszcze co innego. Ale skoro po zmianie opon sytuacja się zmieniła, to robi się to dziwne.

BTW, willkommen zurück.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Sprawdź czy nie masz którejś obony zjechanej pod skosem. Czasem tego nie widać, a wystarczy, że jakiś czas śmigałeś z niższym ciśnieniem w jednej opony i ją ścieło. Ja tak miałem w służbowce po przejęciu. Z zewnątrz wszytskie opony spoko. Po dopompowaniu, zaczeło troche ściągać. Po sprawdzeniu opon okazało się, że jedna się skosiła bo najprawdopodobniej poprzednik zrobił trochę km z obnizonym ciśnieniem w oponie.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Uprawnienia umieszczania postów