Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Wątek: Hondzie Civic V i VI generacji

Auto
    BMW 116i LCi, BMW G650 Xmoto

Domyślnie

Witam wszystkich serdecznie.
    czesc

V czy VI generacja?
    6gen

mówiąc szczerze chciałem zacząć odważnie montując silnik z Hondy accord lub Acury Integry 1.8 V-tec.
    h22 do 6gen = hasport, pogooglaj hasport mounts

Nie ma V-teC, jest VTEC, pisz poprawnie.
    Z acury integry, czy hondy integry, byly rozne silniki. Jak B18C6 to nie ma problemu aby wrzuc do 6gen.

Honda Civic VI generacji Coupe:
    Honda Civic VI generacji Hatchback:
    Ktoras z tych, 5gen jset fajne ale miekkie, bardziej podatne na rdze, trudniej znalezc zadbany egzemplarz
    1)które z tych aut będzie najlepszą budą dla 1.8 V-tec biorąc pod uwagę stosunek mocy do masy?
    jezeli masa i moc, to korzystaniej wypada 5gen ale ze wzgledu na problemy ktore podalem wyzej skupilbym sie jednak na 6gen. Nie jest az tak duzo ciezsze.

2)głupie pytanie, ale muszę je zadać. W którym aucie będzie najłatwiej przeprowadzić tą operacje? Nie pytam z lenistwa, tylko z obawy, że mogę sobie z tym nie poradzić, a taki mój kaprys i marzenie, że chce to zrobić, a przynajmniej spróbować sam.
    Jezeli swapujesz np. b18c4, b18c6, b16a2, d16z6, d16zy8 do auta w ktorym nie bylo vtec (czyli wiekszosc dostepnych na rynku civicow 6gen, oprocz wersji vti i coupe z silnikami vtec) to zawsze jest zabawa z wiazkami, trzeba przerabiac.

Proszę o szczere odpowiedzi bardziej doświadczonych ludzi ode mnie.
    Dzięki wszystkim, pozdrawiam.
    prosze, pzdr

Wiecej informacji o civicu znajdziesz na roznych forach poswieconych tej marce, trzeba pogooglac.

Cytat Zamieszczone przez baczek Zobacz posta
    Imo dobrym rozwiazaniem jest kupno VI liftback VTI. Tam siedzi B18C4 i z reguly sa mniej zajerzdzone niz HB3d i coupe
    Liftback produkowany w Swindon jest juz wykonany "inaczej", kwestia gustu. Ciezszy, kanciasty wyglad, lepiej wygluszony, niektorym bardziej podoba sie wykonczenie wnetrza. Potrafia ladnie wygladac po delikatnych modyfikacjach.
    http://img695.imageshack.us/img695/9...amostapeta.jpg
    Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 27-05-2010 o 20:59 Powód: poprawki
    "Any driver who says he loved the 'Ring was either lying, or not driving quickly enough.” Three-time Formula One world champion Jackie Stewart.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

usun ten IMG!

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

ja wiem, ze lift i kombi sa produkowane w Anglii a nie Japonii. Ale za to sa mniej popularne wsrod wielbicieli dresow Adidasa i latwiej zadbany egzemplarz znalesc

Auto
    Honda

Domyślnie

H22A7 montowane w Accordach Type R kosztują średnio 7000 zł.
    Nie orientujesz się ile trzeba wydać na te mocowania Hasport?

B18C4 kosztują średnio 5800 zł.

Podsumowując ceny silników(bo cena gra tu główną rolę..):
    H22A7 (2200 cm3, 212 KM) ~ 7000 zł + mocowania
    B18C4 (1800 cm3, 169 KM) ~ 6000 zł
    B18C6 (1800 cm3, 200 KM) ~ 9000 zł
    H22A2 (2200 cm3, 185 KM ~ 5000 zł + mocowania

darek_krk, takiej odpowiedzi oczekiwałem, wszystko wiem, dzięki

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

A B16A2 160km Ci nie wystarczy ?
    Co do Hasporta, to:
    http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=has...978.m270.l1313

Auto
    Honda

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez baczek Zobacz posta
    A B16A2 160km Ci nie wystarczy ?
    Jako pierwsze auto było by wystarczające, a może nawet za mocne, ale wymienianie silników w te i wewte to droga zabawa

Dlatego chyba dobrze to przemyśleć i kupić tylko raz, ale porządny silnik od którego potem będzie można wymagać. Przynajmniej moje zdanie jest takie

O, dzięki

Jak przyjdzie co do czego, to poproszę Was o pomoc w wyborze tych mocowań, bo sam pewnie bym źle wybrał

Auto
    Honda

Domyślnie

Witam.Myślałem o założeniu turbiny a raczej całego zestawu do swojej hondy civic VI 1.6ccm .
    Chciałbym się dowiedzieć jakie koszta są z tym związane kupna sprzętu jak i montażu..??
    Czy wogóle opłaca się zakładać turbo do silnika 1.6 ...

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

1.6ccm? czyli 0.0016 litra?

po pierwsze - co to za silnik dokładnie, czy jest to B16A2 (160KM) czy D16 (125KM)?

wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Pod względem finansowym - nie opłaca się, bo nikt Ci tego nigdy nie zwróci i musisz pogodzić się z faktem że utopisz 90% pieniędzy które pójdzie na taki projekt, jeśli będziesz chciał auto odsprzedać. Pod względem indywidualnym - całkiem fajna sprawa bo masz auto wyróżniające się z tłumu.

Jeśli chodzi o koszty wszystko zależy od tego czy chcesz to robić na nowych gratach czy używanych i z jakiego źródła... koszty turbo - kitów wraz ze strojeniem wahają się od 4 do nawet 10 tys zł i więcej (bo jak już jest moc to przydałby się hamulec i zawias). Generalnie musisz pamiętać że koszty części to nie wszystko - nawet jeśli poskładasz sam wszystko do kupy to jeszcze trzeba to wystroić i z pojęciem co się robi.

Co do samego turbo bardzo przyjemną turbiną jest np ta z Evo3, mimo że stosunkowo stara konstrukcyjnie to jest warta pieniędzy (koszt jakieś 2400zł). Można też użyć np turbo z Nissana 200SX S14.

Intercooler najlepiej wykonać na zamówienie.

Strojenie, zależnie od potrzeb - albo świnka SMT6 (koszt około 700zł nowa) albo stand alone ecu (dla bardziej zaawansowanych), np jakiś AEM, ale to grubsze pieniądze.

ja osobiście jestem fanem turbo 4wd i takiego Civica sprzedałbym, dorzucił trochę pieniędzy i kupił Imprezę GT w porządnym stanie
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

przegladalem temat, zeby sprawdzic rozmiar tarcz hamulcowych i znalazlem maly blad
    Cytat Zamieszczone przez darek_krk Zobacz posta
    Z pozytywow. 6generacja ma tak genialnie wykonana instalacje elektryczna, ze wszystko dziala wysmienicie nawet po kilkunastu latach. Wszystkie przelaczniki dzialaja bez problemu, cos niesamowitego, nie ma znaczenia czy jest -20, czy upal, wszystko dziala! Nie mialem nigdy problemow z elementami typu rozrusznik, pompa wody, paliwa itd. Wszystko czego wymaga ten samochod to regularne wymiany plynow, elementow zuzywajacych sie w ukladzie hamulcowym, elementow zawieszenia. Samochod prowadzi sie znakomicie, nie ma zadnej belki skretnej z tylu, jest zwyczajny wielowahacz, z przodu mcperson, samochod ma nisko osadzony srodek ciezkosci, prowadzi sie znakomicie nawet pomimo braku tylnego stabilizatora w zwyklych wersjach. Wersja vti miala juz gruby przedni stabilizator i nieco cienszy tylny.
    z przodu w 5 i 6 gen (nie wiem jak wczesniej) jest tez zawieszenie wielowahaczowe. McPersony montowali od 7gen

to jak to u mnie jest. przedliftowe 1.4 90KM. tarcze 240mm?
    mam zamiar zamowic tutaj. kumpel mi polecil. http://www.mikoda.pl/sklep/8938,HOND...9---90KM-66kW-

Auto
    BMW 116i LCi, BMW G650 Xmoto

Domyślnie

Tak, z początku produkcji i najczęściej wersje "niemieckie" 75KM mogły mieć 240mm tarczę (dotyczy 6gen). W moim pierwszym 6g 1.4 DE import miałem 240mm, z tyłu bęben. Matko boska, to nie hamowało.

*regulamin, punkt 6a* - daboo
    Ostatnio edytowane przez daboo ; 29-09-2011 o 10:32
    "Any driver who says he loved the 'Ring was either lying, or not driving quickly enough.” Three-time Formula One world champion Jackie Stewart.

Uprawnienia umieszczania postów