Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: Hondzie Civic V i VI generacji

Domyślnie

Dokładnie. Szepanb o takie rzeczy pytaj już na forach tematycznych, gdzie są użytkownicy dokładnie tych modeli co cię interesują... a w Polsce jest ich sporo. Poniżej kilka z nich:

http://www.civicklub.pl/fi/index.php...9eb7066557920b
    http://www.honda.gda.pl/modules.php?name=Forums
    http://www.honda-kielce.pl/forum/
    http://www.honda.slask.pl/forum/
    http://www.mkh.strefa.pl/forum/index.php
    http://www.honda.lub.pl/forum/

Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szepanb Zobacz posta
    a czy wiecie cos moze na temat przerubek trgo auta chyba jest dos podatne na Tuning bo widzialem ostatnie ladnego Civica z wydechem ala Mugen i brzmial prawie jak motocykl :lol: czy ktos wie jak to osiagnac??
    1. Jeszcze klub www.hondateambydgoszcz.pl - pozdrawiam

2. Z tego co wiem do wszystkich bez problemu możesz dać turbinkę a silniki VTi są tak mi się wydaje jedynymi silnikami w których bez problemu możesz wstawić podtlenek azotu.....

3. civic-i ogólnie lubią obroty od 3k obr/min - 5-6k obr /min i wystarczy usunąć kata i już zmienia dźwięk na podobny do bike'a...

pozdrawiam

(może jeszcze ktoś kiedyś to przeczyta :P)
    Ostatnio edytowane przez ptr1982 ; 14-01-2008 o 18:48 Powód: nie zauważylem daty

Auto
    Honda Civic

Domyślnie Honda Civic VI Hatchback

Jestem posiadaczem Civica VI '96 generacji z nadzowiem typu hatchback.
    Auto kupiłem sprowadzone z Niemiec,1-szy właściciel (starszy Pan), serwisowane w ASO (pełna dokumentacja do końca).

Co do auta nie było się nawet do czego przyczepić, tapicerka jest bez zarzutu, trwała, mocna-i oby tak do konca. Komfort z jazdy na 5+, siedzenia trzymają dość pewnie,zawieszenie niskie można poszaleć na zakrętach, układ kierowniczy perfekcyjny tak jak zresztą skrzynia biegów.
    Fakt jeżeli masz jakieś 180cm wzrostu możesz mieć mało miejsca nad głową.
    Jeżeli jeszcze coś chcesz wiedzieć pisz.

Auto
    -

Domyślnie

Mnie również interesuję honda civic VI generacji, z silnikiem 1.5 v-tec 114km, ale dopatrzyłem się na pewnej stronce dziwnej rzeczy. Mianowicie civic sedan ma lepsze osiągi, oraz mniejsze spalanie niż civic hatchback z tym samym silnikiem. Dlaczego tak się dzieję?? Wizualnie podoba mi się bardziej wersja hatchback.

Pozdrawiam.

Auto
    Fiat UNO

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kubot Zobacz posta
    Mnie również interesuję honda civic VI generacji, z silnikiem 1.5 v-tec 114km, ale dopatrzyłem się na pewnej stronce dziwnej rzeczy. Mianowicie civic sedan ma lepsze osiągi, oraz mniejsze spalanie niż civic hatchback z tym samym silnikiem. Dlaczego tak się dzieję?? Wizualnie podoba mi się bardziej wersja hatchback.

Pozdrawiam.
    Jak wynika z moich skromnych wiadomości taki stan jest spowodowany większymi zawirowaniami powietrza w wersji htb, ponieważ tył jest nagle ścięty, a nie łagodny jak w wersji sedan. Może odrobina wyjaśnienia - samochód jadąc rozbija powietrze, ściska je, a za nim tworzy się próżnia, która "zasysa" powietrze. Im większa powierzchnia tylnia i im bardziej gwałtownie się kończy samochód tym zawirowania są większe.

A wracając do myśli przewodniej tematu - mam okazje dość często jeździć dwoma Civikami szóstej generacji w sedanie, silnik 1.4/90KM. Może i silnik wydaje się mały, jak na samochód ważący ponad tonę, ale utrzymywanie go na obrotach powyżej 3, 3,5 tys. rpm sprawia, że auto jest naprawde dynamiczne, i kręci się bardzo wysoko (nie wiem czy do końca czerwonego pola, ale do 7,5 tys rpm spokojnie^^). W samochodze w zasadzie nic się jeszcze przez 10 lat nie zepsuło, natomiast jest kilka drobnych, aczkolwiek denerwujacych detali - gdy światła są właczone nie świeci się rzadna kontrolka, a jedynie oswietlenie wskaźników się włącza - nie przeszkadza to do momentu pojawienia się ostrego słońca.
    Jeśli chodzi o komfort jazdy - jest zaskakująco wysoki, jak na dość twardy przecież samochód. Nierówności bardzo dobrze tłumi, a na zakrętach nieźle się trzyma, fotele również utrzymują kierowcę na swoim miejscu - ale niektórym mogą sprawić problemy z wysiadaniem, bo są bardzo nisko, jednak dzięki temu, mimo wzrostu 190 cm, nie uderzam głową o podsufitkę na nierównościach.

Na zakończenie dodam, że jeżdżąc czasem tymi dwoma samochodami, sam mam w planach kupić Hondę, jednak nie VI, a V generacji - są poprostu sporo tańsze
    Ostatnio edytowane przez KolarzNFS ; 04-05-2008 o 14:54

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KolarzNFS Zobacz posta
    Na zakończenie dodam, że jeżdżąc czasem tymi dwoma samochodami, sam mam w planach kupić Hondę, jednak nie VI, a V generacji - są poprostu sporo tańsze
    A to nie do końca prawda, bo liftbacka VI gen można kupić taniej od sedana V gen.... ale jak wiemy, liftbacki VI gen to nie prawdziwy Civic, bo roverowski ;]

Fakt, że D14A2 to silnik dobry, mimo pojemności 1.4... ale ja jednak lepiej polecałbym, wprawdzie rzadsze i droższe, 1.6 (silniki D16, czyli 130 konne), bo palą niewiele więcej, a mocy tyle, że i na samochód klasy średniej by starczyło, nie mówiąc o lekkim Civiaczku ;]
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Auto
    Honda Civic VI

Domyślnie problem

panowie mam problem z civic VI ciagle slysze szum wymienilem 2 lozyska z przodu i z tylu i dalej czy to mzoe byc wina opon 195/50/15 yokohama ? dzieki

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

Sprawdź te opony, zobacz czy na jakichś innych jest to samo...
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Auto
    -

Domyślnie

a co możecie mi napisać na temat civic V generacij city edition?? Czym ona się różni od "zwyczajnej" civic??

Auto
    Civic

Domyślnie

znalazłem taką stronkę:

www.civic5g.yoyo.pl

dużo informacji na temat Hondy Civic 5gen, polecam

pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów