Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Nowy samochód w leasingu

Auto
    Mondeo 2.0 TDCI '10

Domyślnie Nowy samochód w leasingu

Witam. To mój pierwszy post na forum jednakże od dawna jestem stałym czytelnikiem portalu. Rodzice szukają samochodu, więc trzeba było się zarejestrować aby zadać kilka pytań Przejdźmy do konkretów, kawa na ławę.

W domu mamy dwa pojazdy: Golfa V 1.6 z 2006 roku i Mondeo 2.0 TDCi z 2010. Tak się złożyło, że ja częściej korzystam z Forda natomiast rodzice jeżdżą VW. Jednak uznali oni, że przyszedł czas by pożegnać się z poczciwym "królem kompaktów" i wymienić go na coś lepszego.

Tak więc po kolei:
    - samochód ma być nowy, raczej nie mamy 100% zaufania do samochodów używanych
    - budżet elastyczny, około 90-110 tys. zł, jeżeli tego będzie wymagała sytuacja, to można go rozsądnie powiększyć ( auto będzie brane w leasing na DG )
    - przebiegi roczne około 15 tys. km, nie wiem czy w takim przypadku jest sens dopłacać do diesla ?
    - auto będzie używane w mieście ( wielkość ok. 10 tys. mieszkańców ), bardzo często jazda podmiejska ok. 30 km i czasami dłuższa trasa
    - musi być wygodne i komfortowe dla kierowcy mającego 188 cm wzrostu
    - raczej musi być przestronniejsze niż obecny Golf, chociaż autem będą jeździć najczęściej dwie osoby
    - odpadają samochody koreańskie, włoskie i raczej francuskie

I tu pojawia się pierwszy dylemat. Rodzice najchętniej przesiedliby się do jakiegoś SUVa ale nie wiemy czy jest sens kupować tego typu auto. Nigdy nie będzie ono używane na górskich, trudnych, zaśnieżonych drogach, nie zjedzie poza zwykłą szosę. Napęd 4x4 jest im całkowicie zbędny. Czy warto kupować tego typu auto tylko z napędem na jedną oś? Czy może w takim przypadku lepiej skupić się na zwykłych, tradycyjnych limuzynach?

Drugie pytanie dotyczy miejsca zamówienia samochodu. Wiemy, że zbliża się wyprzedaż rocznika w salonach, więc będzie można wyłapać ciekawe oferty. Z drugiej strony może korzystniej cenowo prezentowałaby się oferta brokera? Gdzie jest ten haczyk w ich przypadku? Czy ktoś może polecić zaufanego brokera z dobrymi opiniami? Dodam, że samochód będzie kupowany dla "lekarza", czy jakieś marki mają specjalne promocje dla tej grupy zawodowej?

Cholernie dużo znaków zapytania, każda porada i propozycja będzie dokładnie rozważona

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Jak poczytasz sobie ten dział to znajdziesz wiele tematów podobnych twojemu, jakieś mam dziwne deja vu bo one ostatnio się strasznie powtarzają, poczytaj nawet te niżej gdzie zaznaczono do 100tys lub SUVy i znajdziesz odpowiednie propozycje.

Natomiast co do pytania czy warto SUV-a zamiast limuzyny, to tak jakbyś pytał czy warto kupić owoce zamiast warzyw, wszystko zależy od indywidualnych upodobań, tu nie ma jednego słusznego zdania. Wiem, że VW ma jakieś specjalne oferty dla psychiatrów, a to lekarze, więc pewnie ta marka coś ma powiązanego z zawodem, bo mój sąsiad ze względu na bycie lekarzem od problemów psychicznych dostał większy rabat niż typowy Kowalski.
    Ostatnio edytowane przez Grey ; 27-11-2014 o 14:26
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

A moze jakiś minivan typu Golf Sportsvan, przestronniejszy niż kompakt, a siedzi się podobnie wyżej jak w SUVie.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jojo Zobacz posta
    Witam. To mój pierwszy post na forum jednakże od dawna jestem stałym czytelnikiem portalu. Rodzice szukają samochodu, więc trzeba było się zarejestrować aby zadać kilka pytań Przejdźmy do konkretów, kawa na ławę.
    - przebiegi roczne około 15 tys. km, nie wiem czy w takim przypadku jest sens dopłacać do diesla ?
    Zależy ile lat będziecie go trzymać ale generalnie przy obecnych benzynach przy takim przebiegu bez sensu brać diesla.

- musi być wygodne i komfortowe dla kierowcy mającego 188 cm wzrostu
    - raczej musi być przestronniejsze niż obecny Golf, chociaż autem będą jeździć najczęściej dwie osoby
    Nowe kompakty w tym Golf (piszę bo masz Golfa) są przestronniejsze i wygodniejsze niż stare. Nie ma co skreślać kompaktu.

- odpadają samochody koreańskie, włoskie i raczej francuskie
    Obejrzenie i jazda testowa nic nie kosztuje poza czasem

Rodzice najchętniej przesiedliby się do jakiegoś SUVa ale nie wiemy czy jest sens kupować tego typu auto.
    Zależy co jest priorytetem. Kompaktowy SUV nie będzie przeważnie większy w środku od swojego kompaktowego odpowiednika. Czy jest sens ? Wg mnie tak - auta są przeważnie cięższe i wyższe co przekłada się na bezpieczeństwo. Zależy kto jaki ma priorytet.

Drugie pytanie dotyczy miejsca zamówienia samochodu. Wiemy, że zbliża się wyprzedaż rocznika w salonach, więc będzie można wyłapać ciekawe oferty. Z drugiej strony może korzystniej cenowo prezentowałaby się oferta brokera? Gdzie jest ten haczyk w ich przypadku? Czy ktoś może polecić zaufanego brokera z dobrymi opiniami? Dodam, że samochód będzie kupowany dla "lekarza", czy jakieś marki mają specjalne promocje dla tej grupy zawodowej?
    Długo można pisać. Kupując auto w leasingu w banku fabrycznym że tak powiem z miejsca dostajesz rabat Taki Golf na którego podobno ciężko coś dostać w leasingu dostaje bez większych problemów ok 10% rabatu (w zależności od wersji oczywiście). Mając mało aut w firmie ciężej Tobie dostać dobrą ofertę u zewnętrznego leasingodawcy ale dostajesz czasami trochę większy rabat u brokera. Odwrotna sytuacja w salonie - czasami super promocyjne leasingi i ubezpieczenie ale rabat mniejszy. Trzeba porównywać konkretne przypadki i to powinieneś zrobić.

Osobiście mając auta w leasingu polecam zdecydowanie fabryczne banki. Spotkałem się z zupełnie innym podejście do klienta w sytuacjach specyficznych. Porównując np MB Polska przy GetOut to ta druga korporacja jest wyjęta ze średniowiecza jeśli chodzi podejście do klienta i nie mówię o jednym aucie.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Muszą się poprzymierzać do suvów w salonach, kosztuje toto jakieś +10-15 kafli w porównaniu do zwykłego kompakta(a przestronność ta sama) ale ludzie w pewnym wieku strasznie się cieszą z wygodniejszego wsiadania, wujek dobija do 70 i ostatnio zamienił astrę g na ix35 i nie może się nacieszyć jakie to wygodne nie musieć przykucać przy wsiadaniu

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Wiemy, że zbliża się wyprzedaż rocznika w salonach, więc będzie można wyłapać ciekawe oferty. Z drugiej strony może korzystniej cenowo prezentowałaby się oferta brokera? Gdzie jest ten haczyk w ich przypadku?
    Zakres i zasady gwarancji producenta określa kraj pochodzenia samochodu. Ewentualne spory prawne, odpukać, trzeba też tam roztrzygać. Gwarancja producenta biegnie od momentu sprzedaży samochodu za granicą co może czasami oznaczać znaczące jej skrócenie.

Dodam, że samochód będzie kupowany dla "lekarza", czy jakieś marki mają specjalne promocje dla tej grupy zawodowej?
    Volkswagen kiedyś oferował specjalne rabaty chyba między innymi dla lekarzy.

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

Rabaty dla 'grup zawodowych' to zwykła marketingowa ściema. Każdy może dostać taki rabat.

W cenie 90-110 tys zł jest już w czym wybierać, trzeba pojeździć, nie ograniczać się do marek, bo dziś auta są podobnie wykonane.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Pytanie tylko czy grupy zawodowe mają dodatkowy upust do normalnie wynegocjowanego czy nie. Jest tu jakiś prawnik albo lekarz?

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Tak jak pisałem mój sąsiad z racji zawodu psychiatry dostał większy rabat niż typowy Kowalski, ostatnio już rozpatruje następcę swojego CC w nowym Pasku, ale nie wiem jak z innymi specjalnościami. Wiem natomiast ze jego koledzy po fachu też zaopatruja się w VW wiec taka solidarnosc tez może wpływać dodatkowo na rabat.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Auto
    wygodne

Domyślnie

rabat na grupy zawodowe jest dodatkowym rabatem, chyba nie od salonu a bardziej importera/producenta i nawet jak wynegocjujesz dobry rabat to będąc w danej grupie do tego dobrego rabatu dołożysz kolejne np. 2%.

Szczerze mówiąc temat rzeka czy brać w salonie czy przez brokera. Co do wyboru auta to nie ma co doradzać, bo przy tej kwocie i praktycznie żadnych ograniczeniach wybór jest zbyt duży. Można brać od kompaktowych aut (premium i niepremium) po auta segmentu D i SUVy.
    SUVy z reguły będą cięższe, co za tym idzie będą miały trochę gorsze osiągi i trochę większe spalanie. Zaletą jest wygodniejsze wsiadanie więc jeżeli rodzice są już w wieku, w którym to ma znaczenie to niech szukają SUVa.
    Jeżeli nie potrzebują dużego bagażnika to kompakt wystarczy.
    Rodzice muszą sobie odpowiedzieć na pytanie czego oczekują od auta, czy świetnego prowadzenia, bogatego wykończenia, czy super jakości, a może świetnych osiągów, albo kanapowego zawieszenia ?

Uprawnienia umieszczania postów