Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: 1. Prędkość

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie 1. Prędkość

Zapraszam do dyskusji na temat wpisu pt. Prędkość.

Auto
    Mazda 3 BM 2,0 165 KM

Domyślnie

Autor pisze prawdę, 3/4 ograniczeń jest z czapy wzięte. Podam przykład z Wrocławia. Ulica Klecińska, 2 pasy w każdą stronę, wszystkie skrzyżowania i przejścia ze światłami, obok drogi albo działki albo domy za ekranami. I na takiej drodze do niedawna było 50 km/h, jakiś czas temu łaskawie podnieśli do 60 km/h. Tymczasem rozsądną prędkość na takiej drodze to 70 - 80 km/h i tyle tutaj zazwyczaj wszyscy jeżdżą.

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Jak na wsi jest chodnik to ograniczenie prędkości do 50 uważam za nieuzasadnione.
    No replacement for displacement

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Z tego co kojarzę, to takie ograniczenie
    http://www.autogaleria.pl/wp-content...01-390x310.jpg
    obowiązuje tylko na progu i nic nie musi go odwoływać

Domyślnie

zgadza się.

Domyślnie

Jak ja widzę te progi - brr. Nasi kierowcy i tak pokonują je slalomem..
    Japończycy mają wyrafinowaną metodę szmuglowania stali do USA. Malują ją, montują cztery koła i nazywają całość samochodem. H. Ford
    lunchservice.com.pl

Domyślnie

Witam wszystkich serdecznie. Cieszę się, że ktoś to przeczytał, he. coo84, prawie masz rację. Jednak na zdjęciu jest ograniczenie pod znakiem ostrzegawczym A-11 Nierówna droga, a nie pod A-11a Próg zwalniający. Ograniczenie obowiązuje normalnie. Co do progów... zapraszam do lektury w następną środę, będzie i progach właśnie. Pozdrawiam.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez davom Zobacz posta
    Jak ja widzę te progi - brr. Nasi kierowcy i tak pokonują je slalomem..
    Chyba, że poruszasz się busem. Ja wynajmuję pojazdy typu autobus, bus czy mikrobus. Ostatnio osoba, która u Mnie wynajmowała taki pojazd zapłaciła mandat, gdyż jechała 65km/h na ograniczeniu do 70km/h na terenie zabudowanym. Okazało się, że ograniczenie do 50 zawsze dotyczy kierowców ciężarówek. Padło takie pytanie czy to samo dotyczy autobusów. Z tego co ja wiem tak nie jest.
    Co do progów zwalniających. Prawdziwą plagą są te, które są instalowane nieopodal lotnisk. Nie dość, że autokarem czy autobusem ciężko jest się gdziekolwiek zmieścić, to jeszcze te progi, które strasznie utrudniają jazdę.

Awatar Robert Pietryka
    where the sound of exploding petrol comes from
    Auto
    Italian (one's a small hoon, the other's wonderfully weird)

Domyślnie

Prowadząc ciężarowe w zasadzie masz tylko dwa ograniczenia prędkości: w zabudowanym do 50, poza zabudowanym do 80.

Domyślnie

Ciężarowe tak, zgadza się, ale co z busami?
    Ja ostatnio wypożyczyłem takiego busa, i miałem problem, gdyż policjant nie umiem zinterpretować jaki to pojazd i jaka (w jakimś miejscu obowiązuje go szybkość). Dla Mnie t kuriozum, ale cóż - czasami ma się po prostu pecha.

Uprawnienia umieszczania postów