Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: 2015 Citroen C4 FL

VIP Awatar Puszek
    Auto
    Constanza Lupita Consuela di Fuego Mendoza

Domyślnie

Największym problemem C4 nie jest to, że jest nudne, ale to, że wygląda po prostu biednie. Nie wiem jak udało im się to osiągnąć, ale nawet C-elysse, czyli typowo budżetowy model, wygląda lepiej (sic!). Nie mówiąc już nawet o C3, które, pomimo tego, że o segment mniejsze, wygląda przy C4 na auto "premium" (taki dość duży ten cudzysłów, żeby nikt się nie czepiał).
    O przetrąconym tyle, który IMO grzebie to auto do końca, nie będę się rozpisywał - są nowe lampy i nic to nie daje.

Kaszmar:/
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Ten argument można przytoczyć odnośńie Octavii, Golfa, Astry, Ceeda, i30... Zapomniałem o czymś?
    Ale każdy z tych modeli marketingowo miażdży C4.. Pomijając to, że Opel, Ford czy VAG to marki gdzie duża część klientów pójdzie w ślepo, nie oglądając innych marek, to jednak VAG ma dobre finansowania i zapewne świetne parki prasowe, reklamy, wszędzie się widzi ich modele, jakieś testy, porównania. Poza tym Golf dobrze jeździ, a pomijając kwestie potencjalnej awaryjności czy tam braku wolnossących jednostek, ma atrakcyjniejszą, nowoczesną i różnorodną ofertę silnikową. Z wyposażeniem seryjnym i cenami dodatków też VAG wyraźnie się ostatnio poprawił.

Do Kia/Hyundai klient pójdzie choćby o to, że liczy na dobrą cenę, jednak taką mają opinię. Katalogowe ceny, Citroen ma wysokie. Trzeba iść do salonu i negocjować, lub zainteresować się promocyjnymi ofertami i okazuje się że cena jest ok, ale ktoś szukający dużo auta w niskiej cenie, nie pomyśli automatycznie o Citroenie. Gamę silnikową Ceed/i30 też mają lepszą, taki 1.6 136KM już sobie w miarę radzi, a w C4 dotychczas najmocniejszy był 1.6Vti 120KM, PureTech może poprawić sytuacje ale jest znowu za drogi, jak dobrze pamiętam to ~7tys. droższy od 1.6 Vti. W mediach sporo jest Ceed'a/i30.

A C4 nie ma nic, co by przyciągnęło do salonów, a tym swoim tyłem rzeczywiście może odstraszyć. Zyskuje dopiero bo bliższym przyjrzeniu się, negocjowaniu ceny, itd. Na pierwszy rzut oka jest mało ciekawą ofertą.

Auto
    firmowe

Domyślnie

Jeździłem C4 przez równo rok... od nowości do przebiegu około 20k km, eHDI 115km. Nic się nie zepsuło, nic nie skrzypiało i jeszcze palił w mieście poniżej 6l a w trasie poniżej 5l/100. Miał wszystko co potrzeba włącznie z "masażem" w fotelach a, że nie Golf... co zrobić Nie jeździłem innymi kompaktami (no może przez chwilę Aurisem - dosłownie dramat) ale naprawdę C4 to fajne auto.

Domyślnie C4

Czytając te posty trochę jestem zdziwiony ich treścią. Tył C4ki można ubogacić. Będzie wyglądał ładnie. Producent to przewidział poprzez dodanie chromowanej listwy na klapie bagażnika. To jest tzw. personalizacja. Ktoś chce z tego skorzystać - dokupuje te elementy i szafa gra. Makijaż C4 jest faktycznie delikatny, ale co tu poprawiać. Za dwa lata będzie nowy, zupełnie odmieniony samochód - testy już trwają. Jedynie pozycjonowanie Citroena w nowej strategii grupy PSA stawia nową C4 2015 w innym świetle. Patrząc na pierwsze zdjęcia - w lampach głównych nie ma ksenonów. Bo jak się chce je mieć to trzeba kupić DS4 lub P308 (ledy). Choć ładnie wyglądają ledy jako światła do jazdy dziennej prawdopodobnie mają drugą funkcję czyli kierunkowskazy. Nowe silniki są oszczędne. Ale i ganiony tutaj silnik 1.6 VTi również może pochwalić się niskim spalaniem - w lecie w trasie zużywa 5.2-5.5 l/100 km. Czy to zły wynik?
    Tu w artykule wspomniano, że C4ka 2015 ma mieć montowany Hill Assist - ułatwiający podjazd na wzniesieniu czy system kontroli martwego pola - C4 przed liftingiem już to ma - co prawda w wersji exclusive, ale z tego artykułu wynika, że dopiero Citroen nadgania czas - a to nie prawda. Nadgania ekranem dotykowym, systemem start/stop przy pomocy przycisku.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Te systemy ułatwiające podjazdy pod wzniesienia itp. są żenujące, potem się dziwią że dzieci jeżdzą samochodami, jak mają nie jeździć jak większość czynności robi za nie samochód.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Auto
    firmowe

Domyślnie

Hmmm oj wierz mi Grey, że takie rzeczy się przydają - jak każdego dnia podjeżdżasz pod dwa podjazdy (jeden jeszcze z łukiem) autem,które ma prawie 1,5 czy 2 tony plus jesteś jeszcze kobietą to niezależnie czy to C4 czy inne auto - taki HillHolder się przydaje.

W C4 jeszcze jeden fajny bajer był i jest - czujnik martwego pola w lusterkach - na 2-3 paskówkach jak dla mnie niezastąpiony.

Domyślnie sprzedaż C4

C4ka bardzo dobrze się sprzedaje skoro kupiło ją 450 000 osób. Natomiast w Polsce na pewno lepiej się sprzedaje ten model niż poprzednia wersja (2004-2010).

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Z tego co wiem pierwsze samochody nie pojawiły się 10 lat temu, a grubo ponad 100. Ludzie sobie radzili i to dobrze w sytuacjach które opisujesz, teraz większość jest wygodnicka lub nawet ignorancka, myśląc że umie jeździć autem, a tak naprawdę tylko operuje kierownicą i pedałami i coraz częściej widać, jak narzekają że nie ma jakiegoś systemu. Straszne.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Auto
    firmowe

Domyślnie

Ale technologia zawsze idzie do przodu niezależnie czy w samochodzie czy telefonie. Ludzie zawsze chcą mieć łatwiej i lepiej. Po to zarabiają pieniądze po to idą na zakupy. Kiedyś laptop ważył 4 kg dziś piszę z takiego co waży poniżej 2 i trzyma na baterii 5h. I tak samo z autami, im więcej bajerów systemów etc. tym lepiej, bezpieczniej, wygodnie... życie

Za 15 - 20 lat wg mnie będzie standardem od klasy średniej systemy umożlwiające nie trzymanie kierownicy, gazu, hamulca przez "kierowcę" - pełen automat

Uprawnienia umieszczania postów