Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Wątek: 2016 Audi Q7

Domyślnie 2016 Audi Q7

Przedstawiciele niemieckiego producenta podkreślają, że to najlżejszy samochód w swojej klasie. Model z wysokoprężnym silnikiem 3,0 TDI legitymuje się masą 1995 kg. To aż o 325 kg mniej, niż w obecnej generacji! Oszczędności w masie to zasługa zastosowania na szeroką skalę wysoko wytrzymałej stali i stopów aluminium.
    Nadwozie jest o 37 mm krótsze i o 15 mm niższe niż w poprzedniku. Mimo tego nowy model może pochwalić się obszerniejszym wnętrzem. Między fotelami przedniego i tylnego rzędu wygospodarowano dodatkowe 21 mm przestrzeni. O 41 mm z przodu i 23 z tyłu zwiększyła się też ilość miejsca na głowy pasażerów.
    W kabinie znajdziemy m.in. znany z modelu TT "wirtualny kokpit" i rozbudowany system nagłośnienia sygnowany przez Bose. Topowe odmiany występować będą ze sprzętem audio marki Bang & Olufsen.
    Podstawowy motor - 3,0 l TDI - rozwija 272 KM i 600 Nm. Dzięki temu auto rozpędza się do 100 km/h w 6,3 s. W późniejszym terminie ofertę uzupełni słabszy wariant dysponujący mocą 218 KM i momentem obrotowym 500 Nm.
    Benzynowy silnik - 3,0 l TFSI - rozwija 333 KM i 440 Nm. To wystarcza, by Q7 rozpędzało się do 100 km/h w 6,1 s i osiągało prędkość maksymalną 250 km/h. W ofercie pojawi się też motor 2,0 l TSI oferujący 252 KM i 370 Nm.
    Zurzycie paliwa poszczególnych wersji silnikowych

Audi Q7 3.0 TDI (200 kW) 5-seater:
    Combined fuel consumption in l/100 km: 6.1 – 5.7** (38.6 – 41.3 US mpg);
    Combined CO2 emissions in g/km: 159 – 149** (255.9 – 239.8 g/mi)

Audi Q7 3.0 TDI (200 kW) 7-seater:
    Combined fuel consumption in l/100 km: 6.2 – 5.9** (37.9 – 39.9 US mpg);
    Combined CO2 emissions in g/km: 163 – 153** (262.3 – 246.2 g/mi)

Audi Q7 3.0 TFSI (245 kW) 5-seater:
    Combined fuel consumption in l/100 km: 8.1 – 7.7** (29.0 – 30.5 US mpg);
    Combined CO2 emissions in g/km: 189 – 179** (304.2 – 288.1 g/mi)

Audi Q7 3.0 TFSI (245 kW) 7-seater:
    Combined fuel consumption in l/100 km: 8.3 – 7.9** (28.3 – 29.8 US mpg);
    Combined CO2 emissions in g/km: 193 – 183** (310.6 – 294.5 g/mi)

http://www.autopareri.com/forum/conc...q7-2015-a.html
    Ostatnio edytowane przez Snooze8 ; 12-12-2014 o 17:27

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Jest brzydki i ma przestarzałą stylistykę, a ogólnie lubię Audi, niestety ten im nie wyszedł. Ciekawe co się stało? Wygląda ociężale, bez pomysłu i mega wtórnie. Zastanawiam się czy to nie miała być pierwsza generacja, która mimo tylu lat na rynku prezentuje się o stokroć lepiej niż to coś wyżej. W tym wypadku nowe XC90 jest majstersztykiem.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Auto
    VW Passa B5

Domyślnie

Tak samo brzydki jak nowe XC90,ciekaw jestem wyposażenia nowego Q7

Domyślnie

Właściwie to chyba poprzednia (czyli obecna) generacja tego modelu była lżejsza optycznie i z nieco bardziej "wygładzonymi" liniami nadwozia przedstawiała się jako lżejsza a przez to być może nowocześniejsza designersko od nowej wersji zaprezentowanej dziś przez Audi, która prezentuje nowy język stylistyczny Audi niejako zrywając z designem obłości przechodząc do ostro zarysowanych i wyraźnych linii. Czy to dobry kierunek tu można mieć wątpliwości, ale takie będą nowe następne modele, więc pozostaje się tylko przyzwyczaić.
    Wnętrze uważam za bardzo dobrze zaprojektowane i udane, nie jest wzorowe ale porządne, jeśli tak będzie się prezentował nowy styl marki to jestem za.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Haha, w tym porównaniu to w ogóle to nowe wygląda jakby kolejność prezentacji wozów była zamieniona. Aktualna generacja jeszcze długo będzie dobrze wyglądać, nowa to coś mi się zdaje, że szybko przejdzie lifting i to gruntowny. To ewidentny krok wstecz im dłużej patrzę, ale nie jestem zaskoczony. Już po spy było widac, że nic ciekawego z tego nie będzie.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Jest brzydki i ma przestarzałą stylistykę, a ogólnie lubię Audi, niestety ten im nie wyszedł.
    Mam takie samo wrażenie - pierwsza generacja Q7 była ociężałą lochą, a tutaj zrobili coś, co wygląda jak przerośnięty hatchback/kombi z nieforemnie długimi zwisami z przodu i z tyłu. Słabo to wygląda, przynajmniej na tych pierwszych zdjęciach. Poczekamy na inne.

Dwie sprawy mi jednak imponują - Q7 bardzo schudło (bazowa wersja poniżej 2 ton masy), a po drugie ciekaw jestem wersji e‑tron quattro - pierwsza hybryda plug-in Audi z dieslem. 375 KM, 700 Nm i średnie zużycie paliwa 1,7 l/100 km.

Galeria z NCS: http://www.netcarshow.com/audi/2016-q7/

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Brabus, jak patrzę na aktualną i nową to zdecydowanie ociężalej prezentuje się nowa generacja właśnie, schodząca jest ogromna i krowiasta, ale nie taka przytłaczająca stylistycznie.

Domyślnie

Pewnie masz rację, ale ani pierwsza, ani druga generacja nie wywołują u mnie pozytywnych emocji.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Straszny kanciak.

Auto
    własne

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    ciekaw jestem wersji e‑tron quattro - pierwsza hybryda plug-in Audi z dieslem. 375 KM, 700 Nm i średnie zużycie paliwa 1,7 l/100 km.

Galeria z NCS: http://www.netcarshow.com/audi/2016-q7/
    1,7 ale chyba galona i to z górki przy pełnym obciążeniu i wietrze w plecy. Powierzchnia czołowa jak w dostawczaku + podniesione zawieszenie dadzą opór aerodynamiczny jak w autobusie. Jakim cudem chcą uzyskać spalanie na poziomie niższym niż yaris hybrid w takim klocu.
    Apropos kolca... stylistyka ten tego coś mi przypomina... czekam na wersję z wieżyczką Porsche i lufą kal. 88mm. - może przy okazji liftingu?

Uprawnienia umieszczania postów