Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wpuszczanki - odc. 2

Domyślnie

Mnie także uczono, żeby przed skorzystaniem z uprzejmości kierowcy powiedzieć wyraźnie, że pojazd mnie wpuszcza, ustępuje mi pierwszeństwa i jechać. Swoją drogą:
    "Dzień pierwszy: osoba egzaminowana chce wjechać na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej, ktoś się jednak na głównej zatrzymał, zamachał i wpuścił – zdająca egzamin wjechała, po czym egzaminator poprosił o zatrzymanie na poboczu, wstawił ocenę negatywną za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu." - wydaje mi się, że w takiej sytuacji oblanie egzaminu jest zupełnie nieuzasadnione. Jak dobrze pamiętam - wg przepisów, wymuszenie pierwszeństwa to zmuszenie kierowcy na drodze z pierwszeństwem do zmiany prędkości jazdy/hamowania. Jeżeli samochód się zatrzymuje i nas przepuszcza, to przecież nie zmuszamy go swoim wjazdem na skrzyżowanie do zmiany prędkości, gdyż samochód już stoi, nie następuje żadne wymuszenie i nie ma kompletnie żadnego uzasadnienia do oblania egzaminu.

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC

Domyślnie

Nie wiem, jak w reszcie kraju, ale na Pomorzu samochody które wykorzystywane są do egzaminów mają wyraźnie napisane "EGZAMIN". Według mnie trzeba być co najmniej bezmyślnym, robiąc uprzejmości i wyjątki, egzaminowanemu. Może i są przepisy i paragrafy uzasadniające takie zachowanie, ale jak widać, każdy egzaminator inaczej je interpretuje, albo nawet o nich nie wie, dlatego naprawdę nie warto ryzykować, żeby nie zrobić komuś krzywdy. Ja podczas egzaminu w pewnym momencie byłem na drodze podporządkowanej i podczas, gdy starałem się o wjazd na główną ulicę zauważyłem, że kierowca tam się znajdujący daje mi znać, że mogę jechać. Nie uczono mnie, co mam robić w takiej sytuacji podczas egzaminu, ale instynktownie zwróciłem się do egzaminatora z tekstem w stylu: "Ten kierowca ustępuje mi pierwszeństwa. Czy mogę skorzystać?" Egzaminator na to: "Jeśli ustępuje, to proszę bardzo". Egzamin ostatecznie zdałem, ale egzaminator powiedział mi na końcu, że gdybym się nie zapytał o skorzystanie z ustąpienia pierwszeństwa, to bym oblał
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Domyślnie

Chyba wszędzie L-ki podczas egzaminu są wyraźnie oznakowane.

Domyślnie

A no bo na egzaminie to wypada zapytać, no bo przecież pierwszeństwa nie mamy. Mnie instruktor uprzedził, że jeżeli zdarzy się taka sytuacja to mam pytać, bo inaczej mnie obleją. Z drugiej strony patrząc; zanim zapytasz i egzaminator odpowie mija trochę czasu i ktoś kto wpuszcza może się już rozmyślić, czyja wtedy jest wina? Oblewamy egzamin, a "wpuszczający" jedzie sobie spokojnie dalej, ja tam egzaminów nie puszczam jak nie mają pierwszeństwa dla ich własnego dobra.
    Sprawdź na stronie Joanny i Pawła jakie auto możesz sprowadzić z Niemiec.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Ja specjalnie puszczam elki w Gdańsku jak trafię na egzamin i się śmieję pod nosem, ale rzadko korzystają albo z wielkim opóźnieniem, haha
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Domyślnie

Ale czegoś tu nie rozumiem: dlaczego zdający ma pytać, skoro celem egzaminu jest zweryfikowanie, czy nadaje się na kierowcę? Jeśli ma być odpowiedzialny na drodze, to nie powinien się ciągle pytać, nie? Chyba, że ja czegoś nie rozumiem...

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Jak są światła to ja nikogo nigdy nie puszczam i uważam to za bzdurę. Czas na opuszczenie skrzyżowania zawsze będzie (po zapaleniu się czerwonego, zanim prostopadły kierunek zdąży ruszyć). Co innego jak nie ma świateł i ciężko wykonać lewoskręt, wtedy czasami widzę uprzejmych kierowców
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Uprawnienia umieszczania postów