Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: 2015 Honda NSX

Awatar _ARCZI_
    Auto
    Ford Focus 2.0TDCi

Domyślnie

Przecież nikt nie mówi o przeskoczeniu, ale jakby nie patrzeć 10 do 1 to gigantyczna przewaga, przez co nie mogę się zgodzić z tym, że GT-R sprzedaje się dobrze - biorąc pod uwagę jego możliwości i cenę, która - tutaj też nie mogę się zgodzić - moim zdaniem nie jest za wysoka nawet jak na "tę markę".

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Tak tylko spojrz ze 911 wychodzi w 150 wersjach a nissan ma zdaje sie tylko jedna co tez go ogranicza bo jesli bys wział pod uwage np jednego konkurenta ktory odpowiada temu nissanowi czyli 911 turbo coupe (lub S) to juz takie przewagi ogromnej nie ma. 911 to jakby najwazniejszy model porsche taki vw golf wsrod aut sportowych. Kazde drogie sportowe auto sprzedazowo wyglada przy nim kiepsko.

Auto
    BMW3 F30

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez _ARCZI_ Zobacz posta
    Przecież nikt nie mówi o przeskoczeniu, ale jakby nie patrzeć 10 do 1 to gigantyczna przewaga, przez co nie mogę się zgodzić z tym, że GT-R sprzedaje się dobrze - biorąc pod uwagę jego możliwości i cenę, która - tutaj też nie mogę się zgodzić - moim zdaniem nie jest za wysoka nawet jak na "tę markę".
    Zgadzam się z Tobą. Jeśli brać pod uwagę to co się dostaje w por. do ceny to Nissan GT-R ma fenomenalną cenę.

Nie wiem jak w przypadku tej NSX, ale w poprzedniej generacji za tą samą cenę dało się kupić 911. Przypuszczam że w tej generacji będzie podobnie.

Awatar _ARCZI_
    Auto
    Ford Focus 2.0TDCi

Domyślnie

Przecież pisałem, że dane na 2013r. Nie jestem pewien, ale wtedy były w sprzedaży chyba tylko Carrery/4/s/4s/+cabrio(przynajmniej przez znaczną część roku), które są znacznie bardziej konkurencyjne jeśli chodzi o cenę, bo za Turbo można sobie sprawić dwa GT-R'y
    I lepiej już dajmy sobie spokój, bo chyba troszkę zeszliśmy z tematu

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Dla hondy to jest pokaz możliwości inżynierów i sposób na podkreślenie "sportowego" charakteru marki kojarzonej często z dojrzałymi kierowcami (czyli ogólnie rzecz biorąc marketing). Ilość sprzedanych egzemplarzy nie ma znaczenia.

Auto
    BMW3 F30

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Dla hondy to jest pokaz możliwości inżynierów i sposób na podkreślenie "sportowego" charakteru marki kojarzonej często z dojrzałymi kierowcami (czyli ogólnie rzecz biorąc marketing). Ilość sprzedanych egzemplarzy nie ma znaczenia.
    Zgadza się :-)
    Ja tylko polemizowałem z postem, że to ma być niby najważniejsza premiera roku. Może dla fana, który nic poza Hondą nie widzi, tak rzeczywiście jest.
    Dla mnie to zaledwie ciekawostka.

Auto
    Cadillac CTS VSport

Domyślnie

Brawo dla Hondy. Swego czasu firma miala sportowe aspiracje: NSX, S2000, Type R ale ostatnimi laty je zatracila. Dobrze, ze wskrzesili NSX. Wyglada swietnie i zapowiada sie calkiem ciekawie. Zobaczymy, jak bedzie jezdzil.

Auto
    Ford Fiesta, Mitsubishi Pajero

Domyślnie

Kolego badtorro.

Myślę, że ten samochód raczej nie powstał pod koniec lat 80 z zasady do rywalizacji z Porsche czy Ferrari, ale bardziej jako krok Hondy w kierunku stworzenia sportowego image, również (przede wszystkim) dla jej marki - Acura. Poza tym, weź też pod uwagę stan rynku w latach 80-90, szczególnie w Japonii, nie bez powodu lata 90 nazywane są "straconą dekadą" jeśli chodzi o stan tamtejszej gospodarki. Dzisiaj NSX to samochód dla pasjonatów, kupują go ci, którzy go znają i chcą, ten samochód nie trafia do byle kogo, jak Porsche 911 czy BMW M3, zalewające Europę i Amerykę. Myślę, że te 18 tysięcy egzemplarzy w 15 lat, to dobry wynik, jak na samochód tej klasy który produkowany był i sprzedawany przez markę z takiego segmentu jak Honda. Chyba tylko amerykańscy producenci (Ford & Chevrolet) robili to lepiej. Nie znam żadnego europejskiego rywala Hondy, potrafiącego stworzyć samochód takiej klasy i sprzedawać go przez 15 lat, który nie tylko niszczył rywali producentów z równego poziomu, ale też niektóre sportowe samochody producentów klasy premium czy też sportowych samochodów, bo tak właśnie było przez pewien okres w latach 90, kiedy Honda NSX rozwaliła wszystkie fabryczne BMW, Audi, niektóre Porsche i Ferrari itp. Dzisiaj, Ople, VW czy Citroeny dopiero oferują osiągi godne kilkunastoletniego NSX.

Nie wiem jaką ideologię zastosują przy "nowym NSX", ale podejrzewam, że będzie to coś w stylu przypomnienia o dawnym, sportowym image Hondy (który niszczeje mniej więcej od 2005 r., kiedy skończyła się Integra Type R, NSX, a Civic "ufo" nie zaskoczył niczym nowym) poprzez agresywny marketing, a nie bezpośredni, zmasowany atak na Audi, BMW, Porsche, Forda czy Chevroleta. Choć dla mnie, ten samochód prezentuje się ciekawiej, niż wszystkie Audi i BMW, więc nie mam problemów z uznaniem jakim będę go darzył. Do tego, Honda znów wystrzeli do przodu względem swoich konkurentów czyli Opla, Citroena, VW itd., wątpię czy przez kilkanaście kolejnych lat te marki będą w stanie stworzyć samochód który zagrozi osiągami nowemu NSX z 2015 r. I na pewno Honda nie będzie się ścigała w cyferkach z Porsche czy BMW jeśli chodzi o ilość sprzedanych samochodów. Dlatego, że to nie będzie tylko kolejny model w katalogu producenta jak u Porsche, ale dopiero drugie takie przedsięwzięcie w historii Hondy. Więc tutaj oczekiwania się trochę inne.

Ludzie muszą zrozumieć, jak wielkie jest to przedsięwzięcie dla takiej marki. Niech jakieś VW, Renault czy Alfa Romeo stworzą samochód tej klasy i próbują go sprzedawać przez 15 lat. Powodzenia... Już prędzej koncerny wcisnęły by taki model do swoich bardziej prestiżowych i sportowych marek (VAG - Audi, Fiat - Ferrari). A Honda to jest Honda (pomijam jej markę - Acura, ponieważ to żaden rywal dla gigantów klasy premium). Swoją drogą, w salonie spośród gamy będzie do wyboru Honda Jazz 1.2L za 50 tysięcy, a obok Honda NSX Twin Turbo V6 za xxx tysięcy zł, i to jest świetne. Wiadomo, że nowy NSX nie będzie jakimś sportowym plebsowozem. To "halo car". Będzie pokazywał siłę marki, polepszał jej image, generował zainteresowanie resztą modeli i tak dalej (oraz tradycyjnie tworzył ogromne zamieszanie w internecie, ze względu na pokaźną bazę tak zwanych "hejterów" Hondy).

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Acura NSX – rusza sprzedaż za oceanem | NEWS

Awatar WRZOSU
    Auto
    Brak

Domyślnie

Bardzo fajny samochód, ale nie sądzę że będzie "królem sprzedaży" :/
    Nadal 911, i inne będą szły jak ciepłe bułeczki w porównani do Hondy/Acury

Uprawnienia umieszczania postów