Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Cadillac Sixteen

Awatar warsiu

Domyślnie Cadillac Sixteen

Witam, mam kilka fotek nowego Cadillaca Sixteen i widziałem go w TopGear jako prototyp, ale nigdzie w internecie nie moge znaleźć danych technicznych i informacji czy premiera już była czy dopiero będzie itp.
    Jeśli wybrałem zły dział to sorki, ale nie wiem czy premiera już była czy nie...
    Jeśli ktoś wie coś więcej o tym samochodzie to proszę o odpowiedzi i komentarze, a oto kilka fotek:

P.S.
    Wiem tylko na 100% że ten wielki Cadillac ma okolo 6 metrów długości i silnik 13,5 litra, ale chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej o nim.....
    Aha i wie może ktoś czy można go kupić czy nie?! Jeśli tak to wiem do czego mam dążyć w przyszłości :susp:

Awatar tekknoraver
    Auto
    Mazda 323 1.3 16v

Domyślnie

Hmmm..z tego co mi wiadomo to to auto pozostanie prototypem tylko...taka jakby pokazówa mozliwości firmy...ale mogę się mylić

Tak pozatym to baaardzo podobuje mi się to autko ;] i to jest jakieś nawiązanie do historycznego już modelu Cadillaca z lat bodajze 30'stych jak się mylę proszę mnie poprawić
    -------------------------------------------------------

Awatar Grummi
    Auto
    Kia ProCee'd

Domyślnie

Macie rację. Auto było pokazane chyba w 2003 roku w Detroit i pozostanie w fazie prototypu. Miałbyć takim lepszym amerykańskim Maybachem. Bardzo podobnym autem był Opel Isignia czy jakoś tak.

Awatar endrju
    Auto
    Fiat Punto I

Domyślnie

Nie mam pytań 6 metrów Ciekaw jestem ile taki Cadillac pali, jakby na to nie patrzeć 13,5 litrowy silnik robi swoje, pewno 100l/100km albo coć w tym stylu A co do wyglądu to mi się podoba, kańciasty najlepiej czarny lub szary, taki jak być powinien .

P.S To mój trzysetny pościk
    I don't want blood... I want petrol instead...

DC-3 | B744 | SR-71 | Concorde
    Miura | LP640 | Gallardo Spyder | Testarossa | F40 | 159

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez endrju
    Ciekaw jestem ile taki Cadillac pali, jakby na to nie patrzeć 13,5 litrowy silnik robi swoje, pewno 100l/100km albo coć w tym stylu
    Z tego co pamiętam, to nawet względnie niewiele, Sixteen miał coś w stylu systemu MDS z Chryslera 300C Hemi, tzn. kiedy nie używano pełni mocy silnika, część tłoków była "odłączana"

VIP Awatar Matador
    Auto
    Skoda Octavia 1U2 1.9 TDI 90 KM

Domyślnie

Cadillac jeśli się nie mylę chciał tutaj nawiązać do słynnego modelu V16 z roku 1930. Był to wtedy pierwszy osobowy samochód z takim motorem - dwugaźnikowy z podwójnym układem wydechowym, do dziś na pewno robi wrażenie...

Co do prototypu to robi on na mnie bardzo duże wrażenie, bardzo fajny pomysł otweirania maski, chociaż liczy sobie już trochę lat...

Awatar qoompel

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grummi
    Miałbyć takim lepszym amerykańskim Maybachem. Bardzo podobnym autem był Opel Isignia czy jakoś tak.
    Lepszym Maybachem Cadillac nie umywa się do MM.
    To po pierwsze. Po drugie - projekt Opla to Insignia (ładniejszy zresztą...).

Ten Cadillac jest jakiś taki rozciągnięty :neutral: Ma według mnie jakieś takie nie równomierne proporcje......

Specifications
    Engine
    Type: V16
    Displacement cu in (cc): 830 (13600)
    Power bhp (kW) at RPM: 1000(745) / n.a.
    Torque lb-ft (Nm) at RPM: 1000(1355) / n.a.
    Redline at RPM: n.a.
    Brakes & Tires
    Brakes F/R: ABS, vented disc/vented disc
    Tires F-R: 265/40 R24
    Exterior Dimensions & Weight
    Length × Width × Height in: 223.3 × 79.9 × 54.8
    Weight lb (kg): 5000 (2270)
    Performance
    Acceleration 0-62 mph s: n.a.
    Top Speed mph (km/h): n.a.
    Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): n.a.

Dane z RSSPORTSCARS.
    Tam też znajdziecie trochę zdjęć.

BeeMiX
    Guest

Domyślnie

Zdziwił byś się, gdyby został wdrożony do produkcji napewno byłby godnym przeciwnikiem Maybacha. A co do spalania, miał faktycznie mieć odłączane cylindry i podobno wtedy spalać tyle co zwykła limuzyna czyli i tak dużo Auto było i będzie tylko prototypem, niestety, bo moim zdaniem wygląda przepięknie i mogło by wyznaczyć nowy standard w budowaniu takich limuzyn. Jak widać obecnie, design Sixteena jest natchnieniem do do projektowania nowych Cadillaców, czyli Escalade no i nowy CTS także ma podobny moty przedniego grila. Zaraz poszukam filmiku z Sixteenem, mam go gdzies na dysku...

Awatar qoompel

Domyślnie

Chyba faktycznie bym się zdziwił ......
    Maybach to Maybach. Proste zdanie, które odzwierciedla wszytko.
    Chcesz powiedzieć, że Sixteen miałby szanse dorównać autu o takiej renomie, sławie i otoczce jaka jest wokół MM

Awatar STS
    Auto
    Porsche 911 Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez BeeMiX
    Zaraz poszukam filmiku z Sixteenem, mam go gdzies na dysku...
    oooo ciekawe jak brzmi 16 cylindrow i 13.6litra pojemnosci ?

Uprawnienia umieszczania postów