Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91

Wątek: Nowy van – Citroen czy Renault

Auto
    Opel Sintra

Domyślnie Nowy van – Citroen czy Renault

Panie i Panowie,

Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDi ETG
    czy
    Renault Grand Scenic 1.5 dCi EDC

Oto jest pytanie...

Oba mają bardzo zbliżone wymiary, niemal identyczne bagażniki.
    Oczywiście Renault jest starszy, ale w jakimś tam stopniu sprawdzony, bo zdaje
    się po 2 czy nawet 3 liftingach. Dodatkowym atutem byłby fakt, że do 1.5 dCi
    można zamówić dwusprzęgłowy automat EDC, a do Citroena jest tylko ETG z jednym
    sprzęgłem.

Czy dCi ma też mokry filtr , tak jak FAP ?
    O tej skrzyni EDC jakoś mało opinii jest, czy jest tak dobra jak DSG ?
    Kiedyś 1.5 dCi to było dziadostwo jeśli chodzi o trwałość, a jak jest teraz ?

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

To całe EDC w Renault jest jak jakaś skrzynia widmo. Wszyscy o niej słyszeli, nikt jej nie widział. Sam jestem ciekawy jak ona działa. Oczywiście mam na myśli w Megane, bo w Capturze jest spotykana.
    Ostatnio edytowane przez damian17 ; 30-12-2014 o 14:50

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

1,5 dCi ma FAP bo to francuz (filtre a particules). Filtr jest suchy.
    Jest tam dodatkowy wtrysk, który ponoć eliminuje problem zapychania się. 1,5 dCi teraz a kiedyś to zupełnie inna bajka. Nie nalezy się bać tego silnika.
    http://www.carbon-cleaning.com/resso...20cleaning.jpg
    Wydajność fapa spada po 100 tys. km ale chyba nie jest on jakiś szczególnie drogi jeśli chodzi o wymianę.
    Jesli chodzi o 1,6 hdi to koszty wymiany fapu sa nieuniknione i chyba jednak duuużo wyższe.

Ale Citroen zdecydowanie fajniejszy. W benzyniaku wybór byłby dla mnie prosty.

- - - Aktualizacja - - - -

1,5 dCi ma FAP bo to francuz (filtre a particules). Filtr jest suchy.
    Jest tam dodatkowy wtrysk, który ponoć eliminuje problem zapychania się. 1,5 dCi teraz a kiedyś to zupełnie inna bajka. Nie nalezy się bać tego silnika.
    http://www.carbon-cleaning.com/ressources/images/FAP/filtre%20a%20particules%20carbob%20cleaning.jpg
    Wydajność fapa spada po 100 tys. km ale chyba nie jest on jakiś szczególnie drogi jeśli chodzi o wymianę.
    Jesli chodzi o 1,6 hdi to koszty wymiany fapu sa nieuniknione i chyba jednak duuużo wyższe.

Ale Citroen zdecydowanie fajniejszy. W benzyniaku wybór byłby dla mnie prosty.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

Jeżeli lubisz czasem przyciągnąć i jeździsz trochę po trasach to nie przejmuj się tak filtrem, wg mnie problem jest wyolbrzymiany

1,5dCi przeszedł dużo zmian, jest ok. Dość ciężki wybór, ale raczej kierował bym się w stronę Citroena Bardziej mi się podoba i wg mnie ma fajniejsze wnętrze. Silnik tez mnie bardziej przekonuje i osiągi na papierze rzeczywiście dużo lepiej wyglądają. Idź na jazdę próbną jednym i drugim i bierz to, czym Ci się lepiej będzie jechać. Nie widzę jakichś wyraźnych aspektów, które miałyby zadecydować poza jazdą. Cenę lepszą pewnie w Citroenie dostaniesz, ale popytaj w salonach, wybierz lepsza ofertę.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Wg mnie, to zależy jaką wersję wyposażenia chcesz wziąć. Jak Citroen to tylko Exclusive, w pozostałych przypadkach brał bym Scenica.

Wg mnie, to zależy jaką wersję wyposażenia chcesz wziąć. Jak Citroen to tylko Exclusive, w pozostałych przypadkach brał bym Scenica.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    -

Domyślnie

A ta skrzynia ETG to nie jest po prostu "zautomatyzowany manual" ? Za dobrych opinii to to nie ma ...

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Picasso, ale z automatem. Ani jedna, ani druga skrzynia nie jest fajna!
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar kataryniarz
    Auto
    Renault Megane III Grandtour GT Line

Domyślnie

Mogę potwierdzić, że z FAP-em w 1.5 dCi nie ma żadnych problemów - 50kkm przejechane, sporo dojazdów do pracy na krótkich odcinkach. Filtr jest w 100% bezobsługowy, nie ma nawet kontrolki i specjalnych wymagań co do jazdy w czasie wypalania, większość użytkowników nawet nie wie kiedy jest wypalany. Silnik to zupełnie co innego niż poprzednie generacje, także to co czytasz przeważnie "pseudo dziennikarzy" nie odnosi się do obecnie produkowanej generacji, ale "fachowcom" wystarczy sama pojemność do pisania bzdur. Jeśli wybór padnie na Grand Scenic-a to raczej proponuję szukać z silnikiem 1.6 dCi 130KM. Chyba, że preferujesz bardzo spokojny styl jazdy. W każdym razie koniecznie przed zakupem długa jazda testowa, jednak 110KM to wg mnie za mało do tego auta. A sam w tej chwili wybrałbym jednak C4.

Auto
    Citroen C4 Grand Picasso 1.6 THP Intensive

Domyślnie

Ja miałem podobny dylemat przy poszukiwaniu swojego auta (C4 Grand Picasso/Grand Scenic/Peugeot 500, tyle że ja szukałem mocnej benzyny. Wybrałem C4 GP Intensive i jestem bardzo zadowolony.

Znalezenie Grand Scenica w salonie Renault w Wawie to jak poszukiwanie yeti, a jazda próbna nim to już prawie mission impossible, więc swoją ocenę kabiny oparłem o krótkiego scenica. Wnętrze to kwestia gustu, więc powiem krótko, że widać tu upływ czasu - szczególnie w porównaniu do Citroena. Wcześniej jeździłem Renault Fluence i jakość materiałów jest niższa niż w PSA, szczególnie eko-skóra, która potrafi pękać na siedziskach foteli. Co do samej kwestii wnętrza, to zwróć uwagę na środkowe siedzeniew 2 rzędzie, które w moim przypadku było strasznie niewygodne przez wystające klamry od pasów. Poza tym dyndający środkowy pas z sufitu też nie jest pięknym rozwiązaniem (brak magnesu lub czegokolwiek by zamocować sprzączkę pasa). Ostatecznie nie jechałem Sceniciem, więc ciężko mi się wypowiedzieć co do prowadzenia, czy wygłuszenia.

Ze swojego doświadczenia powiem, że C4 Grand Picasso to bardzo dobry samochód z ogromem przestrzeni w środku.

W kwestii silników i skrzyni, to w przypadku C4 sugerowałbym klasyczny japoński automat (jest z 2.0 hdi i 1.6 THP), bo ETG to zwykła bezstopniowa skrzynia i szału to nie robi. Tak jak powiedzieli przedmówcy - jazda próbna pomoże rozwiązać dylemat.

Działanie forum woła o pomstę do nieba...

Auto
    Opel Sintra

Domyślnie

Jeżeli chodzi o Citroena, to nie chcę 2.0 HDi, bo z klasycznym automatem żłopie paliwo jak opętany, w mieście na krótkich odcinkach nawet 11 l. Stąd pomysł na 1.6 HDi ETG, gdyby tylko nie ta głupia zautomatyzowana skrzynia. I jak na złość nikt nie ma jej do jazdy próbnej.

Wyjściem byłby Scenic z dwusprzęgłówką EDC, a tu nagle się okazuje, że od nowego roku nie można jej już łączyć z 1.5 dCi, tylko z 2.0 dCi. Wyobrażacie to sobie? Wszyscy idą w downsizing, a tu taka niespodzianka.

Czy są jakieś inne vany tej wielkości, z bagażnikami około 700 l, dieslami max 1.6 i automatami?

Uprawnienia umieszczania postów