Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Mazda RX-8, może Cabrio?

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

a nie mozna po prostu zrobic swapa za powiedzmy 5 tysi na cokolwiek i zapomniec o genialnym ale niewydarzonym wanklu ?

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Jest na to określenie w branży - rak. Nie bądź rakiem.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

ok nie bede, tylko pytalem .. bo az zal tak pieknej sylwetki zepsutej silnikiem.

Auto
    Corolla E12 2.0 D4D 90 KM

Domyślnie

Dziękuje z góry za te odpowiedzi - bardzo mi pomagacie i rozjaśniacie sytuację.

Po kolei:

Mazda - tak jak myślałem, też czytałem trochę opinii na temat RX-8. Niestety mieszkam w stolicy, opłacam życie, studia, masa obowiązków, milionerem nie jestem, a praca nie pozwoli mi na takie "hasanie" budżetem jak coś w niej będzie do zrobienia nagle za 2 k w górę. Do tego piszecie, że spalanie rzędu 20 w górę w mieście. Lubię czasem przycisnąć sobie, nie ukrywam że nie, więc przypuszczam, że granica 20 l byłaby dla mnie na wyciągnięcie... nogi do gazu

Mazda MX-5 - odpada, nie podoba mi się stylistycznie. Czy ta nowsza już z twardym, czy ta starsza. Do tego tak jak kolega napisał, nie wiem czy byłoby mnie stać na tą nowszą, a jednak auto ma mi służyć 365 dni w roku. Póki co zima nas rozpieszcza, nie jest groźna, ale kto wie czy za rok, czy coś nie postraszy śniegiem, mocnymi mrozami itp. ZTM - odpada

Renault - elektronika. Też czytałem, że nie jest idealnie z tym, nie mniej jednak większość osób napisała, że naprawy są "groszowe", jak kolwiek by to nie brzmiało. Stylistycznie podoba mi się ta wersja ze zmienionym tylnym zderzakiem, przednim, progami oraz obniżona. A tych jest na alledrogo całe 1 sztuk.
    Dokładnie mi chodzi o takie "przerobienie" tego:
    http://otomoto.pl/renault-megane-ii-...C35342951.html

Wygląda bosko dla mnie, o niebo lepiej niż te wszystkie inne wersje.
    Więc jakbym miał kupować, to albo bym szukał takiej, albo bym na własną rękę szukał tył, przód zderzaka do wymiany + progów, tak jak na aukcji wyżej.

Peugeot - kolega miał zwykłego hachbacka. Nie narzekał na nic, naprawy praktycznie żadne, ceny części stosunkowo niskie. Jeździł, lał paliwo i tyle.
    Co do Cabrio to mi się podoba, jak najbardziej. Brałbym zapewne już po lifcie, czyli ze zmienionymi lampami, panelem klimy itp.

Eos + Astra - dla mnie astra miazga, eos też nie jest zły. Tyle tylko, że auta droższe już trochę, a ja nie wiem czy złapię to coś.
    Może się okazać tak, że będę chciał szybko sprzedać auto, bo... No właśnie, bo stwierdzę, że Cabrio nie dla mnie (oby tak nie było).
    A te auta już są kilka k droższe od aut wyżej.

Focus CC - kolega ma, nie podoba mi się stylistycznie. Ten jego "tył" w ogóle mi się nie podoba, spłaszczony, no choćbym go miał dostać za free, to chyba wolałbym Peugeota lub Renault.

Co do osiągów - ktoś napisał, że ciężkie to, bez gazu itp.
    Nie oszukujmy się, gdzie ja mam się rozpędzać w zatłoczonym mieście?
    No nie ma gdzie, w trasy nie jeżdżę, wiecznie korki.
    Także chcę, żeby to jakoś jechało, ale nie ma to być nie wiadomo jaki gaz.

Myślę, że 140 KM w górę i mi wystarczy do fajnej jazdy, żeby czasem sobie nawet "depnąć", bo tak jak pisałem nie ma gdzie.

- - - Aktualizacja - - - -

Dziękuje z góry za te odpowiedzi - bardzo mi pomagacie i rozjaśniacie sytuację.

Po kolei:

Mazda - tak jak myślałem, też czytałem trochę opinii na temat RX-8. Niestety mieszkam w stolicy, opłacam życie, studia, masa obowiązków, milionerem nie jestem, a praca nie pozwoli mi na takie "hasanie" budżetem jak coś w niej będzie do zrobienia nagle za 2 k w górę. Do tego piszecie, że spalanie rzędu 20 w górę w mieście. Lubię czasem przycisnąć sobie, nie ukrywam że nie, więc przypuszczam, że granica 20 l byłaby dla mnie na wyciągnięcie... nogi do gazu

Mazda MX-5 - odpada, nie podoba mi się stylistycznie. Czy ta nowsza już z twardym, czy ta starsza. Do tego tak jak kolega napisał, nie wiem czy byłoby mnie stać na tą nowszą, a jednak auto ma mi służyć 365 dni w roku. Póki co zima nas rozpieszcza, nie jest groźna, ale kto wie czy za rok, czy coś nie postraszy śniegiem, mocnymi mrozami itp. ZTM - odpada

Renault - elektronika. Też czytałem, że nie jest idealnie z tym, nie mniej jednak większość osób napisała, że naprawy są "groszowe", jak kolwiek by to nie brzmiało. Stylistycznie podoba mi się ta wersja ze zmienionym tylnym zderzakiem, przednim, progami oraz obniżona. A tych jest na alledrogo całe 1 sztuk.
    Dokładnie mi chodzi o takie "przerobienie" tego:
    http://otomoto.pl/renault-megane-ii-cabrio-skora-xenon-serv-navi-C35342951.html

Wygląda bosko dla mnie, o niebo lepiej niż te wszystkie inne wersje.
    Więc jakbym miał kupować, to albo bym szukał takiej, albo bym na własną rękę szukał tył, przód zderzaka do wymiany + progów, tak jak na aukcji wyżej.

Peugeot - kolega miał zwykłego hachbacka. Nie narzekał na nic, naprawy praktycznie żadne, ceny części stosunkowo niskie. Jeździł, lał paliwo i tyle.
    Co do Cabrio to mi się podoba, jak najbardziej. Brałbym zapewne już po lifcie, czyli ze zmienionymi lampami, panelem klimy itp.

Eos + Astra - dla mnie astra miazga, eos też nie jest zły. Tyle tylko, że auta droższe już trochę, a ja nie wiem czy złapię to coś.
    Może się okazać tak, że będę chciał szybko sprzedać auto, bo... No właśnie, bo stwierdzę, że Cabrio nie dla mnie (oby tak nie było).
    A te auta już są kilka k droższe od aut wyżej.

Focus CC - kolega ma, nie podoba mi się stylistycznie. Ten jego "tył" w ogóle mi się nie podoba, spłaszczony, no choćbym go miał dostać za free, to chyba wolałbym Peugeota lub Renault.

Co do osiągów - ktoś napisał, że ciężkie to, bez gazu itp.
    Nie oszukujmy się, gdzie ja mam się rozpędzać w zatłoczonym mieście?
    No nie ma gdzie, w trasy nie jeżdżę, wiecznie korki.
    Także chcę, żeby to jakoś jechało, ale nie ma to być nie wiadomo jaki gaz.

Myślę, że 140 KM w górę i mi wystarczy do fajnej jazdy, żeby czasem sobie nawet "depnąć", bo tak jak pisałem nie ma gdzie.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

2.0 143 wystepuje w hyundai coupe, wewnatrz - siedzialem i przejechalem pare metrow ) to bardzo przyjemne, duze wewnatrz i wygodne autko, podobno niezawodne. Zyskuje, gdy sie zajmie pozycje na wygodnych fotelach. Kiedys sie nim interesowalem i generalnie czym nowszy egzemplarz tym lepszy. Jednak ponizej ~15 k na pewno nie warto go w ogole rozwazac. Rakieta to na pewno jednak z tego autka nie jest mimo, ze wyglad predystynuje go do bycia czyms raczej szybkim.

http://otomoto.pl/hyundai-coupe-C35546306.html
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 06-01-2015 o 15:34

Domyślnie

Sprzedany w niedzielę Generalnie bardzo fajny egzemplarz, którego wykonywałem inspekcję. Sam samochód również polecam, jeśli ktoś jest w stanie zaakceptować kiepskie wykonanie wnętrza, to w zasadzie nie ma się szczególnie do czego przyczepić. Trzeba też dbać o konserwację, bo blacha nie jest mocną stroną tego modelu.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Auto
    Corolla E12 2.0 D4D 90 KM

Domyślnie

Coupe odpada - miałem dokładać hajs kiedyś, jak kupowałem E12, ale stwierdziłem że nie co.
    Jakoś mnie nie ziębi, nie grzeje ten samochód.
    Tak więc nadal Cabrio aktualne.

Ktoś coś jeszcze napisze?

- - - Aktualizacja - - - -

Coupe odpada - miałem dokładać hajs kiedyś, jak kupowałem E12, ale stwierdziłem że nie co.
    Jakoś mnie nie ziębi, nie grzeje ten samochód.
    Tak więc nadal Cabrio aktualne.

Ktoś coś jeszcze napisze?

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC

Domyślnie

@PaNiKa, choruję na to samo co Ty. Póki nie mam większych zobowiązań ja także szukam jakiegoś kabrioletu i chciałem założyć podobny wątek. Od lat marzyła mi się Honda S2000, ale znalezienie pewnego egzemplarza poniżej 50k zł (najlepiej AP2) graniczy z cudem, nawet na mobile.de. Dlatego powoli zmierzam ku Focusowi CC po fl w 2-litrowym ropniaku. Akurat mnie ten kuper, jak i całokształt bardzo się podobają (projekt Pininfariny). Cała reszta coupe-cabrio nie podchodzi mi do gustu. Cenowo też nie wygląda źle, do 30k zł znajdziemy dobry samochód. Główną zaletą odróżniającą to auto od MX-5 to przestrzeń dla siedzących z przodu i tylna kanapa. W stosunku do S2000 z resztą też, ale Honda ma i tak więcej przestrzeni niż Mazda. Focus CC z resztą ma największy bagażnik w swojej klasie, zarówno z dachem złożonym jak i rozłożonym. Także samochód może być użyteczny i komfortowy dla dwójki osób w długie trasy. Codziennie dojeżdżam do pracy Focusem MK2 (przed fl) i jak dla mnie jego prowadzenie jest naprawdę ok, a podobno CC ma zawieszenie od ST. Ale kupno samochodu planuję wykonać mniej więcej za rok, więc może coś się u mnie zmieni Ot taka dywagacja na ten temat
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Ale cabrio w dieslu...?

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC

Domyślnie

Akurat mnie to nie przeszkadza, wiatr nad głową jest a jednostka wystarczająco dynamiczna Pozostaje jeszcze Toyota MR2
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Uprawnienia umieszczania postów