Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Mazda RX-8, może Cabrio?

Auto
    Corolla E12 2.0 D4D 90 KM

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez svonston Zobacz posta
    Ale cabrio w dieslu...?

U mnie diesle odpada na 1000 %, także ja szukam benzyny.
    Bardziej, które autko byście polecili z tych cabrio?
    Co z dachem tak jak pisałem?

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez usher99 Zobacz posta
    Akurat mnie to nie przeszkadza, wiatr nad głową jest a jednostka wystarczająco dynamiczna Pozostaje jeszcze Toyota MR2
    No właśnie dach otwarty a tu kleklekle. Jak dla mnie fatalne połączenie.

---
    Do autora tematu: Nie myślałeś o E46?

Auto

Domyślnie

Mam alergie na niektóre modele BMW - schemat dresowy etc.
    Także nie myślałem i nie myślę.
    Nie widzę polotu "jeżdżę BMW", pomimo że auta mega.

Wchodzą w grę te 4 auta praktycznie tylko, tyle że nie wiem jak się potoczy najbliższe 5-6 miesięcy tak.

Chodzi mi o porównanie 307 do Megane oraz Eosa do Astry.
    Wszystko w benzynie 140 KM w górę.
    Jak z dachem?

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Po zaimpregnowaniu można jeździć cały rok. Tutaj masz temat kogoś i filmik: http://www.bmwklubmazowsze.pl/impreg...eck-t5296.html

Jedyny problem jest taki, że trzymając auto 24/7 pod chmurką ja bym się bał o to, że ktoś może go pociąć. Ale to w sumie ktoś równie dobrze może wybić szybę czy porysować gwoździem drzwi... Cabrio na pewno szybciej się nagrzewają w środku, więc o to bym się nie bał. Tak czy siak ja uważam, że spokojnie z miękkim dachem można jeździć cały rok. No ale ty interesujesz się autami z hardtopem, więc trochę nie rozumiem obaw.

Co do samochodów to nie pomogę.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez PaNiKa Zobacz posta
    U mnie diesle odpada na 1000 %, także ja szukam benzyny.
    Bardziej, które autko byście polecili z tych cabrio?
    Co z dachem tak jak pisałem?
    Ehh nie ma co się bać cabrio z hardtopem. Jeżdżę w tygodniu czasami swoim cabrio i jakoś nie jest mi zimno (ostatnie C70). Dużo znajomych zrezygnowało z tego typu aut przez miejskie legendy że szyby przymarzają do uszczelek i są problemy dlatego wybierali np E92 nad E93 w BMW 3 Ehh ...

Na Twoim miejscu odpuściłbym auta takie jak Megane CC, Pug 307 czy Focus CC. Nie mają ani jakości ani fajnych silników. Wolałbym coś ala MX-5 (np http://mbcars1.otomoto.pl/mazda-mx-5...C35601947.html) Jesteś młody ? Korzystaj - później będziesz słuchał że masz za dużo aut w garażu albo że są niepraktyczne ble ble ble Ja mam codziennie takie rozmowy z moją samicą

PS. Moje R5 w dieslu w C70 brzmi lepiej niż większość R4 w benzynie :P

Auto

Domyślnie

svonston
    Chodzi mi o hardtopy w sensie tego, co napisał kolega wyżej.
    Uszczelki co roku do wymiany po zimie (co nie jest tanie, bo w ASO trzeba robić), że te mechanizmy otwierania dachu nawet w autach 8 letnich kosztują horrendalne pieniądze.
    Nie jestem milionerem - może kiedyś
    Dlatego nie mogę żyjąc w centrum PL przy obecnym stanie finansowym pozwalać sobie na naprawy "poboczne", które nie będą tanie.

Kubus
    MX-5 w ogóle mi się nie podoba :/
    Jakoś nie widzę się w nim.
    Co do Astry, Puga, Megane to tak jak napisałem jeżdżę tylko w korkach.
    Nie widzę potrzeby mieć pod nogą over 200 KM, bo tego nie wykorzystam.
    Co ja z tym zrobię, powalczę na światłach dla szpanu sobie z kimś? Nie w tym sęk, dlatego 140-200 KM i będzie gitara myślę.
    Nie mam gdzie tego gazu wcisnąć, bo wiecie jak jest w Warszawie.

- - - Aktualizacja - - - -

svonston
    Chodzi mi o hardtopy w sensie tego, co napisał kolega wyżej.
    Uszczelki co roku do wymiany po zimie (co nie jest tanie, bo w ASO trzeba robić), że te mechanizmy otwierania dachu nawet w autach 8 letnich kosztują horrendalne pieniądze.
    Nie jestem milionerem - może kiedyś
    Dlatego nie mogę żyjąc w centrum PL przy obecnym stanie finansowym pozwalać sobie na naprawy "poboczne", które nie będą tanie.

Kubus
    MX-5 w ogóle mi się nie podoba :/
    Jakoś nie widzę się w nim.
    Co do Astry, Puga, Megane to tak jak napisałem jeżdżę tylko w korkach.
    Nie widzę potrzeby mieć pod nogą over 200 KM, bo tego nie wykorzystam.
    Co ja z tym zrobię, powalczę na światłach dla szpanu sobie z kimś? Nie w tym sęk, dlatego 140-200 KM i będzie gitara myślę.
    Nie mam gdzie tego gazu wcisnąć, bo wiecie jak jest w Warszawie.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Chyba trochę sam nie chcesz cabrio, bo przeczytałem kilka linków z google i nikt nie ma problemów w zimę. I nie tylko cabrio mają drzwi bez ramek, sam jeździłem E36 Coupe, gdzie nie ma ramek i w zimę było ok po zabezpieczeniu uszczelek. Mechanizmy dachu też zapewne można przesmarować i przetrwają. Więcej uwagi potrzebuj takie auto, ale to wszystko.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kubus Zobacz posta
    Dużo znajomych zrezygnowało z tego typu aut przez miejskie legendy że szyby przymarzają do uszczelek i są problemy dlatego wybierali np E92 nad E93 w BMW 3 Ehh ...
    A czym sie rozni rozwiazanie z szybami w e92 i e93?

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Też nie mam ramek w drzwiach i również nie mam problemu z szybami/uszczelkami.

PaNiKa, jak Ci to nasze kapryśne forum zdubluje posta, wejdź w jego edycję i usuń zbędną powtórkę - będzie korzystniej dla czytelności. Póki co chyba tylko tak można walczyć z tą przypadłością forum.

EDIT:
    Dokładnie tak, jak zrobiłem teraz... Swoją drogą przydałoby się coś z tym zrobić.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    A czym sie rozni rozwiazanie z szybami w e92 i e93?
    Robak, dla mnie niczym ale co ja będę się spierał Chodzi o sam fakt podnoszenia dachu gdzie wszystko jest 'podobno' mniej sztywne i 'podobno' mogą wystąpić jakieś odkształcenia bo to jednak elementy ruchome. Po prostu miejskie legendy a jak naprawdę ktoś nie ma żadnego pojęcia o autach to po prostu się boi tego co nie jest znane.

I jeszcze jedno PaNiKa. Jak jeździsz tylko w korkach w Warszawie to i tak będziesz jeździł w lato z zamkniętym dachem. Inaczej będzie:

1. Głośno - naprawdę jak część osób słucha umcy umcy to jest niekomfortowo.
    2. Śmierdząco (smród spalin) - naprawdę dużo bardziej czuć niż w normalnym aucie przy otwartych szybach.
    3. Brudno - bardzo brudzi się w środku - wszytko opada i po tygodniu jest po prostu syf.

Co do Megane CC miało podobno problemy ze szczelnością dachu przez wady konstrukcyjne. Był o tym nawet reportaż kilka lat temu na TVN Turbo.

Uprawnienia umieszczania postów