Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 45 z 51 PierwszyPierwszy ... 2930313233343536373839404142434445464748495051 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 507

Wątek: 2015 Skoda Superb

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

No to w sobotę pojeździłem. L&K, TDI 190 KM DSG FWD.

Auto jakoś specjalnie mnie nie porwało. Jeździłem z DCC - rzeczywiście czuć dużą różnicę między trybem comfort a sport, ale głównie negatywnie.. Tzn. w trybie Sport auto przez taki "ostry", krótki próg zwalniający przejeżdża stosunkowo twardo, ale po zjeździe fajnie to tłumi i jedzie dalej. Z kolei w trybie comfort, sam przejazd przez próg jest prawie równie twardy, za to po zjeździe auto się buja jak C5 W trybie comfort auto jest mocno bujające, niewspółmiernie do poprawy komfortu. Jeśli chodzi o prowadzenie w zakrętach, to nie było okazji pojechać jakoś blisko granicy przyczepności. Nie miałem okazji się bardziej rozpędzić, więc o wyciszeniu nie chcę nic zmyślać.

Silnik jest OK, ale szczerze mówiąc wydawał mi się nieco ospały - zarówno na sporcie, jak i w normalnym trybie skrzyni. Przy normalnej jeździe jest OK, ale przy depnięciu w podłogę silnik bardzo głośno słychać, natomiast niewiele się dzieje.

Wykończenie jest bardzo OK. Skórka przyjemna w dotyku, deska miękka, nie ma się do czego przyczepić. Bagażnik bardzo duży.

Myślę, że moje lekkie rozczarowanie jest podyktowane bardzo wygórowanymi oczekiwaniami. Nie można powiedzieć, że auto jest złe. Ale szczerze mówiąc nie widzę jakiejś ogromnej przepaści w stosunku do poprzedniej generacji.

Aha, jeśli chodzi o osiągi - tego dnia (przed Superbem niestety) jeździłem jeszcze BMW M4, BMW i8 oraz Teslą S. To słabe punkty odniesienia, a mogłem się nimi mimowolnie kierować.

Myśleliśmy, żeby u nas w domu zastąpić "auto do zadań specjalnych" (S-maxa) Superbem, z atutami w postaci fajnych osiągów i wyciszenia. Po tej jeździe czekamy raczej na 2.0 280 KM.

Pozdrawiam,
    Paweł
    Pozdrawiam,
    Paweł

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tog_vw Zobacz posta
    Jest jakiś odgórny przykaz, że nie wolno porównywać do siebie aut podobnych na podstawie jakichś obiektywnych kryteriów, na przykład zmierzonego miejsca w środku?

Żebyś Ty chociaż wiedział o czym piszesz. Podasz jakiegoś linka do obiektywnych testów pokazujących wyższość systemów bezpieczeństwa w Mercedesie nad pośledniejszymi markami? Jakiś czas temu Mercedes miał jakieś problemy z (nie)działaniem systemów bezpieczeństwa w swoim flagowym modelu: http://www.rhetorik.ch/Aktuell/05/11_24.html.
    Za to Ty jesteś wyrocznią i utwierdzasz swoje połechtane juz dosyć mocno tym testem Ego że skoda to Cud techniki, cuda nad cudami bo pokonało Mercedesa.

Ależ owszem porównywać można, ale z głową, i tak jak się należy a nie z karteczką od prezesa Axel Springer "PAMIĘTAJCIE TEStUJECIE SKODĘ CZYLI VW, WIECIE JAKI MA BYĆ WYNIK" Bo tak to wygląda, wg mnie idiotyczne wręcz jest wypominanie ceny na tle samochodu Klasy Premium i plebejskiej skody, bo nie jest to żadnym argumentem, jedynie ma działać na wyobraźnie tych biedniejszych którzy mogą sobie pozwolić tylko na Skodę. Bo mają świadomość że ich "IDEALNY" samochód wygrał z Mercedesem...

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

Kolejny koszmar senny dla tych co przez testy porównawcze nie mogą spokojnie spac
    http://www.autobild.de/bilder/mittel...692.html#bild1

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

AutoBild i wszystko jasne, lubię te testy bo zawsze mnie bawią kalki polskie z niemieckich gdzie pseudo dziennikarzyna wypowiada się o aucie nie mając z nim styczności i biorąc za świętość zdanie kolegi z niemieckiej redakcji, którego pewnie też również nie widział. Tak to i ja mógłbym pracować
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

Mnie bawią teorie spiskowe

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Za to Ty jesteś wyrocznią i utwierdzasz swoje połechtane juz dosyć mocno tym testem Ego że skoda to Cud techniki, cuda nad cudami bo pokonało Mercedesa.
    A coś merytorycznego uda Ci się napisać? Na przykład w czym asystent martwego pola jest lepszy w Mercedesie od tego w Skodzie?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Porównanie już na stronie: http://www.auto-swiat.pl/testy/porow...2-0-tdi/jqd1bp
    tog_vw A dlaczego jakość asystenta martwego pola ma decydować o pozycjonowaniu auta?
    Mondeo jest równie duże, nikt nie wpadł na pomysł zestawiania go z segmentem E, Peugeot przy debiucie 508 wciskał, że zastępuje nie tylko 407, ale i 607 więc równie dobrze ktoś mógł obalić ten marketingowy bełkot takim porównaniem, mając nawet jakieś uzasadnienie do przeprowadzenia porównania.
    Nic z tego.
    Wynik mnie nie dziwi bo już poprzedni Superb, który rzekomo według naszego przedstawiciela Skody na forum - był znacznie gorszy "Moim zdaniem, o ile schodząca z rynku generacja była "rozgrzewkowa" i miała sporo niedociągnięć, to nowy model odjechał konkurencji mocno." - był przedstawiany jako alternatywa dla E-klasy czy 5-er.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 22-06-2015 o 20:11

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Komentarze są tam najlepsze, przynajmniej widać jak każdy to pismo traktuje
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    A dlaczego jakość asystenta martwego pola ma decydować o pozycjonowaniu auta?
    To hondacbr11 twierdzi, że w Mercedesie są bardziej zaawansowane systemy. Logicznie rzecz biorąc powinno tak być, bo nie po to kupuje się premium, żeby mieć to samo co w jakiejś Skodzie czy innym Fordzie. W praktyce może być jednak inaczej.

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    był przedstawiany jako alternatywa dla E-klasy czy 5-er.
    Jakąś tam alternatywą jest. Ja osobiście wolałbym chyba kupić dobrze wyposażonego Superba niż gołą E klasę.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    to akurat po prostu dwa różne systemy. Adaptacyjne/zmienne zawieszenie i możliwość wybrania trybu jazdy. Są samochody w których możesz wybrać obie te rzeczy i będzie "tak jak w Audi" w skodzie chyba też, tak jak w octavi jest Drive Mode - z adaptacyjnym zawieszeniem daje "mniej więcej" to samo co jest w Audi - choć znaku równości też bym nie postawił
    Oczywiście, ale i tu i tu mniej więcej tak samo nazywa się systemy. Natomiast w Audi dostajesz więcej.

Tu akurat "polecam" Mercedesa, który jest absolutnie fatalny - zwłaszcza nowe modele (C-klasa chociażby)
    Nigdy za dużo nie bawiłem się Mercem, bo mi się nie podobały. Ale interfejs w Audi, a szczególnie w najnowszych BMW dla mnie pierwsza klasa - bardzo intuicyjny (+ np. pisanie literek palcem). Myślę, że dużo kasy idzie w te systemy, aby jednak wyróżniały się na tle aut 'zwykłych'.

Najgorszy automat na świecie we Freemoncie (stara skrzynia amerykańska z Dodge'a) też trzyma wyższe obroty przy zjazdach
    to nie jest kwestia premium, tylko po prostu stosowanych rozwiązań i producentów
    No ale czy to nie jest właśnie premium? Jakość stosowanych rzeczy? Czy zastosować zwykłą skrzynię, czy może lepszą, bardziej inteligentną, płynniejszą, lepiej zintegrowaną z autem?

Cytat Zamieszczone przez pawel934 Zobacz posta
    Aha, jeśli chodzi o osiągi - tego dnia (przed Superbem niestety) jeździłem jeszcze BMW M4, BMW i8 oraz Teslą S. To słabe punkty odniesienia, a mogłem się nimi mimowolnie kierować.
    Paaanie! Przy tych autach to osiągi nawet wersji 2.0 280KM będą słabe

Uprawnienia umieszczania postów