Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Potrzebuję pomocy!

Domyślnie Potrzebuję pomocy!

Witam serdecznie Szanownych Forumowiczów!

Pilnie potrzebuję pomocy w dość prostej, ale niekoniecznie dla mnie, sprawie. Mianowicie robię prezentację na temat nowinek motoryzacyjnych ostatnich lat i teraz pytanie - czy Wy, forumowicze, jesteście w stanie wskazać mi takie oto nowinki ktorych temat mogłbym rozwinąć? Nie chodzi mi konkretnie o nowe modele samochodów, ale o jakies nowe technologie, przełomowe silniki, generalnie coś bardziej odkrywczego.

Z góry dziękuje za pomoc

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Chociażby samoczyszczący się i fluorescencyjny lakier zaprezentowane przez Nissana, silniki Sky-Activ Mazdy udowadniające, że nie trzeba malutkiej pojemności i turba, aby spalać mało paliwa, Ferrari LaFerrari oraz Porsche 918 jako pierwsze seryjne supercary z napędem hubrydowym.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Domyślnie

O właśnie, o tego typu innowacje mi chodzi, dzięki Grey. Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pomysły, to chętnie przeczytam, nic się nie zmarnuje.

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

Ilu ostatnich lat?

Coraz bardziej zaawansowane systemy jazdy autonomicznej (Audi, Mercedes-Benz, Google Car i masa innych), wykorzystanie grafenu (nowe GTA Spano, polska Arrinera-kaszlu-kaszlu-Hussarya), coraz bardziej zaawasowane hybrydy z systemami odzyskiwania energii kinetycznej i termicznej (BMW i8, McLaren P1, LaFerrari, Porsche 918, bolidy Formuły 1, Audi R18, Porsche 919, Toyota TS040), nie-wodorowe ogniwa paliwowe (NanoFlowCell Quant), seryjne modele z wodorowymi ograniwami paliwowymi (Honda FCX, Toyota Mirai), przekraczanie kolejnych granic mocy w modelach drogowych (Koenigsegg One:1 o mocy jednego megawata), wyświetlacze w 100% cyfrowe zamiast analogowych (Mercedes klasa S, Tesla Model S i masa innych), laserowe światła (BMW i8, Audi R8, Audi R18 E-Tron Quattro), produkowane na coraz większą skalę elementy z włókien węglowych (BMW i3, Alfa Romeo 4C), pozbycie się wałków rozrządu i zawory sterowane pneumatycznie (w testach u Koenigsegga), seryjne felgi wykonane w całości z włókien węglowych (Koenigsegg, SSC, a w tym roku też Ford), silnik Wankla w hybrydzie (koncept Audi), prace nad bateriami litowo-tlenowymi (IBM)...

Domyślnie

Nie spodziewałem się, aż tak wyczerpującej odpowiedzi Dziękuję Ecnelis bardzo! Ta ilość informacji w zupełności mi wystarczy

Uprawnienia umieszczania postów