Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: (do 50-55 tys. zł) Opel Insignia 2.0T po Alfie 159 1.9 JTDm - czy to dobry wybór ?

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez damian17 Zobacz posta
    Akurat ja jestem z nich bardzo zadowolony. Samochód sprawdzili w mojej opinii znakomicie.
    A znaleźli coś konkretnego?

Tak czy inaczej to daje tylko 50% szans na to, że zrobią dobrze

Domyślnie

Jak będziesz miał coś w mojej okolicy to mogę obejrzeć. Wykonuje również inspekcje dla tych bardziej znanych ogólnopolskich firm, tylko tam kosztują dużo dużo wiecej. Jeśli zamawiasz w firmie, musisz liczyć sie z tym, że możesz trafić na kogoś, kto nie ma o danym samochodzie pojecia. Ostatnio wykonywałem inspekcję Fiesty z 2012r. Dzień wcześniej była tam największa firma w Polsce, wykonująca oględziny. Pracownik w raporcie stwierdził, że nie działa klimatyzacja, ponieważ dioda sie nie zapala i sam układ nie działa. Nie przełączył sobie jednak pokrętła nawiewu na pozycje wyższą od 0 ;-). Wiele takich kwiatków można spotkać. Podobnie jak jak ekspert, twierdzący że na masce w Insignii bylo tyle szpachli, że nie miał skali na mierniku. Niestety maska jest z aluminium . Podobnie jak Ci, piszący że Insignia miała cieniowane drzwi, bo grubość lakieru przy przetloczeniu to 186um, a na rantach drzwi juz tylko 110um. Ten typ tak ma. Nie wspomnę o człowieku, który wytknął brak osłony rozrządu w silniku 1.8 140KM. Klient nie kupił, bo bał sie jakiegoś kombinowania przy jednostce napędowej, a osłony nie daje fabrycznie Opel

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Insignie w Polsce spokojnie się znajdzie. Jak masz kogoś w BE to pewnie, można sprowadzać, ale ogólnie Belgowie raczej nie dbają o auta i ja bym nie kupował od nich.
    Np. tutaj na full wypasie: http://otomoto.pl/opel-insignia-cosm...C36141533.html
    Ma nawet webasto, więc nie będziesz musiał słuchać głośnego klekotu na zimnym silniku (a silnik jest bardzo głośny z zewnątrz i umiarkowany w środku)

Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm

Domyślnie

No, no Ładna

Domyślnie

Przebieg kosmos. Jeśli będziesz potrzebował, mam dostęp do historii serwisowej. Koszt to 60zł, a pewność jaki jest realny przebieg praktycznie 100%. Insignie maja zazwyczaj bardzo bogata historie napraw i wymian.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Domyślnie

Kolega taki miał i sobie chwalil

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Nigdy nie prowadziłem AR więc ciężko będzi mi się odnieść do wrażeń z jazdy ale... byłem posiadaczem Opla Insigni przez 0,5 roku (PL salon, 55 tys przebiegu, 2.0CDTI 160KM Cosmo na wypasie). Generalnie z autem nie działo się kompletnie nic - i pewnie kolejny właściciel też nie będzie miał z nią kłopotu. Sprzedałem bo: głośne, nudne, jakość materiałów baardzo średnia, duuże na zewnątrz (kombi) ciasne w środku... Samochód bez charyzmy (opinia subiektywna). Co do automatów (ja nie posiadałem) ale opinie o GM wynalazkach nie jest najlepsza... potwierdzam opinie kolegi Xeroxa o AFS - WARTO! - świacą rewelacyjnie nawet w porównaniu do ksenonów z klasy wyższej... aha - ważne ponieważ Ople cierpią na sporą nadwagę te 160 KM dawało radę ledwo ledwo - 10s do 100 to średni wynik (spalanie oscylowało wokół 8l - przewaga jazdy miejskiej).

Awatar patinito
    Auto
    Fiat 500, Megane III

Domyślnie

mam pewne doświadczenie z insignią 2.0T w wersji z napędem 4x4, przejechałem nią w sumie kilka tysięcy kilometrów, praktycznie wszystko w trasie. Auto stworzone do tras, świetnie, stabilnie przyspiesza, wyprzedzanie to przyjemność i zero stresu. Te 220 koni jakiegoś wielkiego szału nie robi, ale to chyba dlatego, że silnik osiąga moc bardzo płynnie, nabierając ją stopniowo do wysokich obrotów i nie ma takiego charakterystycznego kopniaka przy pewnych obrotach jak w dieslach. Subiektywnie odczucie przyspieszenia nie jest jakieś rewelacyjne ale jak się spojrzy na prędkościomierz to naprawdę wszystko jest w porządku ) Za to w mieście auto się trochę męczy, pierwsze dwa biegi mają tak dobrane przełożenia, że auto wydaje się lekko ociężałe (jeździłem kiedyś też insignia 2.0 CDTI 160km w automacie i jazda w mieście przy małych prędkościach było dużo przyjemniejsza), do tego małe trójkątne lusterka boczne powodują, że jeżdżenie po mieście nie jest jakąś tam wielką frajdą.
    Potwierdzam, że xenony AFS są REWELACYJNE, tak jak nie lubię jeździć w nocy to tym autem mógłbym jeździć po nockach bez przerwy. Aktywne zawieszenie flex ride to akurat rzecz bez której da się żyć. Co do niezawodności to jej właściciel (mój teść ) przez cztery lata przejechał nią ponad 100 tys. i nie było do tej pory żadnych najmniejszych problemów. Za to spalanie jest spore, no ale tu nie ma cudów przy takiej masie, mocy i napędzie na cztery koła. Teściu chyba nigdy nie kasował komputera i pokazuje on wynik 11 litrów na setkę, zaznaczam przy głównie jeździe pozamiejskiej. Przy innym stylu jazdy może dałoby się zjeść o 1-1,5 litra w trasie, natomiast w mieście weźmie grubo ponad te 11 litrów.

Trochę z innej beczki, czy ktoś ma doświadczenie z firmami takimi jak ta? http://www.ald-caroutlet.de/
    W ofercie jest ciągle kilkaset aut, wszystko głównie 3-4 latki po leasingu lub wynajmie długookresowym, udokumentowana historia serwisowa i przegląd przed sprzedażą, ceny też całkiem rynkowe. Wszystko wygląda pięknie, a ma ktoś doświadczenie jak w praktyce wygląda kupno auta w takim miejscu?

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez patinito Zobacz posta
    Trochę z innej beczki, czy ktoś ma doświadczenie z firmami takimi jak ta? http://www.ald-caroutlet.de/
    W ofercie jest ciągle kilkaset aut, wszystko głównie 3-4 latki po leasingu lub wynajmie długookresowym, udokumentowana historia serwisowa i przegląd przed sprzedażą, ceny też całkiem rynkowe. Wszystko wygląda pięknie, a ma ktoś doświadczenie jak w praktyce wygląda kupno auta w takim miejscu?
    Ja miałem służbówkę (Insignie właśnie przez ALD Automotive (a widzę, że oni są w tej samej grupie). Dokładnie to wynajem chyba był, a nie leasing. Płacisz co miesiąc i wszystko oprócz paliwa jest wliczone (opony, serwis, wycieraczki, płyn do spryskiwaczy, itp). Ta firma jest popularna w Luxembourgu i Belgii. Możliwe więc, że po skończeniu wynajmu auto wraca do firmy leasingowej, a klient się nie martwi sprzedażą. Myślę, że można się zainteresować tematem. Na pewno ALD Automotive nie jest firmą krzak

Auto
    firmowe

Domyślnie

ALD miałem przez prawie dwa lata i wg najlepsza obsługa ze wszystkich - a miałem już auta w 3 innych leasingodawcach. Tzn zależy też dużo jaki pakiet się wynegocjuje - tzn jaki ma dana firma / korpo ma wykupiony. Dziś w obecnej firmie flotą zarządza jaki ING i czasem można mieć zastrzeżenia. W porównaniu do ALD jest jednak słabiej ale nie jest tragicznie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów