Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: (do 50-55 tys. zł) Opel Insignia 2.0T po Alfie 159 1.9 JTDm - czy to dobry wybór ?

Auto
    jeździ

Domyślnie

Nie poprę tego jakimikolwiek dowodami ale.. ja w Insignię bym się nie pchał. Ma tak samo zepsutą opinię jak kiedyś alfa. Amore. Jeździłem 5 lat alfą 156 2.4jtd i absolutnie nic się złego nie działo. Dużo czytam różnorakich opinii i praktycznie Insignię odradza każdy. Kupujesz nową- pół biedy ale używka może Cię doprowadzić do nerwicy..
    Teraz ciężko o mało awaryjne auto. Ja bym chyba raczej poszedł w C5

Domyślnie

C5 tak, ale autor tematu szuka benzyny z automatem - a w Citroenie jak ze świeczką szukać 1.6 THP na automacie (na allegro jest dosłownie kilka aut). Jak skrzynia automatyczna, to porządna 6-biegowa z 2.0 HDi (jak u mnie) albo to udawane półautomatyczne "coś" z 1.6 HDi.

Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm

Domyślnie

Myślałem trochę o Citroenie C5 z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 140 koni w automacie. Niestety to auto mi się nie bardzo podoba… szczególnie wnętrze. Pewnie zostanę przy tej Insignii. Alfę 159 też mi odradzano Okazała się bardzo dobrym i bezproblemowym samochodem

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Kiepski egzemplarz może trafić się w każdej marce, ale mam wrażenie, że w insigniach trafiają się często. A to co jest na rynku wtórnym to głównie takie kiepskie egzemplarze bo bezproblemowych perełek nikt tak chętnie nie sprzedaje. Więc szanse na auto (nawet od pierwszego właściciela, serwisowane w ASO i bez dzwona), które będzie mocno kaprysić są wysokie.

Auto
    jeździ

Domyślnie

Pozostań przy 159. Kolega był szefem serwisu (dopóki nie zlikwidowali Euromotu w Rybniku) więc co nieco wiem
    Zresztą sam jeździłeś i sobie chwalisz. Masz okazję zainwestować w ostatnie roczniki. Oczywiście JTDm. A jak nie to na spokojnie szukaj C5. Będziesz zadowolony. Chyba,że się spieszy, no to jest problem. Ja jak kupuję auto to trwa to co najmniej pół roku i koledzy z forum mnie nienawidzą (pewnie).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów