Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Rodzinne kombi - Octavia, Leon, Golf, 308?

Auto
    Peugeot 208

Domyślnie Rodzinne kombi - Octavia, Leon, Golf, 308?

Witam!

Jako, że to pierwszy mój post, kultura nakazuje się przedstawić: Kacper, AG czytuję z przerwami od paru dobrych lat jednak nie posiadając daru "wymownych ust" pozostawałem tylko biernym czytaczem. Staję jednak przed poważnym dylematem, więc jako motoryzacyjny Janusz muszę zwrócić się po pomoc i po radę

Moja sytuacja wygląda następująco: użytkuję służbowego Peugeota 208 a moja małżonka prywatne CLIO III ph2 (2009, 1.2 75km). Za kilka miesięcy powiększa się nam rodzina więc potrzebujemy zmienić malucha na większego kompakta (albo lepiej...).

Do meritum. Wymagania:
    1. Pakowne kombi (wózek, może pies by wlazł do tyły). SUVy, krosowery i inne krowy odpadają - ja nie muszę leczyć kompleksów a żona nie chce wyglądać jak utrzymanka.
    2. Silnik - raczej benzyna. Przebieg roczny do 10 - 15.000 km. Głównie Aglomeracja Śląska + od czasu do czasu wypad na wiochę do kieleckiego + jakaś Chorwacja czy inne antypody raz w roku. Na tą chwilę żona w Clio ma wolnossące 1.2 i mocy brakuje aż za bardzo. Wydaje mi się, że te 120KM byłoby dość ale najbardziej napalony jestem na jakieś 1.8TSI. Zdaje sobie jednak sprawę, że myśląc o nowym samochodzie bardziej realną opcją będą turbodowaładowane 1.2 lub 1.4. Pytanie tylko jak z ich trwałością i bieżącym utrzymaniem.
    3. Skrzynia - marzy mi się automat... ale raczej poza zasięgiem finansowym (o tym potem).
    4. Wyposażenie & Bajery. Nie obejdzie się bez: wygodne fotele, dobre oświetlenie, klima, isofixy, alusy, nawigacja z bluetooth, naklejki NOS i OZ RACING. Byłoby miło jakby były: dizajnerskie ledy, podgrzewane siedziska, składane lusterka. A w ogóle na pełnej kurze: szklany dach, automat, elektryka fotela, elektryczna klapa bagażnika.
    5. Finansowanie: leasing do 100.000 zł. Więc auta nowe: w sferze zainteresowania są: Octavia, Seat Leon ST FR, VW Golf, Peugeot 308 SW lub...

...no właśnie lub. Wszystkie wyżej wymienione to duże kompakty (chyba) a mnie jako motoryzacyjnego Janka ciągnie jednak do luksusu i wyższych sfer, dlatego po głowie chodzą mi też jakieś Passaty czy Superby w dobrych opcjach (w sensie - full opcjach). Rozum podpowiada jednak, że nowe auto na gwarancji daje większy komfort użytkowania i bezpieczeństwo więc raczej skupiam się na kompaktach.

Póki co oglądałem tylko Puga 308 SW w wersji Allure. Wszystko na tak zwanym propsie - dobre plastiki, fajny ekran chociaż przycisków coś mało, była nawi i grzane fotele a nawet szklany dach. Pan handlowiec obiecywał, że jak dla mnie (1.6 e-hdi) to jakieś 85-90.000 zł brutto. Nie wiem dlaczego ale po tym co widziałem i organoleptycznie smakowałem wydaje mi się to za dużo.

Od jutra ruszam po reszcie salonów ale póki co na papierze najbardziej przekonuje mnie SEAT i Skoda, pytanie jak rabaty?

Koledzy, proszę o wasze zdanie, opinie, doświadczenia ew. sugestie co do innych wozideł niż te, które wymieniłem.

Pozdrawiam!

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Peugeota z benzyną i automatem dostaniesz za około 89 tys. http://www.samar.pl/__/8/8.c/517402/...-Kombi-5d.html cennikowo. Myślę, że akurat ta wersja nie jest najpopularniejsza ale za 84-86 powinieneś spokojnie dostać jakąś ofertę. Skrzynia jak i silnik zbierają same pochwały.

Mając budżet ok. 100 tys. można już poszukać 508 SW. Na ten model powinieneś dostać większy rabat. http://otomoto.pl/peugeot-508-active...C35293694.html . Fakt, że z manualem ale jednak z silnikiem 2,0 HDI.

Być może z uwagi na wprowadzenie nowego Superba stary będzie w zasięgu? http://otomoto.pl/skoda-superb-nowy-2014-C36068392.html
    http://otomoto.pl/skoda-superb-activ...C36102460.html http://otomoto.pl/skoda-superb-activ...C36101645.html

A moze Honda? http://otomoto.pl/honda-civic-tourer-C33052290.html
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Niedługo wchodzi nowy Superb, więc mogą być niezłe rabaty na obecnego + auta z placu i salonowe. Może uda się wyrwać jakieś fajnie wyposażone 1.8 TSI w Superbie

Auto
    -

Domyślnie

Obecny Superb wyłącznie z placu - zamawiać już dawno nie można.

Domyślnie

Za 104tys. może być Citroen C5 1.6THP 155KM w automacie, z bi-xenonami, nawigacją/bluetooth, grzanymi oraz el. sterowanymi fotelami, a także el. sterowaną klapą bagażnika, poduchami bocznymi z tyłu. No i niezrównane pod względem komfortu zawieszenie Hydractive III+ Warto rozważyć: http://otomoto.pl/citroen-c5-iii-now...C35304297.html

Auto
    Peugeot 208

Domyślnie

@Ryjas: dałeś mi do myślenia tą 508 SW. Dziwne tylko, że handlowiec w Pugu słowem się nie odezwał na temat tej opcji. Pewnie mają większe targety na nowe 308...
    Będę dzisiaj w Dąbrowie Górniczej u innego dealera to zapytam.

Co do pozostałych propozycji:
    Superb - jak najbardziej, szkoda, że tylko z placu ale jak mniemam większe pole do negocjacji bo w końcu trzeba robić miejsce na nowego. Z tego co patrzę to z 1.8 tsi i nie najgorszym wyposażeniem można dostać takiego nawet za 90 tysięcy co bardzo by mi pasowało. No i Octavia idzie tym samym w zapomnienie
    Civic - odpada w przedbiegach, nie moje klimaty zupełnie. Poza tym mam wrażenie, że Honda wypuszcza ostatnio same szpetne i niedopracowane samochody.
    C5 - skreśliłem na samym początku (tak samo jak Megane i Lagunę) bo wydawało mi się, że konstrukcja i sam model już mocno trąci myszką. Ale przemyślę jeszcze ten temat bo chyba nigdzie nie dostanę takiego komfortu jak w Cytrynie. Pytanie tylko jak z trwałością zawieszenia i ewentualnymi naprawami?

Pozdrawiam!

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Superb też już trąci myszką. Hdi to dobre diesle, ale przy Twoich przebiegach bez sensu. Thp to dla odmiany kiepskie benzyniaki.

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kac Zobacz posta
    Do meritum. Wymagania:
    ja nie muszę leczyć kompleksów a żona nie chce wyglądać jak utrzymanka.
    Cytat Zamieszczone przez Kac Zobacz posta
    mnie jako motoryzacyjnego Janka ciągnie jednak do luksusu i wyższych sfer
    Sam sobie zaprzeczasz.
    Ostatnio edytowane przez genesis ; 03-03-2015 o 09:21
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Auto
    Peugeot 208

Domyślnie

Przynajmniej wiem, że przeczytałeś ze zrozumieniem
    Siadaj, dostateczny!

Thp kiepską benzyną? Ryjas pisał że zbierają dobre opinie. Sam się bałem pierwszego kontaktu z tym 1.2. Ale i brzmi, i chodzi na pierwszy rzut oka bez zarzutu. Ale co ja tam wiem jak zrobiłem kółko wokół placu.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

1.6 THP miało (i być może nadal ma) liczne problemy z rozrządem. Moim zdaniem dużo częściej niż np. 1.8 TSi. Ale TSi z ich rozrządem też nie powalają.

Opinie z forum traktuj z przymrużeniem oka. Jeśli będziesz bliższy jakiegoś wyboru to wejdź na forum użytkowników danego modelu i tam pytaj. W Maździe 6 diesle 2.2 padają jak muchy a tutaj niejaki Grey zachwyca się jakie to fantastyczne auto. Więc autogaleria niekoniecznie jest najbardziej wiarygodnym źródłem opinii.

Za blisko 100k możesz kupić normalny samochód, nie z popierdułką 1.2. Gdybyś myślał o superbie to licz się z tym, że znikają z każdym dniem i już dzisiaj wybór jest dramatycznie ograniczony a za tydzień może nie być nic. Superb 1.8 TSi w tej cenie byłby już mocno wyposażony, ale ten silnik brałbym z dodatkową gwarancją, najlepiej pięcioletnią.

Uprawnienia umieszczania postów