Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Czy warto kupić SEAT LEON 1.2 TSI

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie Czy warto kupić SEAT LEON 1.2 TSI

Witam.

Kolejny raz drodzy forumowicze muszę prosić Was o pomoc Już pisałem, że czas Ibizy u mnie dobiega końca (szkoda mi tego auta jak cholera bo jest jak nowe, ale zwyczajnie w świecie jest dla mnie już za małe ). Mam możliwość kupna z naprawdę pewnych rąk Seata Leona z silnikiem 1.2 tsi i przebiegiem ok. 75tys. km. Auto w stanie jest jak nowe, bezwypadkowe i krajowe, generalnie znam całą jego przeszłość. Wersja wyposażenia zdecydowanie wystarczy bo reference + pakiet copa. Powiedzcie proszę czy znacie jakieś opinie na temat tego 1.2 105km tsi. W testach wszyscy chwalą, jeżeli chodzi o dynamikę to wygląda również całkiem w porządku, ale chce posłuchać waszego zdania na ten temat oraz na temat trwałości.

Proszę o szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

napisz który to rok prod.
    domyślam się, że to stary tsi jeszcze na łańcuchu

jeżeli tak to sprawdź czy przypadkiem zaraz rozrząd nie będzie do wymiany - w mojej Skodzie przy 80 tys. przebiegu już profilaktycznie trzeba było po raz drugi wymieniać (pierwsza wymiana przy 25 tys.)

oprócz tej wady to generalnie fajny silnik, dość oszczędny i dynamiczny jak na tą pojemność i moc

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie

Właśnie nie mam pojęcia czy pasek czy łańcuch .. Rok Produkcji 2011 po fl oczywiście. Jakie są koszta mniej więcej wymiany rozrządu ?

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Niestety, ale chyba lepiej te starsze 1.2 tsi odpuscic dla swietego spokoju, ani w nich ani w 1.4 nikt nie ma pewnosci, ze jak zrobi ten glupi rozrzad to juz bedzie spokoj raz i na zawsze, problem zdaje sie powracal. Jesli sie jednak nie zniechecisz to poszukaj info o silnikach na leonclub.pl czy octaviaclub.pl - tam bedzie wiecej informacji bo i tych aut jest wiecej. Ja sie z nimi oraz z 1.8 tsi poddalem niestety kiedys juz. Co innego nowe 1.2 czy 1.4 na pasku.. te sa ok

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie

A nie jest czasem tak, że od 2010 to są już te nowe TSI ?

Auto
    -

Domyślnie

Niekoniecznie. Silniki na pasku zaczęto wprowadzać chyba w 2010 roku, ale nie wszystkie auta od razu je otrzymały
    Przykładowo Fabia II mimo FL, miała cały czas silnki na łańcuchu.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Wg mnie nie rocznik a model ponieważ nowy TSI jest inaczej usadowiony w komorze silnika a nikt przy ekonomicznych zmysłach nie będzie robił takiej zmiany w momencie FL.

Tak więc nowe TSI to Golf 7 czy Leon 3.

Zastanów się na tym leonem ponieważ niestety 1.2 z tamtego okresu nie były bezawaryjne. Jakieś przejścia miał DJ B z forum w swojej Skodzie Yeti. Zobacz czy był na akcjach serwisowych. Swoją drogą Leon 2 to Golf 5. Mając nieprzyjemność używać takiego zastępczo, różnica między 2 i 3 jest jest przeogromna. Auto jest naprawdę słabo wyciszone chociaż nie wiem czy właśnie lepiej niż Golf 5.

Generalnie jeśli cena dobra i stan też, sprawdź historię serwisową silnika, zobacz czy nie było akcji serwisowych i kupuj jeśli Tobie odpowiada.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

>Silniki na pasku zaczęto wprowadzać chyba w 2010
    Nieprawda, koniec i .

Skad ludzie bierzecie takie bzdury ? :-) To jest zastanawiajace.

Moze i teraz jeszcze udaloby sie kupic fabie II czy superba II czy yeti z wyprzedazy z 2014 ze starym felernym silnikiem :>

W 2013 weszly nowe dopiero na pasku 1.2, 1.4. Montowane poczatkowo jedynie w autach na MQB - nowych golfach leonach III octaviach III.

Domyślnie

Jest dokładnie tak, jak pisze Kedirak - stary 1.2 TSI (8-zaworowy CBZB na łańcuchu) był montowany m.in. w Fabii II, Yeti, Octavii II, Golfie VI i wspomnianym Leonie II. Nowszy silnik (16-zaworowy CJZA na pasku) trafił po 2012 roku i jest wkładany m.in. do Golfa VII, najnowszego Leona i Octavii III.

Także Kudlaty, w "Twoim" Leonie na pewno jest łańcuch i sprawdź, kiedy (i czy w ogóle) był wymieniany rozrząd. Teoretycznie powinien być robiony podczas akcji serwisowej i powinien być wymieniony napinacz łańcucha na nowego typu (chyba, że w 2011 roku już montowali ten nowy napinacz - tego nie wiem).

Miałem Yeti z tym silnikiem, rozrząd robiłem przed upływem 20 tys. km i generalnie największemu wrogowi nie polecam tego silnika - zwłaszcza w aucie wielkości Yeti.

Auto
    -

Domyślnie

Nie wiem skąd mi się wzięło 2010.Nie Mam nic na swoją obronę. Może literówka, nie wiem.
    W każdym razie wraz z mqb wprowadzali nowe silniki

Uprawnienia umieszczania postów