Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Auto bezawaryjne, najlepiej 4x4 które spokojnie uciągnie przyczepę

Awatar Lago
    Auto
    Honda Accord CB3

Domyślnie Auto bezawaryjne, najlepiej 4x4 które spokojnie uciągnie przyczepę

Witam serdecznie , niedługo zakładamy z rodzina małą firmę i będziemy potrzebowali czegoś niedrogiego na start. Niestety, w rodzinie mamy tylko przednionapędowe auta które po górkach na stromych podjazdach ledwo co dają rade (nie mówiąc już o przyczepie :/). Dlatego o jakiegoś czasu szukamy wozów z napędem na 4 z dużym prześwitem i nie możemy się zdecydować która opcja byłaby najlepsza, gdyż nigdy nie mieliśmy z owymi nigdy styczności. A oto auta "pierwszorzędne" które bierzemy pod uwagę : Subaru Legacy/Outback (do 98'), Subaru Forester, Honda CR-V I, Hyundai Terracan, Land Rover Freelander lub Mazda Tribute. Gdybyśmy jednak nic ciekawego nie znaleźli, byłaby tez możliwość kupna jakiegoś nieskomplikowanego kombi z napędem na przód do zimy . Wśród kombi jedyne co mi przychodzi do głowy to Renault Laguna I, Toyota Avensis, Subaru Legacy, Mazda 626, Honda Accord...

Jakie są wasze opinie i doświadczenia odnośnie powyżej wymienionych samochodów, lub jakie inne byście ewentualnie doradzili?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

jaką przyczepę chcesz ciągnąć?
    i o jakich górkach piszesz?
    bo jeżeli w lecie wymiękają tam przednionapędówki a Ty chcesz założyć na hak tone i targać to pod te górkę w zimie to poszukaj raczej defendera i zwiększ budżet :P

Awatar Lago
    Auto
    Honda Accord CB3

Domyślnie

Przyczepa do 750kg (max). Przednionapędowki latem śmigają spokojnie, zima już jest gorzej, zwłaszcza na podjazdach. Bez przesady, nie żyję w alpach xD, ale na te warunki (górskie) do przyczepy potrzebuje 4x4.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Suzuki Vitara?

Awatar Lago
    Auto
    Honda Accord CB3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Suzuki Vitara?
    Szukałem, ale w tym przedziale cenowym większość ma 3 drzwi(za krotki) i za slaby silnik. Do tego każdy ma rdze, a tego staram się unikać jak najbardziej :/.

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Lago Zobacz posta
    Gdybyśmy jednak nic ciekawego nie znaleźli, byłaby tez możliwość kupna jakiegoś nieskomplikowanego kombi z napędem na przód do zimy .
    Jakie są wasze opinie i doświadczenia odnośnie powyżej wymienionych samochodów, lub jakie inne byście ewentualnie doradzili?
    FWD generalnie do ciągnięcia przyczepy średnio sie nadaje. Albo tylny napęd, albo 4x4, i ten pierwszy będzie lepszy niż pakowanie sie w to samo co wcześniej, czyli kombi z napędem na przód.

Domyślnie

Zgadza się, przedni napęd totalnie odpada do takich zastosowań. Albo tylna ośka i najwyżej jeszcze doładować bagażnik na zimę, albo 4x4.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

A Opel Frontera? Tego to dużo jest i tanio wychodzi.
    Generalnie przejrzalbym co jest w okolicy i wybrał to w najlepszym stanie ;P

Domyślnie

Zdecydowanie szukałbym Landrovera Freelandera. Turbodiesel 2,0 l w samochodach produkowanych w latach 2000-2006 to silnik BMW.

Awatar Lago
    Auto
    Honda Accord CB3

Domyślnie

Dobra, oglądałem dzisiaj stare bmw 520 i e34 touring (150km), bo miałem niedaleko . Wybrałem się po prostu z ciekawości. Samochód wyceniony na 1000 euro(!!!)...przebieg 272tys, nowy tüv zrobiony w listopadzie, auto serwisowane tylko w bmw, z 2 reki, r.1996. Zaraz po skontaktowaniu się z właścicielem, pojechałem zobaczyć ten wóz i powiem jakie były pierwsze wrażenia: Silnik (zimny) chodził jak żyletka już po pierwszym odpaleniu(gdybym nie wiedział ze ma taki przebieg, pomyślałbym ze ma z 50k), lakier i blacha w bardzo dobrym stanie(garażowany) tylko kilka rysek, trzy (niezauważalne) miejsca rdzy 2 przy drzwiach i 1 odprysk na masce, silnik czysty(pewnie był myty), podwozie czyste, profil opon dobry, olej czysty, sprzęgło dobre. Wewnątrz "mucha nie siada", bardzo zadbany(nowe fotele + kierownica z wersji M). Obecny właściciel przejechał nim zaledwie 500 km, ponoć pierwszy posiadacz był jakimś dziadkiem na emeryturze i bardzo o niego dbał. Po tych wrażeniach i rozmowie ze sprzedawca, wziąłem go w ciemno nawet bez jazdy próbnej xD. Jutro go odbieram, zobaczymy jak się będzie spisywał. Zdjęcia dodam wkrótce.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów