Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Jakie auto do 25 tys ?

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Średnie, nie wiem jak teraz ale jeszcze w tamtym roku to było bardzo mało zamienników do tego modelu i serwis wychodził drożej niż Cruze, Focus czy Megane
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Auto
    Astra II

Domyślnie

Warto jeszcze wspomnieć, że pierwsze Cee'dy i i30 miały problemy z łuszczącym lakierem. Wada fabryczna, wiele samochodów było ponownie lakierowanych w ASO na gwarancji.
    Cee'd z pierwszego linku ma podstawowy kolor, kojarzy się z firmówką. Warto zapytać i na pewno lepiej szukać auta od prywatnej osoby.

Domyślnie

Uwaga na skrzynie M32 w Bravo. Łuszczyły się czerwone Kijanki, reszta w normie. A jeśli nawet były jakieś poprawki, to nie ma się czego obawiać.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Domyślnie

Sprawdziłem tą Kijankę na historiapojazdu i samochód był zarejestrowany na firmę. Na jednym ze zdjęć widać kratkę. Przebieg ma raczej rzeczywisty (w czerwcu 2014 miał 149k). Niestety samochód nie jest sprawny, ponieważ wysiadł czujnik od wtrysków( tak przynajmniej mówił sprzedawca, niby sam dokładnie nie wiedział). Nie wiedzą nawet kiedy to naprawią bo części nie mają. Ciężko coś znaleźć coś sensownego w okolicy. Muszę znaleźć coś w miarę szybko bo mój stary samochód coraz częściej się psuje.
    Fiata bravo też brałem pod uwagę. A co do Renault z silnikiem 1.5 dci to czytałem że to jedne z najgorszych silników. Czy to prawda nie wiem.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

DCi z okresu Megane II i Clio II faktycznie padały, ale te nowej generacji już nie sprawiają takich problemów aczkolwiek udokumentowana historia to mus. Plus z tego taki ze jest dosc duzo aut krajowych. Osobiście z tych wszystkich poszukalbym i30 po fl z benzyną 1.6 125, szybko dobrej używki nie kupisz chociaż czasem się udaje więc licz się z tym że coś za coś. Albo poświęcenie większej ilości czasu i satysfakcja z zakupu albo przyspieszenie wszystkiego w czasie kosztem czegoś.

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Średnie, nie wiem jak teraz ale jeszcze w tamtym roku to było bardzo mało zamienników do tego modelu i serwis wychodził drożej niż Cruze, Focus czy Megane
    A skąd wiesz? Bo części do Bravo w znacznej większości pokrywają się z tymi do Stilo 5d (szczególnie jak silniki są te same - np 1.4 95/90KM) i z elementami eksploatacyjnymi nie ma problemu - na przykładzie Stilo. Nawet układ wydechowy to plug & play.

Nie chcę być trollem, ale jak Grey nie krzyczy, że Fiat to badziewie, a tylko, że ciasny w środku to oznacza, że tak naprawdę ten samochód jest bardzo dobry. Ale pozostałe propozycje również, więc to chyba kwestia egzemplarza. Ja bym szukał Bravo, ale to osobisty gust.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Wiem bo siedzialem sporo w kompaktach i kolega tez jezdzi Bravo co prawda diesel 1.6 MJet i w benzynach może być taniej ale ogolnie nie jest to najtańsze auto pod tym wzgledem w przeciwieństwie do ceny zakupu chyba ze cos pod tym wzgledem sie zmienilo. A Bravo jest fajne i solidne jak na ten segment nadal mi się podoba, ale max dla pary ewentualnie małżeństwa z malym dzieciakiem ktory juz wozka nie potrzebuje

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

1,5 dCi dzięki złej opinii kupisz dużo taniej niż większość diesli konkurencji. Pali mało. Z FAPem nie ma problemów. Za 25 tys. kupisz coś relatywnie świeżego. Właśnie dzięki takiej a nie innej opinii. A z tymi panewkami to jest tak, że kiedyś faktycznie tak było. Producent trochę popoprawiał tu i ówdzie i w późniejszych generacjach problem był marginalny. Największym winowajcą jest zbyt rzadka wymiana oleju.
    Może się okazać, że znajdziesz Meganke z 1,9 dCi. Te 130 konne motory to tez nie jest to samo co 1,9 dCi z Laguny II
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    Astra II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Łuszczyły się czerwone Kijanki, reszta w normie. A jeśli nawet były jakieś poprawki, to nie ma się czego obawiać.
    Kolega miał czarne i30, jak wspominałem auto lakierowane w ramach gwarancji w ASO, gratisowo wpadła instalacja LPG

Szkoda olo, że musisz śpieszyć się z zakupem. Czas to nie najlepszy doradca. IMO Cee'd i i30 to dobre propozycje, wspomniane Bravo czy Cruze. To popularne modele sprzedawane w Polsce, warto się skupić na pewnej historii, od prywatnego właściciela.

Domyślnie

Jestem w stanie się jeszcze jakiś czas wstrzymać może z 1-2 miesiące. Zastanawiam się gdzie szukać głównie ogłoszeń. Na razie szukam na otomoto, allegro, moto.gratka i jak idę miastem to oglądam auta czy czasem ktoś nie chce sprzedać.

Uprawnienia umieszczania postów