Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [Newsy] 24h Le Mans 2015

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie [Newsy] 24h Le Mans 2015

Niezwykle dobra wiadomość dotarła do nas z zespołu Kuby Giermaziaka – polski kierowca wystartuje w wyścigu 24h Le Mans za kierownicą Ferrari 458 Italia GT2, będąc tym samym pierwszym od 80 lat reprezentantem naszego kraju podczas tej prestiżowej imprezy.

Kliknij, aby zobaczyć artykuł i galerię zdjęć:

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

25-minutowy filmik o Le Mans stworzony przez Porsche i Michelin. Polecam, warto się nastroić bo już w tym tygodniu rozpoczyna się 83 edycja Le Mans:

Oficjalna strona:
    http://www.24h-lemans.com/live/en/

Tymczasem dzisiaj zespół Aston Martin Racing zaprezentował Vantage GTE na 24h Le Mans stworzony przez artyste Toblas Rehberger. Znany jest ze swojej sztuki abstrakcyjnej i efektów optycznych, które zniekształcają percepcję. Artyście chodzi o to żeby samochód w pozycji statycznej dawał wrażenie złudzenia ruchu i prędkości.

(c) Aston Martin

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Lista samochodów jakie będą startować w tegorocznym Le Mans oraz oczywiście wspólne zdjęcie wszystkich kierowców:

(c) Le Mans-facebook, jalopnik

Jeśli ktoś wczoraj obejrzał odcinek "24 minuty" na Eurosporcie to wie, że nastąpiły zmiany na zakrętach Porsche Curves. Mianowicie przy tych najgorszych odcinkach wyasfaltowano pobocze. Zrobiono to na prośbe kierowców aby zwiększyć ich bezpieczeństwo. Podobno organizatorzy nie byli skłonni aby się na to zgodzić.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Wczoraj w kwalifikacjach Porsche pobiło rekord toru jeśli chodzi o czas w kwalifikacjach. Mianowicie 3:16.887.
    Chodzi o Porsche 919 Hybrid z numerem 18, które prowadzą Romain Dumas, Neel Jani i Marc Lieb. Pobili poprzedni czas w wykonaniu Stephane Sarrazin z Peugeota w 2008r. Niewiele gorzej poszło inne zespołowi Porsche, które prowadzą Webber, Hartley, Bernhard.
    Komentatorzy nie mogli się nadziwić.

http://www.marca.com/2015/06/10/moto...433973504.html

Dzisiaj II i III etap kwalifikacji. Zapraszam do oglądania!

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

obrazy na żywo z wnetrzy porsche

http://www.porsche.com/usa/eventsand...ivestreaming/#

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie 24h Le Mans 2015 - Porsche przełamuje hegemonię Audi! | NEWS

"24 godziny, podczas których żaden fan motorsportu nie mruży oka, dobiegły końca. Wyścigowi w Le Mans w ostatnich latach przypięto łatkę emocjonującej rywalizacji, w której na końcu i tak wygrywają Niemcy. Tak było i w tym roku, ale tym razem to nie Audi sięgnęło po laur zwycięstwa, lecz zespół Porsche, który zgarnął dwie pierwsze pozycje."

Kliknij, aby zobaczyć artykuł i galerię zdjęć:

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Naprawdę ten rok zostanie zapamiętany jako jeden z tych najbardziej emocjonujących. Częste przetasowania w LMP1, dużo kraks, no i pierwszy raz wystartował Polak. Z drugiej strony zbyt często wypuszczano SC, a wcześniej stracono część kwalifikacji oraz treningów. Wszystko to przez przesadną ostrożność sędziów i długie naprawianie barierek. Nissan chyba nie przemyślał projektu swojego auta, porażka na całej linii.
    Ogólnie jednak już się nie mogę doczekać przyszłego roku, dołączy Ford, Toyota przyjdzie z nową technologią. Będzie się działo.

Awatar Robert Pietryka
    where the sound of exploding petrol comes from
    Auto
    Italian (one's a small hoon, the other's wonderfully weird)

Domyślnie

Mam podobne odczucie. Wyścig był dobry, trzymał napięcie i przede wszystkim nie padało co zawsze uważam za ogromny plus. Z drugiej strony sporo rzeczy mu nie służyło, za dużo samochodów się roztrzaskało i w końcu została w zasadzie sama Corvetta. Generalnie mało różnorodny był ten rok, Porsche, Ferrari i Aston. Posucha jak na mój gust. Brakuje mi Spykerów, Panozów, Morganów, Saleenów, Lamborghini. Póki co najlepsze wyścigi, które widziałem na żywo to te z 2006 i 2008 roku.

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Wyścig ciekawy i emocjonujący. Gdyby audi nie uszkodziło bariery przez wyprzedzanie na piątego a w tym czasie nie byo by SC na torze to pobito by rekord dystansu wyścigu. kilka rzeczy mi się mocno nie podobało jak odjechanie pierwszej piątki przed startem od reszty stawki czy szturchnięcie miedzy porsche a audi pod żółtą flaga by audi mogło mieć 1 okrążenie mniejszą stratę. Wielka szkoda prowadzącego w GTam Astona #98 który rozbił się 45min przed końcem. W LMP2 która mocno kibicowałem Strakka Racing i szkoda że w taki sposób odpadli z wyścigu.
    Szakal Kuba Giermaziak jest pierwszym polakiem który ukończył Le Mans ale czy pierwszym który startował tego nie byłbym taki pewien. Hrabia Stanisław Czajkowski w 1932 i 33 wystawiał team Comte Stanislaus Czaykowski w którym sam się ścigał. W obu startach nie dojechał do mety ale we wszystkich źródłach znajduję że team był polski i miał polskiego kierowce
    Robert dodałbym jeszcze 1999 i 2011 od siebie

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Nie wiem skąd masz te informacje odnośnie Harbiego Czajkowskiego (mówisz we wszystkich żródłach), ale kieruje się tym co mówili komentatorzy Eurosportu (Grzegorz Gac, Wojtek Jakóbczyk). Podobno Hrabia miał jedynie pochodzenie polskie, ale jego zespół występował pod banderą francuską. Jednak nie jestem w stanie tego potwierdzić, ale komentatorzy mówili to z przekonaniem. Dlatego zakładam, że Kuba Giermaziak jest pierwszym polskim kierowcą, przynajmniej oficjalnie występujący jako Polak, a nie z innym obywatelstwem.
    Jaka by nie była prawda cieszy świetny występ Polaka.

Uprawnienia umieszczania postów