Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: 2015 Ford Galaxy

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie 2015 Ford Galaxy

Dzisiaj Ford ujawnił nową generacje Galaxy. Do sprzedaży wejdzie latem tego roku.
    Przód jest identyczny z tym jaki jest w nowym S-Max. Nowa generacja wyposażona jest w unikalny trzeci rząd siedzeń, który może być podniesiony z podłogi "za naciśnięciem guzika". Ford twierdzi, że jest z tym rozwiązaniem pierwszy w segmencie MPV. Ponadto drugi i trzeci rząd siedzeń można złożyć naciskając przycisk umieszczony na konsoli środkowej. Kolejna nowość to zastąpienie starych, tradycyjnych zegarów 10-calowym wyświetlaczem, który można konfigurować.
    Płaska przestrzeń bagażowa została wzmocniona dzięki dodatkowym 20 litrom pojemności znajdującymi się pod podłogą bagażnika. Nie zapomniano również o licznych schowkach, które mają być większe niż dotychczas.
    Galaxy oparty jest o platforme C/D, na której powstało m.in. nowe Mondeo. Posiada samopoziomujące się tylne zawieszenie, a kierowca można wybrać spośród trzech trybów jazdy: Comfort, Sport i Normal. Wyposażony jest w elektroniczny układ kierowniczy oraz system multimedialny SYNC 2 z programem MyKey.
    Zasilany może być z 2-litrowym turbodieslem TDCi BiTurbo rozwijający 210 KM i 450 Nm. Oferowane będą również niższe wersje z pojedyncza turbosprężarką: 120, 150 i 180 KM. Jeśli chodzi o benzyne. Do wyboru będą dwa silniki: 1.5 -litrowy EcoBoost generujący 160 KM oraz 2-litrowy EcoBoost mający 240 KM.
    Cała gama silników spełnia normy Euro6, a jak twierdzi producent powinno się również obniżyć zużycie paliwa oraz emisja CO2 w całym zakresie.
    Mimo, że S-Max będzie dostępny w wersji Vignale to prawdopodobnie Galaxy się tego nie doczeka. Powodem jest większa sprzedaż flotowa tego minivana niż sprzedaż prywatna.
    Ceny nowego Galaxy poznamy gdy będzie bliżej uruchomienia sprzedaży tego modelu.

(c) autocar

- - - Aktualizacja - - - -

(c) carscoops
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 02-04-2015 o 12:43

Auto
    Skoda Fabia I

Domyślnie

Całość wyszła fajnie, wnętrze również, tylko te tylne lampy psują wrażenie

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Bardzo udany projekt, tak jak obecna generacja. Jakbym miał trójkę lub więcej dzieci i psa - jeździłbym. Przyciemnić szyby, okno dachowe - idealne auto na wakacje w trasie.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Domyślnie

Galeria na NCS:
    http://www.netcarshow.com/ford/2016-galaxy/

Moim zdaniem... słabo. Te ogromne powierzchnie szklane są nieproporcjonalne do powierzchni blachy - wygląda jak S-MAX z wodogłowiem, co idealnie widać na tym zdjęciu:
    http://www.netcarshow.com/ford/2016-...llpaper_01.htm

Poprzednia generacja jakoś bardziej do mnie przemawia:
    http://www.netcarshow.com/ford/2011-...llpaper_04.htm

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Gdyby mocniej zarysowali nadkola to byłoby znacznie lepiej. Dodatkowo efekt spłaszczenia boków auta potęguje kolor prezentowanego egzemplarza.
    Ale, gdyby mocniej zarysowali nadkola to wyglądałbym jak zliftingowany poprzednik

Domyślnie

Wnętrze mi zupełnie nie podchodzi, już w nowym Mondeo jest dla mnie za dużo tego czarnego plastiku na konsoli środkowej, a tu jest jeszcze gorzej. Z zewnątrz źle nie jest, ale poprzednik miał przyjemniejsze linie Żeby chociaż był naprawdę spory w środku, bo gdy Renault odeszło od koncepcji Espace'a, to marny jest wybór wśród wygodnych, w pełni 7 osobowych vanów, do których za fotelami zmieści się coś więcej niż 2 reklamówki.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Wizualnie nie ma startu do nowego Carnivala i Espace, straszna bieda stylistyczna i znowu ta rybia paszcza.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Ja jakoś nie mogę się przyzwyczaić do nowego S-maxa i Galaxy.. Może na żywo zrobią lepsze wrażenie, bo jak na razie to poprzednicy podobają mi się bardziej
    Pozdrawiam,
    Paweł

Domyślnie

Do nowego Carnivala żaden euopejski van nie ma startu, ale wydaje mi się że niestety to model czysto na rynek amerykański i nie będzie oferowany w Europie.. Fajnie jakby odpalili import jak Mazda z CX-9

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Moim zdaniem... słabo. Te ogromne powierzchnie szklane są nieproporcjonalne do powierzchni blachy - wygląda jak S-MAX z wodogłowiem, co idealnie widać na tym zdjęciu:
    http://www.netcarshow.com/ford/2016-...llpaper_01.htm

Poprzednia generacja jakoś bardziej do mnie przemawia:
    http://www.netcarshow.com/ford/2011-...llpaper_04.htm
    Róznica polega na przeciemnianej szybie. W nowej generacji pokazali szyby takie jakie są. W starej ukryli ich wielkość przez przyciemnienie.

Wg mnie auta są bardzo do siebie podobne. I w sumie bardziej mi się podobają niż S-Maxy. Typowy, rodzinny Van.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Uprawnienia umieszczania postów