Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Król Dróg

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

wersja zimowa: KLIK

Domyślnie

Niezły pomysł z czarnymi felgami, dobrze się z progiem komponują

Domyślnie

Świetny jest ! Felgi ładnie pasują do lakieru.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

dzięki, faktycznie na tych felgach wygląda nieźle, nie wiem czy nie lepiej niż na srebrnych seryjnych.
    może ktoś mi ogarnąć focie na srebrnych kołach i przerobić na czarne?
    lekkim minusem jest bieżnik opon - kostkowy lekko i mocno agresywny. Te opony (Dunlop Grandtrek SJ6) są świetne na śniegu - identyczne miałem w Vitarze (no prawie - rozmiar inny ), ale na suchym / mokrym są*głośne.
    A niestety jest to JEDYNA opona zimowa w tym rozmiarze. Co ciekawe, wg tych cudownych "lodówkowych" etykiet poziom hałasu jest taki sam, jaki mam na oponach letnich. A zdecydowanie nie jest taki sam.

poza tym... pierwsze 10'000 km przejechane.
    spalanie średnie: praktycznie równe 15 l / 100 km.
    wczoraj zrobiłem dwa testy, z racji przejażdżki po obszarach nie-miejskich.
    70 km poza miastem, drogi podmiejskie, kilkanaście miejscowości, jazda przepisowa (60-100 km/h), spokojnie i płynnie trochę z racji braku pośpiechu a trochę z uwagi na tereny wokół dróg - lasy ze zwierzakami typu dziki, sarny, łosie (miałem w tamtych rejonach już kilka ładnych hamowań z tego powodu). Wynik: 11,8 l/100 km.
    Drugi test to toczenie się*od stacji benzynowej w zabudowanych ale bez świateł, sznurek aut, prędkość 50-55 km/h, płynnie, kilka skrętów. Tu wyszło 10,5 l/100 km.
    Z obserwacji wynika, że poniżej magicznej 10-tki można zejść jadąc w zakresie 80-100 bez zwalniania co chwila.
    To tak w ramach ciekawostki.

W kwestii ogólnych wrażeń, to tak, nadal jestem zadowolony z wyboru, auto jest na prawdę wygodne i świetne w trasę. Do tego stopnia, że Żona nie zauważyła wzrostu prędkości ze 140 do 180 km/h. Hałas praktycznie bez zmian, stabilność również. Przy 140 silnik ma raptem 2200 obrotów. Przy 180 nie zwróciłem uwagi, ale poniżej 3000.
    Irytuje lekko skrzynia automatyczna - mimo, że silnik ma potężny moment obrotowy praktycznie od obrotów biegu jałowego to pod lekką górkę potrafi zredukować o dwa biegi mimo jazdy na tempomacie (np. podjazd pod wzniesienie na warszawskiej trasie siekierkowskiej przy 90 km/h). Nie do końca rozumiem algorytm sterowania - raz redukuje a raz nie. I nie wiem dlaczego jak redukuje to od razu na 4 a nie na 5 bieg - czuć wtedy lekkie szarpnięcie i robi się*głośno: obroty skaczą z 1300-1400 obrotów na 3000.
    Nie wiem czy pisałem o reflektorach: są świetne. Mijania już wystarczają do normalnej jazdy w nocy, natomiast drogowe są hybrydowe w pewnym sensie. Wiadomo - ksenon również na długich. Natomiast jest obok soczewki dodatkowa lampa halogenowa która włącza się równolegle i działa jak reflektor dalekosiężny. Całość działa świetnie i doskonale się*uzupełnia.

chyba tyle na szybko, za 90 tysięcy będzie można napisać, że silnik się dotarł :P

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Felgi zacne, natomiast zachodzi pytanie jaki sens mają opony zimowe przy obecnym klimacie..? Ja wymieniłem tydzień temu, czego do dziś dnia żałuję. Spalanie nie do uwierzenia. Tak jak kiedyś wspominałem, nasza firmówka pali w trasie 18 l gnoju przy normalnej jeździe.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

z zimówkami mam podobnie... zmieniłem już ze 2 tygodnie temu i aż szkoda :/
    opony zimowe w tak ciężkim aucie mają sens - to są 3 tony żelastwa które - jak spadnie śnieg - trzeba jakoś zatrzymać.
    w kwestii spalania: chcesz linka do motostat? konto zostawiłem specjalnie dla toyoty, nie chce mi się notować reszty.
    mi diesel palił okolice 12 albo 13 litrów, ale już był po lifcie (wy macie chyba przedliftowe auto) - może to jest ta różnica?

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Może, ale myślę, że większy wpływ na spalanie ma podniesienie mocy silnika
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Domyślnie

Agent, pewnie mają po prostu dobrze deptane i korzystają z dodatkowej mocy, jeżeli zachowałyby styl jazdy to dobrze wykonany tuning elektroniczny nie powinien podnieść spalania, wręcz przeciwnie.

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Do tego stopnia, że Żona nie zauważyła wzrostu prędkości ze 140 do 180 km/h. Hałas praktycznie bez zmian, stabilność również. Przy 140 silnik ma raptem 2200 obrotów. Przy 180 nie zwróciłem uwagi, ale poniżej 3000.
    Ciotkę Helgę na Święta odwiedzałeś ? Naprawdę przyjemnie ma to rozwiązane, V8 musi przyjemnie, ale i komfortowo mruczeć. Jak wygląda spalanie przy takich 'niemieckich' prędkościach ? No i jak mocno różni się od tych ~11L gdy w trasie przyspieszasz, wyprzedzasz, jedziesz powiedzmy te 120-140?

Nie wiem czy pisałem o reflektorach: są świetne. Mijania już wystarczają do normalnej jazdy w nocy, natomiast drogowe są hybrydowe w pewnym sensie. Wiadomo - ksenon również na długich. Natomiast jest obok soczewki dodatkowa lampa halogenowa która włącza się równolegle i działa jak reflektor dalekosiężny. Całość działa świetnie i doskonale się*uzupełnia.
    Czyli chyba podobne rozwiązanie jak m.in. w Mondeo IV, soczewka przechodzi w długie światło i dodatkowo doświetla H7. Możesz kiedyś machnąć fotę jak to świeci

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Fabryczny powerbox (z 272 na 318 KM) do V8-mek dziala tylko w trybie POWER, moze ta firmowka Agenta ma dolozone troche wiecej mocy i stad to spalanie. Zreszta byl test V8-mki ma aG - sprawdzilem, przedliftowa. Srednie z testu 13.3 l / 100 km napisane.

Doslownie kawalek wyremontowanej drogi... Nie bylismy jeszcze w dluzszej trasie na ktorej daloby sie zaobserwowac spalanie na autostradzie. Wg szacunkow okolice 14-15 przy 140-150.
    Krajowka okolo 100-120 z wyprzedzaniem "hurtowym" (czyli nie 5 ciezarowek jedna po drugiej tylko 5 na raz, tak, wiem ze nie wolno ) to okolice 12-13 litrow ale tez mierzone na krotkim kawalku.
    O spalaniu w trasie najwczesniej napisze w okolicach wakacji - wstepnie wtedy planujemy jakis wypad ale tez nie za daleko.

To sprawdzilem w sobote. Po slupkach liczac: okolo 500-700 m zasiegu i pokrycia drogi, odblaski na kolejnych 12 albo 14 slupkach widoczne -liczone na szybko bo sie nie zatrzymywalem

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Przy 180 nie zwróciłem uwagi, ale poniżej 3000.
    Dla porównania S-Max ma 3,5k rpm (2.0EB) przy 180, a A4 2,5k rpm (3.0TDI)

Nie wiem czy pisałem o reflektorach: są świetne. Mijania już wystarczają do normalnej jazdy w nocy, natomiast drogowe są hybrydowe w pewnym sensie.
    Światła też są dobre dlatego, że masz wyżej niż w innych autach. Zauważyłem to właśnie w S-Maxie (w porównaniu np. z Audi A4/3er), a co dopiero w takiej Toyocie.

Uprawnienia umieszczania postów