Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Król Dróg

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Reflektory mam na takiej wysokości, że niższym sedanom świecą po lusterkach - stojąc w korku za innym autem przerzucam na postojowe - w snopie światła są całe zewnętrzne lusterka. Przykładowo w 3er nowym.
    I zgadzam sie - im wyzej reflektor tym lepiej to wyglada ale tylko z perspektywy mojej. Pare razy mi mrugali jak jechalem na mijania - zawsze na chwile mrugnalem dlugimi i zawsze machali.
    Na kretej drodze w nocy na pewno nie jest to mile jechac na przeciwko tak wysokiego auta.

Domyślnie

Jednak pojemność robi swoje, malutkie ma te wzrosty spalania przy dynamicznej jeździe.

To, że światła czym wyżej tym lepiej to fakt niezaprzeczalny Stojąc w korku, jadąc blisko za samochodem rzeczywiście może razić po lusterkach i w takiej sytuacji w dostawczym po prostu obniżam strumień światła. Ale pomimo że na pusto jeżdżę na pełnej wysokości i widoczność jest wtedy znakomita, to z naprzeciwka nigdy mi nie mrugają, może dlatego że lewa strona wyraźnie niżej świeci. Może po prostu domyślnie są za wysoko ustawione światła w Toyocie

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

tak lekko odkopię, nie ma co pisać (jak to przy japońskich autach, które są po prostu nudne i się nie psują).
    jedna rzecz ostatnio "wyszła".
    otóż auto na dłuższą metę jest... cztero-osobowe!
    środkowe miejsce z tyłu jest hmmm... wąskie.
    nie mam dobrego zdjęcia, na tym widać proporcje: KLIK
    wyszło jak zwykle "w praniu" - w sobotę jechaliśmy we trójkę z teściami dodatkowo, teściowie potężni i na środkowym miejscu było niewygodnie. ot taka wizja projektantów: 4 osoby mają lux warunki, piąta cierpi.
    mozna to było zapewne lepiej rozwiązać, bo jak wiadomo w tym aucie akurat szerokości nie brakuje - mimo fotelika i zacnej postury zarówno teścia jak i teściowej.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

A to coś dziwnego? W 90% pięcioosobowych samochodów środkowe miejsce jest węższe niż dwa pozostałe.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Ale tu jest jakies 50% roznicy co przy szerokosci 2 metrow jest co najmniej dziwne

Domyślnie

Nie ma co porównywać takiego Landka do osobówek, inne wymiary, szerokość. Dziwi mnie, że nawet taka bestia nie oferuje wystarczającej szerokości 3 osobom na kanapie. Czyżby naprawdę zostawały tylko auta pokroju Vivaro, Multivan lub Viano do zapewnienia odpowiedniego komfortu dla trzech rosłych osób na szerokość? Nie wiem jak jest w autach pokroju Espace(no, stary Espace..), Galaxy, Sharan - nie testowałem w takich warunkach. Porównywał ktoś może takie wielkie terenówki i duże, ale jeszcze osobowe vany?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Pare osob ma na forum S-Maxy. Mozemy zrobic male porownanie. Zmierzcie miarka przy zamknietych drzwiach na wysokosci posladkow szerokosc wnetrza auta a nastepnie szerokosc kazdego siedziska - wedle profilowania kanapy.

Domyślnie

Dla porównania mogę zbadać w Vivaro, chyba wygram

Auto
    służbowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    nie mam dobrego zdjęcia, na tym widać proporcje: KLIK
    brak miejsca brakiem ale ja tu widzę odstającą pionową osłonę przy "krawędzi" pod tylnym siedziskiem - coś się jednak psuje w tych japońcach.
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Ale tu jest jakies 50% roznicy co przy szerokosci 2 metrow jest co najmniej dziwne
    Bo pewnie cały LC jest po prostu przeskalowany względem mniejszych samochodów. Ot, rozciągnęli go do 120% rozmiaru zwykłego auta, wliczając wnętrze.
    Chyba, że te pełnowymiarowe miejsca nie są jakoś szczególnie szersze/większe niż w mniejszych autach. Może drzwi są bardzo grube?

Uprawnienia umieszczania postów