Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: żwawy i komfortowy, "pierwszy" samochód do ok 15 tys

Domyślnie żwawy i komfortowy, "pierwszy" samochód do ok 15 tys

Kontekst:

- 27 lat
    - prawko od 8 lat, ale prawie w ogóle nie jeździłem przez ten czas (w sumie pewnie koło tysiąca kilometrów) - > można powiedzieć więc, że będzie to mój pierwszy samochód
    - jeżdziłem do tej pory fiatem 125 p (:E), fiatem punto, fiatem pandą oraz dacią logan
    - nie znam się na samochodach, naprawach (choć po zakupie pewnie będzie trzeba się nieco podszkolić) itd. , zresztą ze względu na mieszkanie w bloku + garaż podziemny specjalnie dużo i tak sam pewnie nie byłbym w stanie przy samochodzie zrobić
    - myślę, że będę wyjeżdżał około 5 tysięcy kilometrów rocznie
    - jeździł będę głównie w weekend po Warszawie (z racji na weekend ulice raczej puste) oraz średnie (?) dystanse (ok. 60 km)

Budżet: powiedzmy do około 15 tysięcy złotych

Moje oczekiwania:

- "średniej" wielkości
    - "żwawy"
    - komfortowy, w miarę wysoka jakość wnętrza, dużo miejsca z przodu dla kierowcy (pasażerów z tyłu będę woził raczej rzadko), mile widziana skórzana tapicerka
    - hatchback, coupe bądź sedan
    - może być wersja 3-drzwiowa
    - powinien się przyzwoicie prezentować
    - możliwie jak najbardziej bezawaryjny, szczególnie z racji tego, że sam (prawie) nic przy nim nie będę w stanie zrobić

- niskie spalanie ze względu na ilość potencjalnie przejeżdżanych kilometrów nie jest priorytetem

Oczywiście rozumiem, że kwota nie powala, więc ideału nie kupię.

Moje wstępne typy:

- audi a3 < a4 = TT
    - hyundai coupe (od 2002 wzwyż)
    - mitsubishi eclipse
    - honda civic VII
    - fiat stilo/stilo abarth (jako budżetowa alternatywa do dorwania za ok 10 tysięcy)

albo z nieco większych:

- toyota avensis (choć tutaj widzę, że do wersji II musiałbym zwiększyć nieco budżet)
    - audi a6
    - nissan maxima (rocznik 2000+)

Tak, wiem pomieszałem samochody z różnych kategorii Z wyglądu z zewnątrz najbardziej mi się podobają samochody z lekko sportową linią, dlatego też obecność hyundaia coupe i mitsubishi eclipse, nie wiem natomiast jak z ich awaryjnością, no i czy nadają się dla poczatkującego kierowcy.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Jeżeli to pytanie jest na poważnie, o czym piszę z racji rozstrzału w typach .. i nie masz wrażenia, że stylistyka TT jest lekkim obciachem (np. ja takie wrażenie mam) to z miernikiem lakieru szukaj TT tki z 1.8T, będzie Pan zadowolony

Domyślnie

Widzę, żę Panowie na górze chcą się popisać poczuciem humoru Diesla nie potrzebuję.

Co do stylistyki TT, to właśnie mam takie nieco mieszane uczucia. Z tych 3 audi podanych przeze mnie pod względem wyglądu najbardzie mi pasuje A4.

Rozstrzał w typach jest, ponieważ nie mam doświadczenia jako kierowca i nie mam zbytnio rozeznania jak się którym autem, i którym segmentem jeździ (jako kierowca). Większość swojego życia podróżowałem do tej pory komunikacją zbiorową.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

oj nie można wszystkiego na poważnie brać.
    jak Cie wyglad nie odstrasza dopisz do swojej listy megane 1.6. za ta kase bedzie relatywnie mlode.
    a co do tego kto na górze a kto na dole to wszystko zalezy od preferencji...

oczywiście preferencji ustawienia forum - ja mam ustawione, że Ty jesteś na dole

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

Zauważyłem (spostrzegawczy jestem, czytam miedzy wierszami), ze niektórzy się jaj objedli i sobie tutaj dworują!

Postanowiłem Tobie pomóc, moje dwie propozycje w sumie zamykają temat (na pewno odnośnie coupe) ponieważ nie ma lepszych aut tego typu za taką kasę.

http://otomoto.pl/toyota-celica-jak-...C36507946.html
    http://otomoto.pl/toyota-celica-zsal...C34065910.html

http://otomoto.pl/honda-accord-C34313636.html

Oczywiście inni mogą Ciebie nęcić jakimś autami z innymi znaczkami, ale te dwa wyżej przedstawione konkurencje w tej kategorii nie mają.

Z góry mówię, ze nie ma za co, lubię pomagać - to mój taki franciszkański charakter.

Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez POLYGON1 ; 07-04-2015 o 09:31

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hulk_14 Zobacz posta
    Widzę, żę Panowie na górze chcą się popisać poczuciem humoru Diesla nie potrzebuję.
    Panami sie nie ma co przejmowac, obaj najwyrazniej traca zmysly od aut w kolorach szalowego bordowego rodem z PRL owskich zaslon czy mebloscianek

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Kedirak racja - kolorystyki aut z micrusem mamy takie same

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    Jeżeli to pytanie jest na poważnie, o czym piszę z racji rozstrzału w typach .. i nie masz wrażenia, że stylistyka TT jest lekkim obciachem (np. ja takie wrażenie mam) to z miernikiem lakieru szukaj TT tki z 1.8T, będzie Pan zadowolony
    No wlasnie-jeśli na poważnie to pytanie to TTka z komfortem ma niewiele wspólnego.
    Biorąc pod uwagę niewielkie przebiegi można by sie pokusić o coś mniej typowego,a fajnego. Np Lancia Kappa. Te auta kosztują poniżej 15 tys, a za zaoszczędzoną kase można sobie doprowadzić do fajnego stanu.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Z jakim silnikiem ta kappe proponujesz ?

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

Kappa z każdą benzyną jest git!

Uprawnienia umieszczania postów