Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 94

Wątek: Zostawcie diesla w spokoju!

Awatar patinito
    Auto
    Fiat 500, Megane III

Domyślnie

Unia dociska. Możliwe, że filtry cząstek stałych będą konieczne także w benzynach z bezpośrednim wtryskiem http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17805203.html

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    To dobry pomysł, niestety nie zostanie zrealizowany :-(
    Dla mnie - przynajmniej w przypadku Warszawy mam nadzieję, że tak się nie stanie. Aby tego typu rozwiązanie mogło się przyjąć potrzeba projektować pod nie miasto praktycznie od samego początku. Stworzyć wokół centrum pojemne parkingi, swojego rodzaju obwodnice, pętle autobusowe aby ludzie mogli przesiadać się w komunikację. Biorąc za przykład Warszawę to nie wyobrażam sobie, aby coś takiego powstało bez paraliżu np. gęsto już zabudowanego Mokotowa, gdzie już teraz znalezienie miejsca do parkowania graniczy z cudem, a gdyby zabronić samochodom dalszej jazdy moglibyśmy mówić tam o prawdziwym armagedonie komunikacyjnym A Ty widzisz jakieś rozwiązanie blokujące wjazd do centrów miast w Polsce i nie powodujące poważnych utrudnień na obrzeżach strefy bez samochodów?
    http://autoblog24.pl - mój blog moto

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ludzie zameldowani w mieście mogli by wjeżdżać, ograniczenia tylko dla przyjezdnych.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Widzę, że każdą aglomerację można podzielić na strefy bardziej lub mniej restrykcyjne. Mozna nawet i co rok próbować innych zasad aby odnaleźć w końcu te, które się sprawdzają. Jest oczywiste, że wprowadzając ograniczenia to równocześnie nowe parkingi muszą sie pojawiać w pobliżu miejsc pracy. Ich planowanie o ile na pewno nie jest zadaniem trywialnym to jest zadaniem osób, którym się za to płaci..

Ale w sumie to wątek miał być .. o dieslu i zostawieniu go w spokoju ? Takiego bez DPF to Najlepiej w garażu w spokoju zostawić :P
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 25-04-2015 o 16:34

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Projekt ekosfery sie szykuje, powolutku do celu .. tak trzymac wladzo, ciemiez i ograniczaj :-)

Domyślnie

Ale oddychać czystym powietrzem to każdy by chciał

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

sorry ale nie zrozumiales, ja sie z tego CIESZE :-)

Auto
    -

Domyślnie

Panie Damianie, z niecierpliwością czekam na rzekomo wyższe niż w dieslach, wartości ciśnienia paliwa w benzynach z wtryskiem bezpośrednim :-)

Domyślnie

Spoko. Zapytałem mądrzejszych, którzy mi takie info sprzedali. Zobaczymy. Jak skucha to będą się musieli przyznać do błędu. Ja też :-)

Kedirak, a jak tak to spoko :-)

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Jest juz trochę więcej informacji o projekcie ustawy procedowanym w sejmie:

Zostaną wyznaczone granice obszaru*z ograniczonym ruchem pojazdów. Jak podaje „Rzeczpospolita”,*to* tam pojawi się znak Ekostrefa*a następnie informacja, Auto będzie mogło wjechać*do niej, jeśli spełni klasę*emisji*spalin.

Oznacza*to*na pewno niedogodności*dla kierowców samochodów*z silnikami Diesla. Zarejestrowane między 1997*a 2001*r., znajdą się*w klasie drugiej*i zostaną oznaczone czerwonym kolorem*i klasą drugą. Natomiast trzecia klasa*i żółty kolor zostanie przeznaczony*dla*aut*z silnikami Diesla zarejestrowanymi*w latach 2001*a 2006*r.. Kolejno*w czwartej klasie*i*z zielonym kolorem zostaną przypisane samochody zarejestrowane*po*raz pierwszy*od 2006*do 2010*r.,*a piątej,*a więc najbardziej ekologicznej auta*zarejestrowane*od*2010r.

Wszystkie benzyniaki mają dostać dwie najlepsze kategorie (czwarta i piąta klasa).

Uprawnienia umieszczania postów