Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 94

Wątek: Zostawcie diesla w spokoju!

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Dla mnie to jest o tyle idiotyczne, że ten sam model auta z silnikiem diesla będzie traktowany jako mniej ekologiczny mimo iż spełnią dokładnie ta samą normę.
    Benzyna Euro 4 od diesla Euro 4. Czy teraz juz zalapales do ktorej czesci Twojego posta sie odnioslem ? :-) Mam nadzieje, ze pomoglem.

Moze Ciebie nie obchodzic wycinanie dpf ow, ale przypadkiem to brzydkie i niesprawiedliwe potraktowanie diesli akurat przy okazji niejako bierze te niecne praktyki pod uwage.

Mam nadzieje ze te lub mozliwe podobne mozliwosci prawne wejda w zycie, bo nie chce zyc w zasmierdlym i niezdrowym kraju. Nie mam nic do diesli jako pojazdow ani nie tworze zadnych stereotypow odnosnie ich wlascicieli. Sam molgbym jezdzic dieslem i wowczas doskonale rozumialbym fakt nie wpuszczania mnie do centrum.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Jeśli kryterium ma być tylko data pierwszej rejestracji to jest bez sensu. Lepiej byłoby podczas okresowego przeglądu auta sprawdzać dodatkowo emisję spalin i na tej podstawie wystawiać plakietki. Bo przecież nawet 2 te same auta z tego samego rocznika mogą znacznie się różnić. Jeden będzie mocno kopcil, właśnie może mieć wycięty dpf, zaślepiony egr, czy ogólnie mocno zaniedbany, a drugi w pełni sprawny. Dlaczego oba mają dostać tą samą plakietke? Jak ktoś sie bawi w prowizorki to niech ponosi tego konsekwencje, ale nie że przy okazji obrywa się wszystkim.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Wg tego debilnego pomysłu z naklejkami, auta z dieslem bez dpfa ale rejestrowane w 2010 roku będą bardziej ekologiczne od tych z dpfem rejestrowanych np. w 2009 roku.
    Chcesz dalej dyskutować?

Przecież to się kupy nie trzyma
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Cokolwiek pozwoli wypierniczyc smrodzace pojazdy uzyskuje moje calkowite poparcie. Mam głęboko wszelaka sprawiedliwość, której nigdy rak naprawde nie ma.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Lepiej byłoby podczas okresowego przeglądu auta sprawdzać dodatkowo emisję spalin i na tej podstawie wystawiać plakietki. Bo przecież nawet 2 te same auta z tego samego rocznika mogą znacznie się różnić. Jeden będzie mocno kopcil, właśnie może mieć wycięty dpf, zaślepiony egr, czy ogólnie mocno zaniedbany, a drugi w pełni sprawny. Dlaczego oba mają dostać tą samą plakietke? Jak ktoś sie bawi w prowizorki to niech ponosi tego konsekwencje, ale nie że przy okazji obrywa się wszystkim.
    Badanie techniczne jest po to by wyeliminować auta z wyciętym czymkolwiek. Auto ma mieć wszystko to z czym zostało homologowane. Poza tym na takim badaniu jest badana emisja, m. in. po to by sprawdzić stan techniczny auta. Stan techniczny ma być bez zarzutów. A to, że w Polsce dalej się przepuszcza rzęchy to nie znaczy że należy wymyślać jakieś naklejki.
    Teoretycznie każde auto może się zepsuć tuż po wyjechaniu ze stacji diagnostycznej. Ale tylko teoretycznie moze to dotyczyć emisji spalin.
    Tak czy inaczej benzyniak z 2001 roku ma plakietkę z 5-ką a diesle sprzed 2009 roku kuźwa będą z czwórką. Benzyniaki będą z normą Euro3 a diesle czasami nawet z euro 5.
    Debilizm jakich mało. Naprawdę.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    Cokolwiek pozwoli wypierniczyc smrodzace pojazdy uzyskuje moje calkowite poparcie. Mam głęboko wszelaka sprawiedliwość, której nigdy rak naprawde nie ma.
    Ale nie zrobią tego naklejki.

Benzynowe auto z 2001 roku może być bardziej "smrodzące" niż z dieslem z 2009 roku.

No i tak jak pisałem. Zdecydowanie mniej smrodzący będzie diesel z dpfem z np. 2009 roku niż ten z roku 2010 bez dpfa.
    A jednak moze się tak zdarzyć że tego mniej smrodzacego do centrum nie wpuszczą.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Jak nie wpuszcza choć jednego z nich to będzie sukces. Jezeli obu to podwójny..

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ryjas, przecież sam pisałeś, że mają sprawdzać na badaniu technicznym czy nie wycięty Jak będą sprawdzać to i ten z 2009 jak i 2010 będą miały filtr.

Podejrzewam, że będzie sporo wyjątków: dla służby zdrowia' dla komunikacji zbiorowej...

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Nie będą miały, bo nie każdy samochód rejestrowany z dieslem w 2010 roku miał dpf. Nie wszystkie silniki były w niego wyposażone.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    Jak nie wpuszcza choć jednego z nich to będzie sukces. Jezeli obu to podwójny..
    Tylko że nie wpuszcza tego co trzeba.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Przepisy są dobre (chociaż jeszcze do dopracowania), tak jak Kedirak byłbym bez zastanowienia za, ale...... nie w naszym kraju. Nadal Polska jest słabo rozwinięta komunikacyjnie, gdzie dojazd do wielu miejsc samochodem jest koniecznością. Już nie mówiąc o innych sprawach:
    - komunikacja zastępcza jest słabo rozwinięta (jest wiele miejsc w Polsce, gdzie autobusy docierają rzadko lub w ogóle nie jeźdzą, usuwane są niektóre połączenia kolejowe w ramach oszczędności)
    - przeciętnego Kowalskiego nie stać na kupienie nawet prawie nowego samochodu (nie jeździ przecież starym dieslem bo lubi, a kase ma taką, że zastanawia się jak przeżyć do 1). Z pracą jest ogólnie nienajlepiej, a co dopiero te lepiej płatne. Prowadzenie działalności w naszym kraju jest utrudnione na wszelkie możliwe sposoby.
    - często usuwane są już istniejące parkingi, a nie tworzy się nowych (albo bardzo mało) co powoduje, że nawet na obrzeżach miast nie ma gdzie pozostawić samochodu. Zwracając uwagę na coraz więcej osób zmotoryzowanych.
    - diagności przeważnie są skorumpowani, ich się nie kontroluje. Tymczasem do strefy ekologiczsnej mają być też dopuszczane stare samochody jeśli właściciel udowodni, że nie są trujące. Wystarczy papierek od diagnosty. Ile sobie załatwi na lewo? Pewnie będzie to powszechne.
    - centra wielkich miast cierpią na coraz mniejszy ruch, a co za tym idzie sprzedaż, mniej miejsc rozrywkowych (kluby, dyskoteki, puby,), mniej sklepów itp. Po stworzeniu strefy ekologicznej będzie tylko gorzej. Może nie staną się betonową pustynią, ale do tego niedaleko o co dbają na Wiejskiej.

Ogólnie rzecz ujmując korzystajmy z zachodnich wzorców (w tym przypadku z Niemiech), ale tych adekwatnych do sytuacji w naszym kraju. Nie róbmy coś od d'py strony,ale najpierw unormujmy reszte ważniejszych spraw. Oczywiście czyściejsze powietrze jest ważne, ale w hierarchii priorytetów jakie trzeba wykonać w Polsce na pewno nie jest na 1.miejscu.

Sam mam starego diesla i zastanawiałem się zanim nagłośniono ten projekt ustawy o zmiane na benzyne z LPG. Jednak to bardziej z powodu ceny gazu niż potencjalnej możliwości utrudnienia dostępu do centrum większych miast. Chociaż mając LPG nie miałbym z tym problemu, także wartość dodatnia.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ludzie, którzy muszą korzystać z auta, użytkują obecnie stare diesle a nie bardzo mają pieniądze przerzucą się na benzynę w lpg. I bardzo dobrze.

Uprawnienia umieszczania postów