Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 94

Wątek: Zostawcie diesla w spokoju!

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Ryjas, z benzynką w elpidżi będzie Ci do twarzy. Będziesz mógł sobie wozić tę swoją dokumentację w te i nazad.
    Właśnie. Wg tych naklejkowych przepisów ekologiczna fura, którą wjadę wszędzie będzie np. zagazowany lub niezagazowany Cherokee 5,2. A nie będzie np. Berlingo z dieslem 1,6 hdi ew. Kangoo z 1,5 dCi. Palą one 5-6 /100 i nie sądzę by ich rakotwórczość czy wpływ na atmosferę był bardziej szkodliwy niż przy palącym 20/100 benzynowym Jeepie.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    Mazda 3 BM 2,0 165 KM

Domyślnie

Tu chodzi głównie o emisję cząstek stałych (szkodliwych i rakotwórczych), których benzyna nie emituje prawie wcale a diesel i owszem. Przy czym im starszy tym więcej. Dlatego 5,2 v8 dostaje lepszą plakietkę niż 1,6 Hdi.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Chodzi konkretnie o pył zawieszony PM 2.5 oraz PM10, którego źródłem są (m.in.) sadza i popiół. Trzeba pamiętać, że auta z dpf też są źródłem popiołu w powietrzu - popiołu, który powstaje wskutek przepalania zgromadzonej sadzy.

Dlatego pięciolitrowa benzyna jest lepsza dla środowiska niż dieselek 1.6. A już na pewno dla naszego zdrowia.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Chodzi tez o emisję CO2. Przy aucie spalającym 4 razy więcej paliwa mamy 4 razy większa emisję. Samych spalin tez jest dużo więcej.

Jeśli chodzi o rakotwórczość:
    "według instytutu TUeV Nord nowoczesne silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem emitują 1000-krotnie więcej rakotwórczych cząstek stałych od jednostek starszej generacji i 10-krotnie więcej od nowych turbodiesli

Czytaj więcej na http://magazynauto.interia.pl/wiadom...mpaign=firefox "
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ryjas, ale kogo obchodzi emisja CO2? CO2 to pic stworzony w celu wykreowania systemu wsparcia źródeł odnawialnych na którym zarabiają firmy starej europy. Nikt przytomny na umyśle nie wierzy w CO2.

Widzisz tu gdzieś CO2?
    http://www.malopolska.pl/Obywatel/EK...y/default.aspx

A odkrywcze badania TUeV Nord można póki co między bajki włożyć. Jakoś nikt poważny takich twierdzeń nie podnosi a czytałem o tym już kilka lat temu.

Auto
    Volvo S60

Domyślnie

Micrus, tak sobie czytam te dyrdymały, które od paru stron wypisujesz i jednak postanowiłem Ci odpowiedzieć.
    Z Twojego wyobrażenia wynika, że posiadając dziesięcioletnie, dobrze utrzymane Volvo D5, gdy chcę mieć dostęp do centrum powinienem sprzedać ten samochód za psi grosz (tak naprawdę w stosunku do tego, co ten samochód mi daje, jaki oszczędny jest na trasie i, co najważniejsze, mojej pewności, że wóz mnie nie zawiedzie, wszystko jest w nim w porządku i nie posypie się za pół roku, jego cena rynkowa to dla mnie jest psi grosz) i kupić za te pieniądze inny używany samochód. Jakie mam szanse dostać w tej cenie auto, którego będę pewny, że jest OK? Już widziałem samochody kupione 'po znajomości', '100% OK', które były jedną wielką trumną na kółkach. Chyba, że może chcesz mi dorzucić do nowego? Ile byś musiał dorzucić, żeby był tak wygodny, oszczędny i pewnie się prowadzący jak samochód, którym jeżdżę? I tak byś nie dorzucił. Nie wiem, może nie jesteś w stanie tego pojąć, ale głosujesz za prawem, które wyraźnie ogranicza moją wolność. A żeby mi jej nie ograniczono, muszę wyłożyć naprawdę ciężkie pieniądze na coś, co wcale nie musi być lepsze od samochodu, który posiadam teraz. Bo jak jadę daleko za granicę autostradą to cenię sobie fakt, że bez problemu przejadę na zbiorniku 1400km.
    A co do braku wiarygodności TÜV, cóż. Zdecydowanie bardziej wierzę im, niż tym ludziom z początku tematu, do których podlinkował Driv3r. Oni nawet nie byli w stanie stwierdzić, jak mało tych wszystkich szkodliwych substancji (W ZAJEZDNI AUTOBUSOWEJ PIĘTNAŚCIE LAT TEMU, policz sobie ile tam było starych Ikarusów). Wiem, Polak potrafi najlepiej. Ciekawe, czemu nie jesteśmy supermocarstwem.
    Tak więc w skrócie mam dla Ciebie krótką wiadomość. Zaczyna się tak, jak ta matematyczna stała przydatna przy okręgach i kołach, a kończy na 'dol się'. Zajmij się swoimi sprawami, zamiast grzebać innym w sumieniu, portfelu i pod maską. Zabronienie osobowym dieslom wjazdu do centrum i tak nie spowoduje, że pożyjesz choćby dzień dłużej.
    Bez odbioru.

Domyślnie

Jestem jak najbardziej za tym, aby ograniczać wjazd do centrum miasta wzorem zachodu ALE tylko i wyłącznie w momencie, kiedy komunikacja zbiorowa będzie prezentować taki poziom jak na zachodzie. Czasami ( rzadko ale jednak ) mam nieprzyjemność przejechać sobie kawałek jakimś autobusem czy tramwajem w Krakowie i chce mi się płakać. Będąc w Wiedniu u rodziny samochód stoi przez np. tydzień nieodpalony, bo nie widzę najmniejszego sensu wysiadania z metra i tramwaju. Dojeżdżam wszędzie i błyskawicznie. Zbudujcie metro, dajcie ludziom alternatywę, a zobaczycie sami że samochody będą stały pod blokiem.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

1. Stańcie sobie w KRK na rondzie matecznego lub na przystanku pod Akademią Rolniczą przy alejach o godzinie 16.

2. Weźcie głęboki oddech.

3. Wyciągniecie wnioski. Niestety Wasze życie już się nieco skróciło..

4. Być może u Was tak źle nie jest..i dobrze.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pborofski Zobacz posta
    Micrus, tak sobie czytam te dyrdymały, które od paru stron wypisujesz i jednak postanowiłem Ci odpowiedzieć.
    Wzruszyłem się do łez. Ja chcę mieć świeże powietrze w swoim otoczeniu. Dla mnie możesz sobie jeździć i łazikiem księżycowym, byle by sadzy z siebie nie wyrzucał.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

pborofski, zrób SWAPa na T6 i dołóż instalację gazową, będzie ekonomicznie i ekologicznie

Uprawnienia umieszczania postów