Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Świeże i ciekawe do 20 tys.

Domyślnie Świeże i ciekawe do 20 tys.

Witam,
    w najbliższym czasie będę musiał zmierzyć się z zakupem swojego pierwszego własnego samochodu. Jako początkujący kierowca szukam niewielkiego auta (mile widziany segment B), choć nie zamykam się na inne. Musi być w miarę możliwości ekonomiczny a ceny części nie powinny porażać. Nie wiem też co jest lepszym wyborem, mała benzyna czy diesel? Dodam, że głownie będę użytkować autko w mieście. Zależy mi również na ciekawym, nietuzinkowym wyglądzie. Do wydania mam ok. 20tys złotych. Dotychczas moją uwagę zwróciły:
    - Seat Ibiza IV
    - Alfa Romeo MiTo (choć ceny są nieco wyższe)
    - Fiat Bravo

Chętnie zaczerpnę opinii i sugestii ekspertów

Pozdrawiam.

Domyślnie

Ibizy IV raczej nie kupisz sensownej z tym ograniczeniem budżetowym.

Domyślnie

Jeżeli nie robisz kosmicznych przebiegów to benzyna

Zdecydowanie polecam Fiata Grande Punto. Auto mało awaryjne, proste, trwałe i dość ekonomiczne silniki. Jak to Fiat - części tanie, czaaasem mogą zawieźć jakieś zupełne pierdoły. Za 20tys. kupisz jeszcze dość świeży, ~5letni egzemplarz, na rynku jest dużo krajowych egzemplarzy z pierwszych rąk. Jakbyś jeszcze chciał obniżyć koszty eksploatacji, to silniki dobrze nadają się do LPG.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Ja bym brał Bravo w tym budżecie, za 20k da się wyrwać fajny egzemplarz nawet z pakietem Sport i ciekawą felgą, a auto nadal atrakcyjne i jak to Fiat części tanie w większości z drobnymi wyjątkami. Do miasta to też zależy jakie trasy w tym mieście robisz, jeśli niezbyt duże to tylko benzyna. Możesz szukać też z silnikiem 1,4 90KM.

http://otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-...tml#094ba45066

Ewentualnie z nietuzinkowych jeszcze to Volvo C30, ale to będą biedne konfigi.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Domyślnie

Bravo do mnie jak najbardziej przemawia, niektóre grande punto też prezentują się ciekawie. Na pewno największym plusem tych aut będą niskie koszty utrzymania. Natknąłem się natomiast na lekko wykraczające ponad budżet Renault Wind. Nie zależy mi na 4 miejscach, a auto moim zdaniem prezentuje się super. Warto spojrzeć na coś takiego?

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Zanim zaczniesz polecać sprowadzane auta zapoznaj się z cenami w Niemczech: http://tinyurl.com/pxao4mp. Auto z Twego linka to może być niezły trup.

Domyślnie

Bravo to dobry samochód, ale koniecznie dołóż do zakładanego budżetu około 5 000zł, bo do 20 000zł jest spore prawdopodobieństwo że sobie kupisz jeżdżący problem, a nie samochód Mito i Ibizę w tej cenie sobie odpuść. To droższe samochody. Za 22-24 000zł można sobie kupić Leona mk2 z benzyną 1.6 102KM. Fajny i bezproblemowy samochód.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Dałem wersję Sport, która znacznie różni się od standardu Active czy Dynamic (m.in dużo lepsze fotele), nikt nie mówi że ma ten konkretny egzemplarz kupić. Z początków produkcji za 20k spokojnie da się dostać Sporta bez niemiłych historii. Leon 1.6 102 ekonomiczny? A to ciekawe, tu nawet na forum jeden użytkownik pisał, że ŚREDNIO pali mu 8l z hakiem, a wcale nie szaleje. T-Jet 120 spali mniej
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Domyślnie

A Peugeot 207? Do 20tys. można znaleźć egzemplarze ze świetnym wyposażeniem, 3-drzwiowe wyglądają zgrabnie i świeżo. Nie wiem tylko jak z silnikami. Ciekawi mnie też czy mocniejsze wersje palą dużo więcej od tych słabszych benzyn, czy są to niewielkie różnice.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Leon 1.6 102 ekonomiczny?
    1.6 102KM nie jest absolutnie ekonomiczny, ale można go zagazować właściwie byle jaką instalacją i będzie jeździł aż koła odpadną, więc w sumie jest ekonomiczny: p

Dobra opcja to clio III z 1.4 98KM, auto ładne, i z tym silnikiem żwawe i gazolubne

i pytanie gaz czy benzyna czy diesel-leję elpidżi do astry po 1.92, więc za 80 zł(+2-3L benzyny na zbiornik gazu) robie 400-450 km po mieście, żaden diesel się do tego nie zbliży
    Ostatnio edytowane przez coo84 ; 20-05-2015 o 01:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów