Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 15 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 145

Wątek: 2016 Opel Astra K

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie 2016 Opel Astra K

Oficjalnie:

Powstał na platformie Delta więc jest bardziej zwarty i lżejszy (-100kg) od obecnej generacji. Cechą charakterystyczną są nowe reflektory LED InteLLiLux Matrix. Opisałem je tutaj.
    Astra piątej generacji otrzymała całkiem nowe wnętrze z system informacyjnym mogą działać na systemie Apple Carplay i Android Auto oraz z nową wielofunkcyjną kierownicą.
    Jeśli chodzi o silniki pod maską. Do wyboru trzycylindrowa 1-litrowa turbobenzyna Sidi o mocy 115 KM, 1.4 turbobenzyna rozwijająca 140 KM, a na samym szczycie 1.6 Sdi Biturbo generujące 195 KM. Jeśli chodzi o jednostki wysokoprężne klient może wybrać 1.6 CDTI, a najwyższa wersja to 2.0 CDTI o mocy 195 KM.
    Oficjalny debiut na salonie samochodowym we Frankfurcie.

(c) carpassion.it

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Design bardziej koreański niż niemiecki podobnie jak Karl. Przeciwnie do KIA/Hyundai, które zaczęły projektować auta po europejsku. Jest niby lepiej niż w przypadku odgrzewanej mniejszej siostry, ale szału nie ma.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

Słupek C to stylistyczne nieporozumienie.
    Na dzień dzisiejszy bardziej podoba mi się model IV generacji.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Ten słupek to kojarzy mi się z nowymi Nissanami. Murano, Lannia i Sway. Też podoba mi się dużo bardziej czwórka szczególnie GTC, kosa przy nowej gen. aż się boję co zrobią z wariantem 3d.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Ten patent ze słupkiem C robi się coraz popularniejszy, ale to w zasadzie jedyna "ekstrawagancja" w tym projekcie. Poza tym jest to dość zwyczajny, poprawny design i nic ponad to. Jest to zresztą pewnie całkiem rozsądne (i bardzo...niemieckie) posunięcie, bo to sprawdzona receptura na wysoką sprzedaż: stonowany design będący rozwinięciem schodzącej generacji + powszechnie znany model (patrz np. Golf).

Domyślnie

Wydaje mi się, że bez tych cudowań na słupku ten projekt byłby lepszy - może nudny, ale taki bardziej spójny. A tak to specjalne silenie się na ekstrawagancję w stylu wspomnianych już Nissana, Hyundaia czy (tu dorzucę swoje skojarzenie) Kii Optimy. Za to wnętrze ciekawe, bardzo dobry projekt - tu jestem pod wrażeniem.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Wnętrze fajniutkie. Z zewnątrz poprzedniczka robiła większe wow podczas premiery. Ale generalnie nei ma się czego przyczepić. No może lusterka trochę za duże.
    Czekam na kombi. Ten patent z urwanym dachem od słupka moze byc ciekawy. Trochę jak w Civicu, tylko z lepszymi proporcjami.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Z tyłu trochę leci Giuliettą. Boczna linia masakrycznie nie proporcjonalna, przód dalej taki sam jak był, jedynie wnętrze jest w końcu porządne i ładne.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Porównuje sobie zdjęcia Astry i Cruze'a - drzwi mają niemal identyczne przetłoczenia i lusterka są takie same. Generalnie Cruze sprawia lepsze wrażenie, jego projekt jest bardziej świeży. Nowa Astra wygląda jak duży lifting poprzedniczki, który IMHO nie wyszedł najlepiej. Według mnie jest przekombinowany i bardzo inspirowany innymi kompaktami - np. Hyundaia, Kii, Alfy. Natomiast wnętrze w końcu wygląda ładnie i nie przeraża ogromną ilością przycisków.

Auto
    VW Passa B5

Domyślnie

Opel znowu stworzył piękny samochód, po nowej Corsie, wnętrze wygląda bardzo elegancko

Uprawnienia umieszczania postów