Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 145

Wątek: 2016 Opel Astra K

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

o kurcze ale się tutaj dziecinada narobiła.
    Ja i tak wybrał bym Megankę, gdyby wszystkie trzy auta były w porównywalnych cenach. Dlaczego?
    Bo chociaż z zewnątrz wszystkie trzy modele wyglądają świetnie, to środek 308 choć jest najlepszej jakości, do mnie nie przemawia. Środek Astry również jest średni, natomiast środek Megane zdecydowanie tak. Takie smaczki jak fotele, czy ogromne aluminiowe klapy przy kierownicy do zmiany biegów robią robotę. Poza tym brak większych wad (trzeszczenie już nie występuje). Ale zaznaczam, że to moja osobista opinia i każdy kieruje się czym innym w doborze auta.
    Inna sprawa, że za 105 tys zł można mieć już Giuliette Veloce, co rozwiewa u mnie wszelkie wątpliwości :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Poruszenie jak w przedszkolu kiedy resorak wygrywa wyścig po wykładzinie z nadrukowanymi ulicami. Jakby jeszcze te testy miały jakieś większe znaczenie, nie znam osób które przy wyborze aut kierują się gazetkami, ale może po prostu obracam się we właściwym gronie.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Auto
    -

Domyślnie

To co się stało z gamą silnikową w Astrze po liftingu to jest jakiś żart. Jestem ciekaw, czy jakikolwiek inny samochód w Oplu dostanie takie twory jak 1.4 (1.3*) Turbo CVT i 1.5 Diesel A9? Bo jeżeli nie, to współczuję przyszłym właścicielom tych samochodów. A na to wygląda, bo do innych (nowych) modeli PSA ładuje raczej swoje silniki i skrzynie. Szkoda.

Auto
    VW Passa B5

Domyślnie

W newsie napisaliście że diesle mają moc 136 KM i 110 KM . Na stronie Opla jest napisane 122 i 105 KM

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Astrę to chyba chcą ukatrupić wrzucając silniki z segmentu B (1.4 CVT nie liczę, bo nie wiem kto to kupi). Z benzyn brakuje porządnego 1.4 i 1.6, a z diesli 2.0.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    D-4D

Domyślnie

Tak bo porządne doładowane 1.6 czy dwulitrowe diesele to najlepiej sprzedające się jednostki w tym segmencie...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Tak bo porządne doładowane 1.6 czy dwulitrowe diesele to najlepiej sprzedające się jednostki w tym segmencie...
    Z punktu widzenia kierowcy Toyoty więcej niż 1,2 do szczęścia nie potrzeba ale tak się składa że w gamie Astry najlepiej sprzedawało się 1,4 turbo 150 km a i 1,6 200 km znajdywało chętnym m.in ze względu na niską cenę. Gama jednostek napędowych oraz cena to były największe plusy Astry. Obecnie jest niewiele lepiej niż w Fiacie Tipo. Czekam teraz na zarżnięcie przez PSA ostatniego Opla, Insigni. Ale tam może chociaż dadzą 2.0 hdi.

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio III 17' 1.2MPI

Domyślnie

Jak patrzę co PSA robi, to też mam wrażenie, że niedługo zarżną te modele też mi się śmiać chce, bo cenowo Astra wychodziła ok, do tego bardzo popularnym silnikiem był 1.4 turbo, ale co zrobić echhh
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Wątpię, przecież to lokomotywy sprzedaży Opla, a Opel w PSA jakby nie patrzeć robi niewiele gorsze wyniki sprzedaży od Peugeota, a znacznie lepsze niż Citroen.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    Wątpię, przecież to lokomotywy sprzedaży Opla, a Opel w PSA jakby nie patrzeć robi niewiele gorsze wyniki sprzedaży od Peugeota, a znacznie lepsze niż Citroen.
    dżony powiedzmy sobie szczerze. Jak przejmujesz inną markę samochodów to od razu ujednolicasz gamę jednostek silnikowych. Po co produkować osobno silniki dla Opla a osobno dla Puga i Cytryny? Aby generować koszty? Ja tylko liczyłem na to że Astra i Insignia pojeżdżą na oplowskich silnikach do końca produkcji, a po cichu liczyłem na to że niektóre silniki Opla zastąpią jednostki PSA w Pugach i Cytrynach. 1,4 z Astry i 1,5 benzyna z Insigni nie były złe a PSA ma problem z benzyniakami. Przeliczyłem się...

Uprawnienia umieszczania postów