Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 145

Wątek: 2016 Opel Astra K

Awatar wiksmo
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Ja bym powiedział, że to nie jest tak, że ktoś kogoś kopiuje. Owszem, podobieństw jest wiele, niektóre mniej lub bardziej naciągane, ale myślę, że po prostu taka jest moda. I chyba musimy być gotowi na to, że unifikacja nie będzie obejmować już tylko aut jednej marki, a wręcz obejmować auta jednego segmentu.

I podłączając się wyżej - też bardzo ubolewam nad prawdopodobnym brakiem wersji GTC, takie Astry były naprawdę ładne, a i przy tej generacji pasowałaby dodatkowa dawka polotu.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

A Astra Hatchback jest podobna z tyłu do Giulietty

Auto
    -

Domyślnie

Moim zdaniem to bardziej ewolucja poprzedniego modelu, a nie żadne kopiowanie Hyundaia (LOL). W każdym samochodzie można znaleźć podobieństwa do czegoś innego, niestety. Takie czasy. To trochę jak z optymistą i pesymistą, pierwszy widzi szklankę do połowy pełną, drugi w połowie pustą.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Tylko jak się znajdzie podobieństwa Europejskich pojazdów w pojazdach Koreańskich KIA HYUNDAI, to się robi wielki lament i zarzuty kalumnie i idiotyzmy, ale jak jakiś Europejski producent zrobi coś podobnego do pojazdu Koreańskiego akurat to nic się nie stało, to tylko ewolucja co wy chcecie.

Nie ma to jak widzieć drzazgę w czyimś oku a nie widzieć belki w swoim.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

[QOUTE=wiksmo]Ja bym powiedział, że to nie jest tak, że ktoś kogoś kopiuje. Owszem, podobieństw jest wiele, niektóre mniej lub bardziej naciągane, ale myślę, że po prostu taka jest moda. I chyba musimy być gotowi na to, że unifikacja nie będzie obejmować już tylko aut jednej marki, a wręcz obejmować auta jednego segmentu.[/QUOTE]

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Moim zdaniem to bardziej ewolucja poprzedniego modelu, a nie żadne kopiowanie Hyundaia (LOL). W każdym samochodzie można znaleźć podobieństwa do czegoś innego, niestety. Takie czasy. To trochę jak z optymistą i pesymistą, pierwszy widzi szklankę do połowy pełną, drugi w połowie pustą.
    Dzięki Panowie. Myślałem, że wszyscy wokół widzą Hyundaia, a tylko ja ewolucje. Pozdrawiam

Rozumiem, że honda i (naturalnie) Grey widzicie to inaczej, i może tak pozostańmy. Honda widzę bardzo emocjonalnie podchodzisz do każdego kto się z tobą nie zgadza. Nie będę się sprzeczał z jakimś gostkiem mieszkający gdzieś tam w Polsce. Tak oczywiście styliści Opla mieli przerwe wakacyjną i w ogóle mały budżet więc na szybkiego odrysowali i30/i40, dodali kilka elementów i wuaaalllaaaa mamy Opla i40 potocznie zwany Astrą. Co za lenie, na pal z nimi. Koreańczycy mają więcej polotu.
    Pewnie moją Astrą projektowali gapiąc się na Kia Rio Kombi.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Szak, naturalnie to wiekszosc widzi tam koreanska szkole stylistyczna, a jedynie ty i kilka osob nie. Wystarczy nawet przelotnie rzucic okiem na serwisy moto czy fb Opla, ja teraz bede ostro pilnowal tematow o KIA i Hyundai tak jak napisal hondacbr i wylapywal contesty na wytykanie modeli, ktore rzekomo skopiowali, ale jednak licze na takie samo podejscie jak w przypadku Opla
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Tylko jak się znajdzie podobieństwa Europejskich pojazdów w pojazdach Koreańskich KIA HYUNDAI, to się robi wielki lament i zarzuty kalumnie i idiotyzmy, ale jak jakiś Europejski producent zrobi coś podobnego do pojazdu Koreańskiego akurat to nic się nie stało, to tylko ewolucja co wy chcecie.

Nie ma to jak widzieć drzazgę w czyimś oku a nie widzieć belki w swoim.
    Po pierwsze, ja nie lamentuję na koreańskie samochody. Po drugie, drobna różnica jest taka, że w przypadku Europy mamy ewolucje, a w przypadku Korei (mieliśmy) rewolucje. Rozumiesz ?
    IMO to nie jest nic złego, tylko tutaj panuje jakieś oburzenie. Korea dąży do Europy, PSA do VW (pod względem stonowania), a Opel do Hyundaia ot cała filozofia.
    Nie muszę chyba dodawać, że "kopia i40" będzie się pewnie kilkanaście razy lepiej sprzedawała ?

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Szak, naturalnie to wiekszosc widzi tam koreanska szkole stylistyczna, a jedynie ty i kilka osob nie. Wystarczy nawet przelotnie rzucic okiem na serwisy moto czy fb Opla, ja teraz bede ostro pilnowal tematow o KIA i Hyundai tak jak napisal hondacbr i wylapywal contesty na wytykanie modeli, ktore rzekomo skopiowali, ale jednak licze na takie samo podejscie jak w przypadku Opla
    Zabrzmiało groźnie, obiecuje w takim razie siedzieć cicho ( ) jak Hyundai/Kia znowu coś podpier......tzn. zrobią coś podobnego. W końcu jak nie zgadzam się z wami w kwestii Hyundaia to już nie mogę gdzie indziej skrytykować. Dobrze, że za rok planuje zmienić Opla na inne auto (raczej na pewno nie będzie to kolejny Opel) i nie będę ośkarżany o fanatyzm. Chociaż pewnie Honda do czego innego się przyczepi.
    Naprawdę ja się kieruje tym co ja widzę, a nie co widzi jakaś grupa ludzi na innym forum czy fb. Tam widzą Hyundaia to ja będę powtarzać wszędzie, że Opel wzoruje się na Koreańcach. Jeśli nawet to twoje zdanie to mogła też zadziałać autosugestia bo sam nie miałeś wyrobionego zdania. Ale ok, nie bierz tego do siebie. Nie róbmy OT.
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 11-09-2015 o 23:03

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

Na żywo nowa Astra kombi wygląda bez porównania lepiej niż na oficjalnych zdjęciach prasowych. Całkiem fajne auto im wyszło.

http://www.autobild.de/bilder/sitzpr...491.html#bild1

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

"Opel Astra. Rekordowa liczba chętnych na nowe auto z Polski!

Trwający właśnie salon motoryzacyjny we Frankfurcie to miejsce oficjalnej premiery nowego Opla Astry.

Produkcję kompaktowego auta niemieckiej marki - podobnie jak w przypadku poprzednich generacji - na dniach pełną parą rozpocznie polska fabryka Opla w Gliwicach.

Wszystko wskazuje na to, że załoga polskiego zakładu nie będzie narzekać na brak pracy. W czasie uroczystej prezentacji modelu, w której uczestniczyła m.in. Kanclerz Niemiec Angela Merkel, poinformowano, że - chociaż Astra nie trafiła jeszcze do dealerów - Opel już zebrał na nią 30 tys. zamówień!"
    interia.pl

Uprawnienia umieszczania postów