Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Suzuki Vitara 1.6 VVT 4WD XLED Sun | TEST

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

No 2WD golas Comfort 1.6 120 KM kosztuje 61 900 zł, więc Citroen C4 Cactus Feel 1.2 PureTech 110KM, 62 900 zł - wg. mnie kładzie Vitarę na łopatki. Ale z drugiej strony vany są prawie zawsze lepszym wyborem.
    Natomiast wersja 4x4 startuje od 69 tys zł,a 500X Cross AWD od 88 tys zł. Więc w tym przypadku Vitara to bardzo dobry wybór.

Edit. choć teraz patrzę, że Duster AWD startuje od 55 tys zł. Za 70 tys zł jest full opcja z 1.2 TCe.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Dacia cenowo każdego zniszczy, ale nie porównujmy nowoczesnego Suzuki do Daci W 4WD jedyne co im cenowo dorównuje to chyba ta Dacia, reszta nie ma startu. Siłą Suzuki są zdecydowanie średnie wersje 4WD, biorąc 2WD można patrzeć na zabawkowe Captury, Cactusy itd. Najdroższe wersje za 90k też nie będą się sprzedawać, bo za to jest już 500X itd.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Suzuki korzysta z silnika chyba jednak mniej nowoczesnego niż Dacia. Napęd w Dacii być może jest mniej nowoczesny, ale jednak się sprawdza w odpowiednich warunkach.
    Tak czy inaczej nie widzę przeszkód by Dustera z Vitara porównywać. Te auta są swoimi bezpośrednimi konkurentami na rynku.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Duster w fajnej wersji to jest nawet przyjemniejszy dla oka, jedyne co to ergonomia i wykończenie troszkę trąci myszką.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Suzuki korzysta z silnika chyba jednak mniej nowoczesnego niż Dacia. Napęd w Dacii być może jest mniej nowoczesny, ale jednak się sprawdza w odpowiednich warunkach.
    Tak czy inaczej nie widzę przeszkód by Dustera z Vitara porównywać. Te auta są swoimi bezpośrednimi konkurentami na rynku.
    Mniej nowoczesny bo nie posiada turbosprężarki ? Ciekawy jestem czy Duster z 4x4 spali 7l po mieście
    Raczej tacy z nich konkurencji jak Sandero konkurentem Swifta, Lodgy rywalem C4 Picasso, a Logan Kii Rio, czyli jednak nie tacy bezpośredni konkurenci. Dacia jest typową "tanią" marką, Suzuki nie.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

zależy co porównamy
    Duster 4x4 1.6 kosztuje mniej od S-Crossa o około 12 tysięcy. Ma 15 KM mniej, wiadomo nie od dziś że pali niesamowite ilości paliwa i nie jedzie.
    Poza tym jest:
    - głośniejszy
    - gorzej się prowadzi na szosie
    - jest gorzej wyposażony
    - jest gorzej wykonany

Duster 1.2 4x4 jest tańszy już tylko o 5 tysięcy, nie wiem jak dynamika i hałas tam, ale zakładam, że hałas na pewno wyższy niż w Suzuki.

Wg mnie te samochody raczej ze sobą nie konkurują - Duster wewnątrz jest koszmarny pod kątem ergonomii / wyglądu.
    S-Cross to taki Duster-premium Kosztuje trochę więcej ale też trochę więcej daje wyposazenia / wyglądu (wewnątrz) jakości.

PS ceny jakie podawałem są raczej transakcyjne. S-Crossa idzie teraz wyrwać nawet w cenie Dustera 1.2 4x4.

Auto
    firmowe

Domyślnie

Czytałem ten wątek i czytałem... aż w końcu w piątek przejechała obok mnie nowa Vitara... postanowiłem więc w sobotę pojechać do Suzuki. Panie i Panowie - stał egzemplarz za około 75k pln. Wyjaśnię na początku, że samo auto na ulicy zrobiło na mnie dobre wrażenie, tzn taki normalny, dla kobiety idealny, dość mały ale i proporcjonalny. Problem pojawił się gdy zobaczyłem w środku, po kontakcie z materiałami...
    Tak wg mnie to jednak poziom Dustera, który i tak wygląda (ale tylko w dobrych wersjach) lepiej na zewnątrz. Vitara może ma lepszy design środka ale jakościowo to ta sama półka co Dacia.
    Z drugiej strony jeśli ktoś szuka czegoś takiego to dlaczego nie. Generalnie auto jak dla mnie dość średnie jak zresztą pozostałe Suzuki - czyli taka pólka jak Dacia...

Domyślnie

Duster to złom na kołkach ładnie wygląda w salonie tyle .
    Duster po 2 latach kosztuje koło 30 tys.zł 1.6
    A dla porównania Suzuki sx4 cross w granicy 50 tys.zł
    Spadek wartość w daci jest makabrycznie duże

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez dave101 Zobacz posta
    Czytałem ten wątek i czytałem... aż w końcu w piątek przejechała obok mnie nowa Vitara... postanowiłem więc w sobotę pojechać do Suzuki. Panie i Panowie - stał egzemplarz za około 75k pln. Wyjaśnię na początku, że samo auto na ulicy zrobiło na mnie dobre wrażenie, tzn taki normalny, dla kobiety idealny, dość mały ale i proporcjonalny. Problem pojawił się gdy zobaczyłem w środku, po kontakcie z materiałami...
    Tak wg mnie to jednak poziom Dustera, który i tak wygląda (ale tylko w dobrych wersjach) lepiej na zewnątrz. Vitara może ma lepszy design środka ale jakościowo to ta sama półka co Dacia.
    Z drugiej strony jeśli ktoś szuka czegoś takiego to dlaczego nie. Generalnie auto jak dla mnie dość średnie jak zresztą pozostałe Suzuki - czyli taka pólka jak Dacia...
    CO ty zagłupoty gadasz

Nigdy nie siedziałes w Vitarze
    Duster ma tandetne wykonanie
    PLastiki twarde
    BRak automatycznej klimatyzacji
    Fotele tandetne
    Kierownica regulowana w jednej płaszczyźnie
    Kierownica jak z stara duża malo wygodna
    Dla osób powyżej 195 nie da sie siedzieć duster nogi na wysokości brody .I ten pseudo dodatek regulacja szyb, boli kolano od tego dodatku .
    Klamki tandetne
    I cała reszta

Plus to silnik diesel i 4x4
    Jezdżę takim w pracy i wiem co mówie

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez piotr.mikusz Zobacz posta
    Duster to złom na kołkach ładnie wygląda w salonie tyle .
    Duster po 2 latach kosztuje koło 30 tys.zł 1.6
    A dla porównania Suzuki sx4 cross w granicy 50 tys.zł
    S Cross wyszedł w 2013 roku. Jest to jeszcze swiezy model. Generalnie mało jest egzemplarzy używanych.
    Dusterów jest generalnie więcej, więc nawet te przedliftowe z 2013 roku musza kosztować mniej. No i jednak większość nie kosztuje 30 a bliżej 40 tys. zł.
    Jeśli S Cross kosztował 75 tys. a kosztuje np. 50-55. A Duster 60 tys a kosztuje 35-40 tys. to de facto kto więcej stracił?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Spojrzałem z ciekawości na S-Crossy z 2013 i 2014 roku. Mniej więcej za auto pewne to okolice 65k. Także mało tracą (moja cena transakcyjna to 77k, ceny które podałem są za auto zbliżone do mojego).
    Duster kosztuje okolice 43-45k za auto po lifcie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów