Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jak najwięcej zabawy z odrobiną praktyczności.

Awatar el_krzysztof
    Auto
    BMW Z4M

Domyślnie Jak najwięcej zabawy z odrobiną praktyczności.

Witam Was

Przymierzam sie aktualnie do zakupu następcy dla sprzedanego 3 mce temu Z4 3.0i z 2003 roku. Auto postawiło wysoko poprzeczkę bardzo wysoko

Wymagania:
    -conajmniej 300 km;
    -nie mniej praktyczne niż Z4 E85;
    -preferowany roadster lub zgrabne coupe;
    -maksymalny fun z jazdy!

Biorę pod uwagę:
    Z4M Roadster (E85):
    +surowe, old-schoolowe auto;
    +mocny i sprawdzony silnik bez turbo znany z M3 E46;
    -12 letni design wnetrza i karoserii
    -praktycznie zerowa dostepnosc.

Z4 35is (E89):
    +ciekawy silnik o bajecznej elastycznosci 450NM, 500NM przy overbooscie);
    +szybka skrzynia DKG (chociaz brak manuala to rowniez minus);
    +jak trzeba auto jest komfortowe;
    +wyglada swietne zarowno w srodku jak i na zewnatrz;
    -ciezkie (1600kg), pozbawione surowosci komfortowe auto;
    -skomplikowana konstrukcja i dosc wysoki poziom awaryjnosci w stosunku do E85.

M3 E92:
    +jako ze auto jest powszechnie znane, nie bede sie rozpisywal o zaletach;
    -w stosunku do Z4M to auto o zbyt komfortowym charakterze i nie tak rasowe...
    -ceny zakupu i utrzymania wyzsze niz w przypadku obu Z4;

M235i:
    +swietny silnik i wlasciwosci jezdne
    -troche nudny wyglad
    -podobnie jak pozostale moje typy nie jest to auto tak purystyczne i dajace az taki fun z jazdy jak Z4M.

Z jednej strony biorac pod uwage moj poziom zadowolenia ze starej Z4 oczywistym wyborem byloby Z4M. Jednak zastanawiam sie czy za podobne pieniadze nie warto zdecydowac sie na cos swiezszego... Moze macie jakies sugestie, inne opcje ktore warto rozwazyc?

Auto bedzie kupowane albo w Szwajcarii albo w Niemczech. Gorna granica wynosi 35k euro.

Domyślnie

Chyba nie tylko BMW wchodzi w grę ? Silnik w 35is jest rzeczywiście genialny i można się w nim zakochać, świetnie brzmi, jedzie i ma umiarkowanie w piciu, ale chyba jednak bardziej niż w funcarze widzę go w 335i, 535i, w 'zwykłym' aucie na co dzień Zbyt wygodny jest

Pierwsza myśl to zdecydowanie Corvette, za sensowną Z06 to za mało, ale na Vette C6 powinno spokojnie wystarczyć. Jeżeli Twoim głównym priorytetem jest fun i emocje, to ciężko będzie znaleźć coś atrakcyjniejszego

Z popularniejszych aut co jeszcze zostaje.. Cayman, 370z.. ale IMO zbyt szare są te samochody.

Awatar el_krzysztof
    Auto
    BMW Z4M

Domyślnie

Nie, absolutnie nie musze pozostac przy BMW. Po prostu w palecie tej marki mozna znalezc sporo modeli sprawiajacych mnostwo frajdy

Cayman czy Boxster - starsze mi sie nie podobaja zupelnie, a nowsze 981 pozostaja poza moimi mozliwosciami finansowymi. Aczkolwiek gdyby cena nie grala duzej roli to pewnie wybralbym ktores z nich

370Z odpada zupelnie - poza ciekawym wygladem to dosc nudne w prowadzeniu auto, jakies takie gumowate :P Ciezko to wyjasnic ale zdecydowanie jestem na NIE.

C6 hmm, ciekawa propozycja ktora przeszla mi przez mysl. Jednak wnetrze skutecznie zniechecalo mnie do odbycia jazdy probnej. Mowisz, ze warto sprobowac?

Domyślnie

Wg mnie zdecydowanie warto spróbować, wiadomo że wnętrze amerykańca będzie gorsze niż w Porsche, ale jeżeli chodzi o dźwięk, charakter i osiągi silnika, ciężko znaleźć cokolwiek porównywalnego w tej cenie. Z jednej strony zaletą jest dość prosta konstrukcja, z drugiej trzeba się liczyć z gorszą dostępnością części niż do europejskich aut Przejedź się, zobaczysz czy lepiej się czujesz w amerykańcu, czy w jakimś europejskim tworze

Domyślnie

Apetyt rośnie w miarę jedzenia
    Nigdy nie będę mieć raczej okazji jeździć takimi cudami, ale jakbym miał, to brałbym Z4.

Domyślnie

Z4 jest wg mnie fantastyczne, ale raczej nie chciałbym drugiego, praktycznie takiego samego samochodu

Awatar el_krzysztof
    Auto
    BMW Z4M

Domyślnie

Z jednej strony KruQ masz racje, ale z drugiej strony czy jest sens zmieniac na cos innego na sile? Tak czy inaczej dzieki za pomoc Auto kupione - postaram sie do konca tygodnia zrobic kilka zdjec i zamiescic temat na forum.
    Pozdrawiam!

Auto
    Audi A3

Domyślnie

czekamy na zdjecia
    Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

Awatar el_krzysztof
    Auto
    BMW Z4M

Domyślnie

Sa w tym temacie
    http://autogaleria.pl/forum/showthre...wazne-auto-%29

Moze niedlugo dorzuce wiecej =)
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów