Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: Rodzinne, pojemne auto z wyprostowaną pozycją za kółkiem

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

A Scenic II w benzynce odpada ??

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Brałem pod uwagę także Zafirę dwójkę, ale za 15 tys. to można tylko trupa kupić.
    No tak jak ci napisałem ci wyżej, Zafiry B w benzynie to ciężko znaleźć poniżej 20 tyś.zł. Jednak Zafira A z końcówki produkcji do wyboru, do koloru.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Szakal nie wciskam, pisałem, że brałbym Xsarę Picasso, ale PT warto rozważyć(o ile się nie jeździ głównie po mieście), siedzi się wysoko i jest dość funkcjonalny, tyle, że szyba przed oczami i lufciki,a nie szyby sprawiają klaustrofobiczne wrażenie.
    A nie odbiegając od tematu to może Toledo III? nie wiadomo co to jest, ale ma coś z vana.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Myślałem nad Toledo i Alteą. Wnętrze nawet mi nie przeszkadza, silnikowo da się coś znależć. Ale problem jest z cenami. Trochę jak z Zafirą B
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar elcamino
    Auto
    A3/GolfVI/Cmax

Domyślnie

Ja polecam C maxa..pojemny, bardzo dobrze sie prowadzi. Miałem do czynienie z benzyna 1.6 i dieslem 1.8, z obydwoma nie było wiekszych problemów

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez elcamino Zobacz posta
    Ja polecam C maxa..pojemny, bardzo dobrze sie prowadzi. Miałem do czynienie z benzyna 1.6 i dieslem 1.8, z obydwoma nie było wiekszych problemów
    Bardzo też smakuje rudej i nie jest taki komfortowy jak picasso albo scenic. A pozycja jest bardziej osobowa niz minivanowa.

Domyślnie

1,6 hdi 109 KM z 2008 roku.
    1.6 HDi jakoś nie polecam - padają wtryski, turbiny, generalnie problematyczny silnik.

Auto miało jednak pordzewiałe zamki (wkładki) i ponoć jeden nie działa. Ktoś wie ile kosztuje wymiana zamków w drzwiach auta? Czy wiąże się to z drugim kompletem kluczy, czy jak?
    W każdej wkładce można ustawić zapadki zamka tak, żeby pasował Twój kluczyk - u fachowca to koszt ok. 40 złotych. Koszt używanej wkładki to ok. 20 złotych (większość bez kluczyków - trzeba dorabiać albo ustawiać), można się też pokusić na komplet zamienników - tutaj przykład pierwszy z brzegu za 70 zł z dwoma kluczykami:
    http://allegro.pl/wkladki-zamka-kluc...100733603.html

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Xsara Picasso odpada. W ogóle. Fotel sprawdzałem jakiś czas temu i mi się wydawał wygodny. Ale dzisiaj nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Zrobił nawet złe.
    Z moją panią przymierzyłem się jeszcze do Grand Scenica i to chyba będzie strzał w dziesiątkę. Bagażnik wystarczający, a wnętrze praktycznie same zalety.
    No i tu pojawia się dylemat. Jaki brac silnik. Wiem że benzyny są dość bezpieczne. A diesle? 1,9 130 KM po lifcie daje rade?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Domyślnie

Diesla 1.9 sobie odpuść, chyba że sprawdzisz sobie porządnie samochód przed zakupem. Łącznie z ustaleniem prawdziwego przebiegu. Ale generalnie 1.9 to kiepskawy silnik. Zostać przy benzynie i właduj LPG. Altea w fajnym stanie to 23 000zł, Zafira B w benzynie okolice 25 000zł.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

No a za 20 tys kupie Grand Scenica/Scenica z 2008 roku. W benzynie trudniej znaleźć.

Jest kilka diesli 1,9 po lifcie. Dlatego pytam konkretnie o te, bo słyszałem że nie ma z nimi dramatu. 130 KM i 115 KM. Ten pierwszy ma fap ten drugi chyba nie.

Uprawnienia umieszczania postów