Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011
Pokaż wyniki od 101 do 106 z 106

Wątek: Mial byc diesel, a skonczylo sie jak zawsze... IS-F

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Jakos M2 nie do konca do mnie przemawia - za duzo bogatych lysych w tym widzialem ostatnio i zapadlo mi w pamiec...

Nie ukrywam, ze najbardziej kusi mnie uzywany Cayman S z manualem - boje sie tylko kosztow utrzymania, ale prowadzenie to pewnie inna liga. Moze uda mi sie przejechac jakas testowka, zeby miec jakies pojecie o tym jak to jezdzi.

Pytanie do redakcji: czytalem testy 987 i 981. I o ile 981 jest zdecydowanie ladniejszy, to 987 sporo tanszy. Czy jest ktos, kto jezdzil obiema wersjami? Czy jest duza roznica? 987 ma zwykly reczny, wiec plus do zabawy.

Sprawdzilem tez z ksiegowa i sprzedaz Lexa to podatkowa katastrofa - caly VAT do oddania (mimo, ze nie odliczylem nic...) i oczywiscie podatek. Auta nie moglem wykupic na siebie, bo mialem leasing finansowy... Czekam na zmiany od stycznia, aby podniesli limit amortyzacji do 150tys.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Sprawdzilem tez z ksiegowa i sprzedaz Lexa to podatkowa katastrofa - caly VAT do oddania (mimo, ze nie odliczylem nic...) i oczywiscie podatek. Auta nie moglem wykupic na siebie, bo mialem leasing finansowy... Czekam na zmiany od stycznia, aby podniesli limit amortyzacji do 150tys.
    Z VATem z tego co wiem nic nie poradzisz (moim zdaniem przepisy są tu bardzo nie fair), ale w kwestii podatku dochodowego, wybadaj temat darowizny na kogoś z rodziny (może się nawet da na żonę). Wtedy czekasz pół roku i obdarowany sprzedaje bez żadnego podatku, a Ty też nic nie zapłacisz, bo przychodu przy darowiźnie żadnego nie masz. Musisz tylko przypilnować formalności, zgłosić darowiznę do US (obdarowany), itp. ale pieniądze powinny być do uratowania .

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Pytanie do redakcji: czytalem testy 987 i 981. I o ile 981 jest zdecydowanie ladniejszy, to 987 sporo tanszy. Czy jest ktos, kto jezdzil obiema wersjami? Czy jest duza roznica? 987 ma zwykly reczny, wiec plus do zabawy.
    Niestety Porsche u nas raczej nie gości, ale mam sąsiada, który kupił jakiś czas temu 987 i jest zachwycony. Auto kupione jako typowa zabawka. Wiem, że jak jest w Polsce (nie mieszka tu na stałe), to najczęściej zabiera Porszaka w góry. Rozważał 981, ale różnica w cenie była jednak nie do przeskoczenia.

Afair 987 jest stosunkowo wytrzymałe i nie generuje ogromnych kosztów - o ile oczywiście nie serwisujesz go w ASO, które za uścisk dłoni wystawia fakturę na chorą kwotę
    Just another random guy driving random cars around random places.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

No wlasnie czytam, ze 981 nie oferuje wiele wiecej. Ale wyglada o niebo lepiej niz 987, niestety.
    Podjade sobie do salonu pomacac i pomarzyc, wypytam o koszta serwisow, moze w miedzyczasie w totka wygram i wtedy Cayman GTS

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Poobserwowalem ceny 981 I w najblizszym czasie odpada, nie mam srodkow na taka zabawke obecnie. Sprobuje jeszcze przejechac sie 987, ale zbliza sie zima I nie bedzie latwo.

W zwiazku z tym zamowilem zestaw hamulcow przod do Lexa I tu uwaga!!! Tarcze przod kosztuja polowe tego co klocki...
    Tarcze OEM Brembo znalazlem za 600 pln/komplet netto (cena stala od kilku lat), natomiast japonscy 'przyjaciele' z Project Mu podniesli ceny klockow o jakies 30%...I teraz przod kosztuje 270 EUR netto + przesylka...

To co mam zamontowane wystarczy do wiosny spokojnie, a przed wypadem na Ring wrzuce nowe przod/tyl.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Pogoda dopisywala, wiec wyskoczylem na ostatnia trase sezonu, w sumie jakies 1500km.

Kilka fotek w jesiennej scenerii:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181101_114604.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	143.1 KB
ID:	6465
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181101_114834.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	145.9 KB
ID:	6466

Przebieg to teraz 76200km, wiec wychodzi, ze od serwisu w kwietniu przejechalem tylko niecale 5000km.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów